Sayfa 435/612 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon
Arama sonucu : 4895 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1.  Alıntı Originally Posted by fibonacci55 Yazıyı Oku
    Dün 37.20 ye değerek hedeflediğim noktaya geldi. Buradan vereceklerini düşünüyorum. Haftabaşı son bi tavan yapar demiştim tam tersine taban oldu. Sonraki iki günkü hareketleri galip kağıdı gibi hareket ettigini gösterdi. Dün ziraat ondan önceki gün deniz yatırım. Yol geçen hanı gibi oldu bunun tahtası. Çünkü tahta yapıcı yok. Eee marjlarda %10 kadar sınırlı. Tam manipüle edilebilecek ortam. Tahta zaten eskisi gibi değil, sığ.. Al götür tavana. Ver ordan gelene geçene.. Bakalım nereye kadar bu garip "oyunu" sürdürecekler.
    Buralardan short yapılmaya başlandıysa, muhtemelen her %2-3 artışta short eklenmiştir...bşr noktadan sonra pozisyon çok büyüdüğü İçin pozisyon kapamada yapamaz...daha önce kazandıklarından teminat tamamlar...bir süre sonra zarar kol gibi olunca pes edilir.

Bir kaç gündür azılı Pegasus short layıcıları ortada yok...yaralar sarılıyor muhtemelen.

Not: hisse 30 tl altındayken bu yıl için hedefim 50 li fiyatlar demiştim...bu nedenle artık aşağı yönelme ihtimali yukarı çıkma ihtimaline göre çok daha fazla.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu mesajın daha sağduyulu olmuş...benim de senin gibi deneyimli bir arkadaştan böyle yazılar bekleme hakkım var.

Pegasusun batmasını isteyenler var derken, seni kastetmedim...bu başlıkta ve özellikle vob topiğinde ne yazılar okuduk...yani bunu isteyebilecek tipler maalesef var.

Beni vob topiğinden de biliyorsun...millet 150-160 bin derken bu yıl 125 bin üstünü beklemiyorum dedim...119 bin aşağı geçilirken de tüm portföyü endeks shortla hedge ettim...hala hedge ler duruyor.

Yani ben burada Pegasus pozısyonu açarken, öbür tarafta endeks shortum olduğu İçin korunmuş oluyorum...peki hisse olarak neden pegasusa bu kadar güveniyorum,

i-) bu ülkede iki havayolu kalacaksa biri kamu destekli flag carrier thy ise, diğeri özel sektör Pegasus olacaktır.
    İi-) üst üste yaşanan iki kaza Pegasus repütasyonuna olumsuz etki yapmıştı..bu virüs konusu o etkiyi törpüledi...bir süre sonra bu yıl kaza ile değil virüs ile hatırlanacak...şunu demeye çalışıyorum...kazaların etkisi -10, virüsün etkisi -30 ise...toplam etki -40 değil, -35 olacak gibi.
    İii-) kapasite sıkılıklığı, Sabiha Gökçen pist sorunu vardı..artık uçakları olabildiğince geç alacak...Sabiha kapalı olduğu İçin, yeni pist beklenmeden mevcut pistte bakın yapılabilecek (umarım bu işi bu arada hallederler...art niyet olmaz umarım).

Pegasus 20 civarlarındayken, citi 15 civarı fiyat veriyordu...ben de ölüsü 50 eder dedim...buna göre pozisyon aldım, iyi de kazandım 2019 da...vob topiğinde ısrarla short yapanlara, aman yapmayın, başka hisse mi yok..endeks 100 ün en güçlü hissesini shortluyorsunuz dedim...belki de pek çok kişiyi batmaktan kurtarmışımdır bu uyarılarla.

Sonra üst üste kazalar, sabihadaki slot sıkıntısı vs...üstüne virüs konusu...olabilecek en kötü senaryo gerçekleşiyor...ama şunu da unutmamak lazım, krize tarihinin en güçlü bilançosu ve nakit pozisyonu ile girdi...havacılık tüm dünyada konsolide olacak ve çürükler dökülecek,,,kalanlar 1-2 sene sonra daha güçlü ve daha karlı marjlarla devam edecek.

Buna dayanarak 2020 sonuna kadar 50 li fiyatlar, 2021 ortasına kadar da 100 üstü fiyatları bekliyorum dedim...üstelik endeks orta vade sat sinyali sürdükçe, aldığım hisse pozisyonları da hedge li.

Yani oldu ki, virüs konusu uzadı...2-3 ay değil, 1 yıl sürdü mevcut olumsuz etkisi...ihtimali bence düşük olsa da, bu ihtimal gerçekleşirse endeks orta vade sat devam edeceği için benim hedge poz da devam eder..ve Pegasus gibi orta vade hisse pozisyonlarım bana zarar vermez.

Yani pozisyonuma aşık filan değilim...gayet sağlamcı bir şekilde yola devam ediyorum..beni esas kızdıran şey öyle yada böyle ülkenin bir değeri haline gelmiş firmaları bu kadar yerin dinine sokmaya çalışanlar...batsa sevinecek tipler var..at ne yaptıysa artık, geçen yıl ki çıkışıyla üzmüştür short çuları...ki temel olarak sapına kadar hak ediyordu o çıkışı.

Not: son tavan serisi bana da biraz abartı geldi...ptesi uçuşların durması ile tekrar düşüşe geçebilir...ne demiştik, bu hareket atın intikamı filminin fragmanıydı...esas film daha sonra vizyona gşrecek.
    30 martta yaptığım analiz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Not: hisse 30 tl altındayken bu yıl için hedefim 50 li fiyatlar demiştim....
    Tebrikler.
    50'li fiyatlara gelmesi.

4. Hisse 23 martta 23 lü fiyatlarda dip yapmış...24 martta, 24 lü fiyatlardayken aşağıdaki mesajı yazmışım.

Arkadaşlar, batacak, toparlayamayacak söylemleri ile moralinizi bozmaya çalışanlara kulak asmayın...alın diyemem, yatırım tavsiyesi verecek durumda değilim...ama düştükçe alımlarımı yaptım şahsen...hiç bir korkum da yok...20 TL altına bile gelse bu görüşüm değişmez.

Ama umuyorum ve bekliyorum ki dünkü dibi aşağı geçmeyiz...virüs konusu biraz yatışsa, yeni vaka sayısı bira düşse, hızlı toparlayacağız...hep dediğim gibi, bu kriz sonrası batmayıp ayakta kalanlar daha güçlü bir şekilde yola devam edecek...çünkü bazı oyuncular ister istemez sistemden çekilecek ve kar marjları daha yukarıda oluşacak 1-2 yıl sonra. Unutmayın bu krize zaten operasyonel zararla giren firmalar var...Pegasus ise operasyon olarak açık ara tarihinin en iyi zamanını yaşadı 2019 da.

Ayrıca 24 martta reklam filmi ve CEO nane nin açıklamaları gelmiş.

Pegasus, batacak diyenler için reklam filmi hazırlamış

https://www.airporthaber.com/pegasus...en-reklam.html
    30 lu fiyatlarda at, batacak diyenlerden intikam alacak demişim.

İki gün önce vob24 de “atın intikamı acı olacak†demiştim... bunlar daha fragman...şu virüs konusu biraz yatışsın esas yükseliş o zaman başlayacak...kısa vadede 30-35 arasında konsolidasyon ve dip çalışması beklerim..30 TL altı bu hisse için saçmaydı, zaten iki gündür doğru dürüst satıcı gelmeden tavan olması, piyasa genelinin de 30 tl altını saçma bulduğunu gösteriyor.
    Bu da fiyat 30 lardayken yaptığım temel analiz sonucu, hedef fiyatlarım.

Benim 2020 sonuna kadar hedefim 50 tl civarları...eğer 2-3 ay sonra virüs konusu iyice yatışırsa 2021 hazirana kadar da 100 tl üzeri.

Deniz yatırımı tebrik ederim...zaten hedef fiyatlar genelde 1 yıl sonrası İçin verilir.

Yatırım finans denen kurum da, 120 den 25 tl ye çekmişti hedef fiyatı.

5. 37 hakkıydı 47 oldu tepki alımı dendi. Bundan sonrası spek. Finansbank’ı 100 TL yapan spek Pegasus’u 200 yapmaz mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    37 hakkıydı 47 oldu tepki alımı dendi. Bundan sonrası spek. Finansbank’ı 100 TL yapan spek Pegasus’u 200 yapmaz mi?

Yapamaz...finansbskın halka açık kısmı %0,1 den azdı...Pegasus un dolaşımda %36 var...37 milyon * 50= 1,5 milyar lazım at oynatmak İçin...mümkün değil öyle bir hareket.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yapamaz...finansbskın halka açık kısmı %0,1 den azdı...Pegasus un dolaşımda %36 var...37 milyon * 50= 1,5 milyar lazım at oynatmak İçin...mümkün değil öyle bir hareket.
    23 den almayanlar 50 olunca almaya başladıysa ve bu bir spek hareketse daha yeni başlıyoruz demektir.

8. burda atismanin hiç bir anlami yok. hisse elinizde ise keyfini sürün.. eğer ek bilgi varsa paylasaniz daha mantikli olur. ytd

Sayfa 435/612 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •