Sayfa 438/612 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1. Sayın arkadaşlar bugün hazırladığım günlük ve haftalık 2 grafik ve yorum:

http://www.borsanalist.com/teknikana...ushavayollari/

50 günlük hareketli ortalamanın üstünde bir kapanış yaptı.
    Yukarı hareketler için burası destek olarak çalışmalı ancak göstergeleri de bir görün.
    Bu hafta 200 haftalık hareketli ortalamayı deneyen endeksin yönü de çok önemli.
    Sağlık, sıhhat ve bol kazançlar dilerim.
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

Duhul
    Feb 2018
    İkamet
    Bologna // İstanbul
    Gönderi
    227
    PEGASUS, 23 Mart-10 Nisan TAKAS DURUMU...
    (Hisse bu dönemde %120 yükseldi...)

SATANLAR
    deutschbank (yabancı) .......= -2.656.000 lot
    citibank ( yabancı )........... = -1.679.000 lot
    emeklilik fonları ............... = -1.568.000 lot

ALANLAR
    işyatırım...........................= 1.571.000 lot
    yapıkredi yatırım.............. = 781.000 lot
    ziraat yatırım ....................= 776.000 lot
    garanti yatırım ................. = 558.000 lot
    tacirler............................ = 467.000 lot
    vakıf yatırım .................... = 421.000 lot
    halk yatırım .................... = 361.000 lot
    deniz yatırım .................. = 344.000 lot
    oyak yatırım .....................= 269.000 lot
    Bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. ünyanın önde gelen havacılık araştırmaları şirketlerinden Avustralya merkezli Centre for Asia Pacific Aviation (CAPA), elindeki verilere dayanarak hangi hava yolu şirketinin 'hiç nakit girişi olmadan' kaç gün uçuş yapabileceğini açıkladı.

CAPA tarafından yapılan ve hava yolu şirketlerinin dayanıklılığını ölçen araştırmayla, şirket kasasına hiç nakit girişi olmadan hangi hava yolu şirketinin kaç gün uçmaya devam edebileceği analiz edildi.

Araştırmanın sonucuna göre, operasyonlar başladığında kasasına hiç para girmese bile Lufthansa 51 gün uçuş gerçekleştirebilecek. En fazla havada kalacak şirket ise 200 günle Pegasus olurken Türk Hava Yolları'nın ise kasasına para girmeden 68 gün uçuş yapabileceği belirtildi.

CAPA’nın söz konusu araştırmasına dahil edilen 10 şirkete ilişkin veriler şöyle:

Pegasus Airlines: 200 gün

Wizz Air: 178 gün

Ryanair: 170 gün

Finair: 133 gün

IAG (BA): 132 gün

easyJet: 113 gün

AirFranceKLM: 81 gün

THY: 68 Gün

Lufthansa: 51 gün

Norwegian: 26 gün

https://www.airporthaber.com/havacil...yanabilir.html
    Üzülme! Bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı içindir, ya da olmaması olmasından daha hayırlı olduğu i içindir
    Hz. MEVLANA

4. Elimde şu an pegasus yok. 36 liradan 299 tane alabilmiştim 3 hafta önce, 23 liraya kadar düştü, sonra tavanlarına başladı. Cuma günü 50 liradan verdim. Ama geçen Ağustos ayının sonuna kadar tam yüklü pegasus yatırımcısıydım. Ağustos ayında 70 liradan vedalaştım. 2018-2019 yıllarında neredeyse hergün pegasusu derinlikli izledim. 2018 yılının Eylül ayında 19 lirayı görmüştü, oradan 86 liraya kadar olan yaklaşık 1 yıllık yolculuğunda benim dikkatimi 56 lirayı ilk gördüğü gündeki hareketleri çekmişti. İlk kez o gün kağıttaki gurup öncekilerden çok daha agresif deli gibi yamyamlar gibi ölümüne alım yapıyordu. Hatta o gün bi tuvalet kağıdına Pegasus yazıp uzatsanız o kağıdı bile bu guruba 56 liradan satabilirdiniz. O hareketleri görünce bu kağıdın tabanı artık 56 lira oldu diye düşünmüştüm. Hatta biri barış pınarı harekatında olmak üzere tam iki kez 55-56 liradan yukarıya döndü ve 86 zirvesine gitti. Onun için şahsen benim kanaatim bu kağıdın tabanı 55-56'dır. İlerisi için bile bu fiyatlar bence çok çok ucuz fiyatlardır. Ama maalesef ben idlib ve Corona olaylarına başka senetlerde yüklü zararda yakalandım. Oralarda bekliyorum mecburen. Pegasus artık nasip değilmiş bize demek.

5. Ben Pegasus 25 lerde iken hissenize sahip çıkın diye yazdığımda şimdi olumlu mesajları yazan hicbiriniz yoktu.Bu seviye çok tehlikeli 200 günlük ortalamanın kestiği yer. Eger asamazsa hisse aşağı salar.Yatirim tafsiyesi değildir

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2018
    İkamet
    Bologna // İstanbul
    Gönderi
    227
    https://tr.sputniknews.com/avrupa/20...ali-tutabilir/

Avrupa sınırları eylül ayına kadar kapalı tutabilir'
    © REUTERS / ERIC GAILLARD AVRUPA

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, sendika liderleriyle düzenlediği kapalı video konferans sırasında sınırlar konusunu ele aldı.

BFM TV kendi kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un oldukça kötümser olduğunu belirterek, Avrupa ve dünyanın farklı bölgelerindeki karantina ve salgın sürelerindeki farkın ülkeler arası serbest dolaşım konusunda endişeye neden olduğunu kaydetti.

Schengen'in dış sınırlarının artık kapalı olduğunu hatırlatan Macron, ABD'de salgının hızla yayılması ve Afrika'da yayılmaya başlaması nedeniyle, Avrupa ülkeleriyle sınırların eylül ayına kadar kapatılması olasılığı bulunduğunu ifade etti.

Fransa’nın nasıl bir karar alacağı Cumhurbaşkanı Macron’un 13 Nisan Pazartesi günü yapmayı planladığı ulusa sesleniş konuşmasında netlik kazanacağı belirtildi.

Bütün dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi nedeniyle neredeyse tüm ülkeler yabancılara giriş ve çıkışları sınırlandırıldı. AB devlet ve hükümet başkanları, mart ayında Avrupa Birliği dışındaki ülke vatandaşlarının girişlerini durdurma kararı almıştı.
    Bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by dradulum Yazıyı Oku
    Ben Pegasus 25 lerde iken hissenize sahip çıkın diye yazdığımda şimdi olumlu mesajları yazan hicbiriniz yoktu.Bu seviye çok tehlikeli 200 günlük ortalamanın kestiği yer. Eger asamazsa hisse aşağı salar.Yatirim tafsiyesi değildir

Yanılıyorsun kardeş. Biz burdaydık. Aç bak. 36'dan alım yaptığımı dahi yazmışım. Hatta daha da düşecek, alım vakti gelmemiş diye eklemişim. 25 Mart'ta ise hisse 26 liralardayken alım zamanı geldi demişim. Tam tersine sen ise 17 Mart'ta uçuşlar başlamadan hareket olmaz diye yazıp milleti yanıltmışsın o tarihte.

8.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Yanılıyorsun kardeş. Biz burdaydık. Aç bak. 36'dan alım yaptığımı dahi yazmışım. Hatta daha da düşecek, alım vakti gelmemiş diye eklemişim. 25 Mart'ta ise hisse 26 liralardayken alım zamanı geldi demişim. Tam tersine sen ise 17 Mart'ta uçuşlar başlamadan hareket olmaz diye yazıp milleti yanıltmışsın o tarihte.
    Sen başkasıyla karıştırdın herhalde. Sen yazdıklarımı bir daha oku.

Sayfa 438/612 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •