Sayfa 437/612 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Adam cahil, ama cehaletinin farkında değil.

Otomotiv fabrikaları da iki haftadır kapalı, belki bir ay daha kapalı kalacaklar...1,5 ay kapalı kaldılar diye bu firmaların değeri sıfır mı oluyor...ya da aynı sektörden örnek verelim.,,tav hava limanları, uçuşlar durdu diye çöp mü oldu...nakit pozisyonu iyiyse yarasını sarar yola devam eder.

Hayatında doğru dürüst 4 işlem yapmamış adam, temel analiz yapan adamı anlayacak değil tabi...borsada her zaman fiyatlar abartılır, düşüşte de abartılır, çıkışta da...yarın tekrar düşüşe geçer, bu sefer de 50 tl den alanlar neden 40 tl den almıyor denir...bu işer böyle sürer gider.
    Sizin dedikleriniz finans krizlerinde geçerli..mesela 2008 krizinde de en çok otomotiv firmaları etkilenmiş ford 3 liraya düşmüştü..ama orda kriz bitince yeniden otomotiv satışları başlar diyede herkesin aklından geçiyordu..Bu sağlık temelli kriz ve bilinmezlik daha fazla..ayrıca havayolu şirketleri otomotiv gibi de değil uçamadığı sürede ciddi zarar yazıyolar..virüs işi uzarsa batan firmalar duyabilirsiniz..Kaldıki virüse ilaç ile falan kısmen çözüm bulunsa bile insanlar eskisi gibi toplu yerlere gitmezler mecburi uçuşlar hariç turizm amaçlı uçanlar azalacak buda karları düşürecektir...
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

2.  Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    Sizin dedikleriniz finans krizlerinde geçerli..mesela 2008 krizinde de en çok otomotiv firmaları etkilenmiş ford 3 liraya düşmüştü..ama orda kriz bitince yeniden otomotiv satışları başlar diyede herkesin aklından geçiyordu..Bu sağlık temelli kriz ve bilinmezlik daha fazla..ayrıca havayolu şirketleri otomotiv gibi de değil uçamadığı sürede ciddi zarar yazıyolar..virüs işi uzarsa batan firmalar duyabilirsiniz..Kaldıki virüse ilaç ile falan kısmen çözüm bulunsa bile insanlar eskisi gibi toplu yerlere gitmezler mecburi uçuşlar hariç turizm amaçlı uçanlar azalacak buda karları düşürecektir...
    şunu anlamıyorum sizin bu söylediklerinizi milyonlarca alis yapan fonlar bilmiyor mu alış yapıyor son iki haftada bu seviyeye getirdiler?

3.  Alıntı Originally Posted by gunslinger Yazıyı Oku
    Doğru diyorsun...zaten bu sene son çeyrek yaralar sarılır...seneye de toparlanmaya başlar...2021 de normale döneriz demiyorum ben...ama şunu da unutmamak lazım..bu kriz yüzünden batacak firmalar olacak..batmayıp ayakta kalanlar yola devam edecek ve kar marjları artacak, çünkü rekabet düşecek.

Eskiden rekabet yüzünden 4 sefer yapılan yere üç sefer yapılacak...yolcu sayısı %20 düşecek belki, ama doluluklar, yani karlılıklar %10 artacak...gibi düşünün.

Bu yeni duruma küçük balıklar daha hızlı adapte olabilecek...Pegasus gibi low cost firmalar daha avantajlı yeni dönemde...yapıları daha esnek, daha küçükler, daha hızlı adapte olurlar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Evinborsa Yazıyı Oku
    şunu anlamıyorum sizin bu söylediklerinizi milyonlarca alis yapan fonlar bilmiyor mu alış yapıyor son iki haftada bu seviyeye getirdiler?
    Bu mantık yanlış...o zaman biri de der ki, bunu 25 lere kadar satanlar bilmiyor muydu? Yukarıda yazdım finansal piyasalarda bir yöne hareket olunca her zaman abartanlar olacaktır..,belki de 30 lardan daha çok alabilmek için 25 ten satıyorlardı...bunu bilemeyiz,

Aslolan doğru analizdir...bu başlıkta CEO Mehmet nane nin açıklamasını yapıştırdım..aynı gün reklam filmi dönmeye başladı...dönüş de o günlerde oldu...birileri demek ki durumlar iyi, bu firma kolay kolay batmaz dedi...şu ortamda dahi işten kimseyi çıkarmayacağız diyebildiler( o zaman daha yasak gelmemişti)...bu da olumlu etkiledi.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

CEVAP : Aylık 400 Bin dolar Şirketin büyüklüğüne, bünyesinde bulundurduğu uçakların cins ve modeline göre değişir. PEGASUS bir LUFTHANSA değil. Yakıt giderini çıkartın yıllık ancak o bedeli bulur. Uçan uçakla uçmayan uçak bakım farkını da hesaplamak lazım. Tahminimce başka bir şirket için söylenmiş olabilir.
    Son düzenleme : agg; 11-04-2020 saat: 15:57.

6.  Alıntı Originally Posted by Evinborsa Yazıyı Oku
    Borsalara reel piyasa gözüyle bakmayın parası çok olan kısa vadede istediği hareketi yaptırır hisselere..şeker piliç iflas etmeden önce tavan tavana gitmişti..hatta hatırladığım kadarıyla iflastan önceki gün bile tavan olmuştu..örneğin spor hisseleri şuan en kötü durumda olması gerekenler ama 2 ye katladılar..bununda sebebi şampiyonluk beklentisiyle giren büyük yatırımcılar ummadıkları durumla karşılaşıp yüksek maliyetle yakalandılar..fiyatı yükseltip dağıtmaktan başka çareleri yok..pegasustada 23 ten 30 a yükselince viopta short yaptı birçok kişi. böyle yüklü short yakalayan büyük oyuncu yukarı sürüp onların parasını aldı..yani 30 tl'den beri shortçuları batırarak iyi para kaldırdı..2 liralık hisse 2,5 olunca düşüş beklentisi vardır insanlarda, ama 2 liralık hisse 5 olunca 7 de olur 8 de diye düşünülür giren çok olur..
    "Duyduğumuz her şey kanaattir, vak'a değil; gördüğümüz her şey perspektiftir, gerçek değil..."

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    agg

Dün bir haberde okumuştum. Thy topiğinde de yazdım.
    Brüksel hava yollarında, 1 A330 park etmek 400 iş saati sürüyormuş.
    Hazır yatıştayken, C ve D bakımları da yapılırsa, 1 aylık yatış maliyeti Pegasus gibi bir firmada ne olur ?
    Sadece öğrenmek için soruyorum.
    Pek bu konuda araştırma bulamadım.
    Güntay Şimşek yazınca, ufak bir fikir sahibi oldum.

8. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. yeni hafta yön ne olur?

Sayfa 437/612 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •