Sayfa 538/612 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

Genel kurul tarihi eğer haftaya cumadan önce yaparlarsa ve yapılış saati uyarsa bana katılmayı düşünüyorum. Gidip az sermaye artırımı yapın ne bu kuş kadar sermaye demeyi planlıyorum 😂
    Daha önce katılan varsa Pendik'te viaporta civarlarında mı bunların merkezi ?

2. Sermaye artınca nolucak ? 102 milyon sermaye şimdilik iyi bence. Sermaye artırımına gerek yok. Deseniz ki şirket, hisseleri için en az % 10 geri alım kararı alsa daha mantıklı olur.
     Alıntı Originally Posted by 1.Yavuzhan Yazıyı Oku
    Genel kurul tarihi eğer haftaya cumadan önce yaparlarsa ve yapılış saati uyarsa bana katılmayı düşünüyorum. Gidip az sermaye artırımı yapın ne bu kuş kadar sermaye demeyi planlıyorum 😂
    Daha önce katılan varsa Pendik'te viaporta civarlarında mı bunların merkezi ?

Alıntı Originally Posted by livehuman Yazıyı Oku
    Sermaye artınca nolucak ? 102 milyon sermaye şimdilik iyi bence. Sermaye artırımına gerek yok. Deseniz ki şirket, hisseleri için en az % 10 geri alım kararı alsa daha mantıklı olur.
    Yüksek oranlı bedelli sermaye artırımı demek şirkete para girişi demek güzel kardeşim. Faizle oradan burdan para alacağına yap bedelli hemde yüzde beşyüz al sana sıfır faizli para ���� senin dediğin gibi hisse geri alımı ise şirketten para çıkması demek kısa vadeli faydalı gözüksede orta uzun vadeli negatif etkiler hisseyi.
    Sermaye artırımında sonra hisse fiyatı düşecek buda pskolojik olarak daha fazla kişinin yönelmesini sağlayacak. Sermaye artırımı demek çok şey demek hatta hem bedelli hemde bedelsiz yapsın ama cin Ali parayı öte tarafa götürecek yatırımcısına güzellik yapamaz asla.
    Son düzenleme : 1.Yavuzhan; 26-03-2021 saat: 21:27.

PEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş.
    15 NİSAN 2021 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET
    Şirketimizin 2020 yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı Yönetim Kurulumuzun daveti üzerine 15 Nisan
    2021 Perşembe günü saat 10:00'da Aeropark, Yenişehir Mahallesi, Osmanlı Bulvarı No: 11/A Kurtköy 34912
    Pendik İstanbul adresindeki Şirket merkezinde aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere
    gerçekleştirilecektir.
    2020 Faaliyet Yılına ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu, Dönem Kârının Kullanımına İlişkin
    Yönetim Kurulu Teklifi, Faaliyet Raporu, Faaliyet Raporu ekinde yer alan ve güncel Kurumsal Yönetim Uyum
    Raporu (URF) ile Kurumsal Yönetim Bilgi Formu (KYBF) atıflarını içeren Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum
    Beyanı ve gündem maddelerine ilişkin hazırlanan Bilgilendirme Notu toplantıdan üç hafta önce kanuni süresi
    içinde Şirket merkezimizde, http://www.pegasusyatirimciiliskileri.com adresindeki Şirket internet sitesinde
    ve Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun Elektronik Genel Kurul sisteminde Sayın Pay Sahiplerinin incelemelerine hazır
    bulundurulacaktır.
    6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun 415'inci maddesinin 4'üncü fıkrası ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası
    Kanunu'nun 30'uncu maddesinin 1'inci fıkrası uyarınca, Genel Kurula katılma ve oy kullanma hakkı, pay
    senetlerinin depo edilmesi şartına bağlanamayacaktır. Bu çerçevede, Pay Sahiplerimizin Genel Kurul
    Toplantısı'na katılmak istemeleri durumunda, paylarını bloke ettirmelerine gerek bulunmamaktadır.
    Elektronik Genel Kurul Sistemi ile oy kullanacak Pay Sahiplerimiz, ilgili mevzuat kapsamındaki yükümlüklerini
    yerine getirebilmeleri için Merkezi Kayıt Kuruluşu'ndan (https://egk.mkk.com.tr/egkweb/ veya 444 0 655)
    bilgi edinebilirler.
    Toplantıda kendilerini vekâleten temsil ettirecek olan Pay Sahiplerimizin vekâletnamelerini, Şirketimizce ilan
    edilen örneğe uygun olarak düzenlemeleri ve 24.12.2013 tarih ve 28862 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan
    Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-30.1 sayılı Vekâleten Oy Kullanılması ve Çağrı Yoluyla Vekâlet Toplanması
    Tebliği hükümleri çerçevesinde noterce onaylanmış vekâletnamelerini veya noterce onaylı imza sirküleri
    eklenmiş vekâletnamelerinin aslını Şirketimize ibraz etmeleri gereklidir. Elektronik Genel Kurul Sistemi
    üzerinden elektronik yöntemle atanmış olan vekilin bir vekâlet belgesi ibrazı gerekli değildir. Genel Kurul
    toplantısında elektronik ortamda oy kullanımına ilişkin hükümler saklı kalmak kaydıyla, oylama açık olarak ve
    el kaldırmak sureti ile yapılacaktır.
    Olağan Genel Kurul Toplantısı ile ilgili bilgilere ayrıca http://www.pegasusyatirimciiliskileri.com adresindeki
    internet sitemizden ulaşılabilir. Pay Sahiplerimiz Genel Kurul ile ilgili prosedürler hakkında Pegasus Yatırımcı
    İlişkileri Biriminden gerekli bilgileri alabilir.
    Şirketimiz Olağan Genel Kurul Toplantısı Ana Sözleşmemizin 17'nci maddesinin ilk fıkrasının (e) bendi
    hükmüne uygun olarak söz hakkı olmaksızın menfaat sahipleri ve basın da dâhil olmak üzere kamuya açık
    olarak düzenlenecektir.
    Pay Sahiplerimizin bilgilerine sunar ve katılımlarını rica ederiz.
    PEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş.

15 NİSAN 2021 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ
    1) Açılış ve Toplantı Başkanlığının oluşturulması
    2) Şirket Genel Kurul İç Yönergesindeki değişiklik hakkındaki Yönetim Kurulu önerisinin görüşülmesi
    ve karara bağlanması
    3) 2020 yılı faaliyetlerine ilişkin olarak Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan yıllık Faaliyet Raporu,
    Denetçi Raporu ve Finansal Tabloların okunması, görüşülmesi ve onaylanması
    4) Yönetim Kurulu üyelerinin 2020 yılı faaliyetlerinden ötürü ayrı ayrı ibra edilmeleri
    5) 2020 yılı faaliyet kârının kullanım şekli hakkındaki Yönetim Kurulu önerisinin görüşülmesi ve
    karara bağlanması
    6) Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi ve görev sürelerinin tespiti
    7) Yönetim Kurulu üyelerinin ücretleri ile huzur hakkı, ikramiye ve prim gibi haklarının
    belirlenmesi
    8) Yönetim Kurulu üyelerine Türk Ticaret Kanunu 395 ve 396’ncı maddeleri kapsamında Şirketle
    işlem yapma ve Şirketle rekabet etme konularında izin verilmesinin görüşülmesi ve karara
    bağlanması
    9) Bağımsız Denetçinin seçiminin görüşülmesi ve karara bağlanması
    10) 2020 yılında Şirket tarafından yapılan bağış ve yardımlar hakkında pay sahiplerinin
    bilgilendirilmesi ve 2021 yılında Şirket tarafından yapılabilecek bağış ve yardımlar için üst limit
    belirlenmesi
    11) Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Tebliği hükümleri uyarınca 2020 yılında 1.3.6
    numaralı Kurumsal Yönetim İlkesi kapsamında gerçekleştirilen işlemler hakkında pay
    sahiplerine bilgi verilmesi
    12) 2020 yılı içerisinde Şirket tarafından üçüncü kişiler lehine verilen Teminat, Rehin, İpotek ve
    Kefaletler ile elde edilen gelir ve menfaatler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi
    13) Dilek ve görüşler ve kapanış

daha ayrıntılı bilgi isteyenlere linke tıklayabilir http://www.pegasusyatirimciiliskiler...1060/view.aspx

Genel kurula malesef tarih uyuşmazlığı sebebiyle katılamayacağım ama uzaktan katılımı deneyeceğim giden arkadaşlar olursa kesinlikle faydalı olur

Ayrıntılı bilgi için verdiğim linkteki bilgilendirmelerden önemli gördüklerimi burada paylaşacağım parça parça. Gözümden kaçan ve daha önemi gördüğünüz yerler varsa sizlerde paylaşırsanız sayfa numarası vererek sevinirim.

(sayfa 3 )

2.2. Pegasus ve Bağlı Ortaklıklarının Yönetim ve Faaliyetlerinde Gerçekleşen Önemli Değişiklikler
    Hakkında Bilgi
    Pegasus ve bağlı ortaklıklarının yönetim ve faaliyetlerine ilişkin bilgiler Faaliyet Raporumuzun ilgili
    bölümlerinde açıklanmaktadır. Bu kapsamda, özellikle:
    Şirketimizin Nisan 2013 tarihli pay izahnamesinde Pegasus'un uzun vadede teknik üs bakım
    hizmetlerini gerçekleştirme kapasitesine sahip olacak şekilde kendi uçak bakım merkezini kurmayı
    değerlendirdiği belirtilmiştir. Şirketimiz bu doğrultuda, filosundaki uçaklar, uçak motorları ve diğer
    parçalar için hat bakım, komponent bakım ve üs bakım faaliyetlerini merkez üssü İstanbul
    Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ("SAW") gerçekleştirebilmek amacıyla bir uçak bakım hangarı inşa
    etmek üzere havalimanı işletmecisi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. ("HEAŞ") ile
    19.133 m2
    kapalı hangar alanına sahip bir geliştirme arazisi için 20 yıllık ve kiracıya ait 2048 sonuna
    kadar uzatım opsiyonu içeren bir kira sözleşmesi imzalamıştır. Kira süresi, Pegasus tarafından
    gerçekleştirilecek hangar inşaatının tamamlanarak kesin kabulü üzerine başlayacaktır.

(sayfa 4)

31 Aralık 2020 tarihinde, Şirketin 2,5 milyar TL tutara kadar nominal değere sahip borçlanma
    araçlarının nitelikli yatırımcılara satışı için Sermaye Piyasası Kurulu’na yapmış olduğu başvurusu
    uygun görüşmüştür. Bu limit dahilinde ilk ihraç 11 Şubat 2021 tarihinde ihraç tutarı 260 milyon TL
    olarak tamamlanmıştır. 365 gün vadeli, 3 ayda bir değişken faizli kupon ödemeli, BIST Türk Lirası
    Gecelik Referans Faiz Oranı (TLREF) endeksinin getirisi üzerine 300 bps ek getirili, 11.02.2022 itfa
    tarihli, TRSPEGS22218 ISIN kodlu tahvili için gerçekleştirilen talep toplama işlemi sonucunda, ihraç
    tutarı toplam 260 milyon TL olarak kesinleşmiş, satış işlemi 09.02.2021 tarihinde tamamlanmıştır.
    2.3. Pay Sahiplerimizin Gündeme Madde Konulmasına İlişkin Talepleri Hakkında Bilgi
    2020 yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı için Şirketimize böyle bir talep iletilmemiştir.

(sayfa 5 )

Yönetim Kurulumuzun 15.03.2021 tarih ve 706 sayılı kararı ekinde yer alan ve EK-3’te pay
    sahiplerimizin incelemesine sunulan kâr dağıtım tablosuna göre 2020 yılında Türkiye Finansal
    Raporlama Standartları hükümlerine göre düzenlenen finansal tablolar ve 213 sayılı Vergi Usul
    Kanunu hükümlerine göre hazırlanan yasal kayıtlar dikkate alınarak, Şirketimiz Ana Sözleşmesi’nin
    21’inci maddesi ve Şirketimiz Kâr Dağıtım Politikası hükümleri çerçevesinde Şirketimizin 2020 yılını
    dönem zararı ile kapatmış olması nedeniyle dağıtılabilir kârın oluşmadığı tespit edilmiştir.
    Dağıtılabilir kâr oluşmadığından gerekli bilgilendirme yapılarak gündem maddesi kapsamında
    dönem zararının geçmiş yıllar zararları hesabına aktarılması pay sahiplerimizin onayına sunulacaktır.
    GÖRENDE ŞİRKET KAR AÇIKLADIĞINDA SANKİ KAR PAYI DAĞITIYOR ZANNEDER MEZARDA YATACAK YERİN YOK cin ali ))

(sayfa 7)

3.10. 2020 yılı içerisinde Şirket tarafından yapılan bağış ve yardımlar hakkında pay sahiplerinin
    bilgilendirilmesi ve 2021 yılında Şirket tarafından yapılabilecek bağış ve yardımlar için üst limit
    belirlenmesi
    Yönetim Kurulumuzun 20 Kasım 2013 tarih ve 403 sayılı kararıyla kabul edilerek 31 Mart 2014 tarihli
    Olağan Genel Kurul Toplantısına katılan pay sahiplerince oyçokluğuyla kabul edilerek yürürlüğe giren
    “Pegasus Bağış ve Yardım Politikası†son olarak 11 Kasım 2016 tarihli Olağanüstü Genel Kurul
    Toplantısında alınan karar uyarınca tadil edilmiştir. Pegasus Bağış ve Yardım Politikasının son
    değişiklikleri de içeren ve Pegasus Yatırımcı İlişkileri İnternet Sitesinde yayımlanan konsolide metni
    EK-7 olarak Pay Sahiplerimizin bilgisine sunulmaktadır.
    Şirketimizin 7 Nisan 2020 tarihinde gerçekleşen 2019 yılına ilişkin olağan Genel Kurul Toplantısında
    Sermaye Piyasası Kanunu'nun 19'uncu maddesi ve Ana Sözleşmemizin 11'inci maddesi uyarınca
    2020 yılı içerisinde Şirket adına yapılacak bağışlar için üst sınırın 15.000.000 TL olarak belirlenmesine
    karar verilmiştir. Şirketimizce 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilen bağış ve yardımların toplam tutarı
    4.360 TL seviyesindedir.
    15 Nisan 2021 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında, Şirketimiz tarafından 2020 yılı içerisinde
    gerçekleştirilen bağış ve yardımlar hakkında bilgi verilecek, diğer yandan Sermaye Piyasası
    8
    Genel (Public)
    Kanunu'nun 19’uncu maddesi ve Şirketimiz Ana Sözleşmesinin 11’inci maddesi uyarınca 2021 yılı
    içerisinde Şirketimiz adına yapılacak bağışlar için üst sınır pay sahiplerimiz tarafından belirlenecektir.
    Yönetim Kurulumuzca, 2021 yılında “Pegasus Bağış ve Yardım Politikası†çerçevesinde Şirketimiz
    tarafından yapılacak bağış ve yardımların toplam tutarı için 5.000.000 TL’nin üst limit olarak Pay
    Sahiplerine teklif edilmesine karar verilmiştir ADAM 2020 DE TAM 4360 TL BAĞIŞ YAPMIŞ PEGASUS OLARAK YEMİN EDİYORUM CİMRİLİKTE SINIRI YOK ULAN TAMAM ŞURAYA BURAYA BOŞ BAĞIŞ YAPMADA 4360 NE UTANMAZ HERİF HİÇMİ SIKILMADIN BU MİKTARA 2021 İÇİN ÜST BAĞIŞ LİMİTİ ÜÇTE BİR ORANINA DÜŞÜRÜLMÜŞ YANİ BU SENE ÜST TABAN ORANINDA BAĞIŞDA DÜŞERSE 2021 DE 1400 TL CİVARI BAĞIŞ YAPACAK PEGASUS DEMEKTİR YUH cin ali YUH ))

(SAYFA 12)

PEGASUS HAVA TAŞIMACILIĞI A.Ş. 2020 Yılı Kâr Payı Dağıtım Tablosu (TL)
    1. Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye 102.299.707,00 102.299.707,00
    2. Genel Kanuni Yedek Akçe (Yasal Kayıtlara
    Göre)
    20.459.941,40 20.459.941,40
    Esas sözleşme uyarınca kâr dağıtımında imtiyaz var ise söz konusu imtiyaza ilişkin bilgi
    SPK’ya Göre Yasal Kayıtlara (YK) Göre
    3. Dönem Kârı / (Zararı) (2.024.844.603) (3.247.388.279,17)
    4. Vergiler ( - ) 59.747.546 -
    5. Net Dönem Kârı / (Zararı) (
    = )
    (1.965.097.057) -
    6. Geçmiş Yıllar Zararları ( - ) - -
    7. Genel Kanuni Yedek Akçe ( - ) - -
    8. NET DAĞITILABİLİR
    DÖNEM KÂRI / (ZARARI)
    (1.965.097.057) (3.247.388.279,17)
    9. Yıl İçinde Yapılan Bağışlar ( + ) 4.360 -
    10. Bağışlar Eklenmiş Net Dağıtılabilir
    Dönem Kârı / (Zararı)
    (1.965.092.697) (3.247.388.279,17)

{SAYFA 19)
    SAYFA 19 DAN İTİBREN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ HAKKINDA BİLGİLER VE NERELERDE GÖREV YAPTIKLARI YAZIYOR BURADA DİKKATİMİ ÇEKEN GURUP ŞİRKETLERİ OALRAK BAHSEDİLENELR PEGASUS İŞTİRAKİMİ OLUYOR BİLGİSİ OLAN YAZARSA SEVİNİRİM ÖRNEK cin ali HAKKINDA MESELA ŞÖYLE

1. Esas Holding A.Ş. (Grup Şirketi) Yönetim Kurulu Başkanı
    2. Esas Burda Turizm ve İnşaat San. Tic. A.Ş. (Grup Şirketi) Yönetim Kurulu Üyesi
    3. Ayakkabı Dünyası Kun. San. ve Tic. A.Ş. (Grup Şirketi) Yönetim Kurulu Başkanı
    4. Kauçuk Yiyecek İçecek Hizmetleri Tic. A.Ş. Yön. Kur. Başkan Vekili
    5. Mars Sportif Tesisler İşletmeciliği A.Ş. (Grup Şirketi) Yön. Kur. Başkan Vekili
    6. Mars Spor Kulübü ve Tesisler İş. A.Ş. (Grup Şirketi) Yön. Kur. Başkan Vekili
    7. Beyoğlu Gazozu İçecek A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi
    8. VCSA Teknolojik Yatırımlar ve Danışmanlık Hiz. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
    9. Sosyal Ağlar Elektronik Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi
    10. Esas Venture Capital Teknoloji Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
    11. Kiraz 1 Gayrimenkul ve Yat. Dan. A.Ş. (Grup Şirketi) Yönetim Kurulu Başkanı
    12. Lotus İç ve Dış Tic. Yatçılık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi

YUKARDA MESELA AYKKABI DÜNYASI MARS SPORTİF KİRAZ GAYRİMENKUL PEGASUS İŞTİRKALERMİ ? PEGASUSA AİT TÜM İŞTİRAKLERİ TOPL UHALDE NEREDEN BULURUZ ?

6. Döviz borcu olan şirketlere tahmini kur farkı tutarı:

31.12.2020
    Dolar : 7.3405 TL
    Euro : 9.0079 TL

31.03.2021
    Dolar : 8.3258 TL ( Kur 0,9853 TL artmış)
    Euro : 9.7688 TL ( Kur 0,7609 TL artmış)

Döviz borcuna göre üç aylık bilançoya yansıyacak kur farkı ?

Genel kurula az kaldı ama farklı kararlar beklemek abartı olur. İçinde bulunduğu anormal şartlarda Pegasus güzel hamleler yapıyor. Son olarak Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Pegasus'un 750 milyon dolar tavanlı İTMK ihracını onaylamıştı. Adamlar Türkiye şartlarından daha ucuz faiz oranıyla uzun vadeli borçlanacaklar bu sayede. Peki esas soru neden hisselerini nitelikli yatırımcıya satmak veya halka açıklık oranını artırmak yerine bu yolu seçiyorlar ?
    Benim basit mantığıma göre İTKM ile borçlandığı paraya ödeyeceği faiz, muhtemelen hisse senedinin fiyat artışından elde edeceği farktan çok daha düşük kalacak. Buda şirketin kendi hissesinin fiyatının artışını beklediğini düşündürüyor bana .
    İTKM ile borçlanırken aynı zamanda yüksek oranlı bedelli sermaye artışına giderse buna katılmak istemeyen veya katılamayanların hisselerinide alabilirler bir kaç in çık hareketiyle, bunu Trabzon Spor bedelli sermaye artışında yaşadım, rüçhanları çöp yapmışlardı. hatta bölündükten sonrada az aşağı sürmüşlerdi seksen kuruşlara kadar. Milleti ürküttükten sonrada on kat yürütmüşlerdi 8 TL yukarısına 4 lerden vedalaşmıştım bir TL altında aldığım ts ile.
    Eğer bu mantığım doğruysa ve buna benzer bir operasyona hazırlanıyorlarsa, genel kuruldan yüksek oranlı bir bedelli sermaye artırımı kararı şaşırtıcı olmayacak benim için. Yoksa klasik ve tatsız tuzsuz ekstra bir kararın çıkmayacağı bir toplantı olacaktır. Bugünlerde ki sabitlenmiş fiyat genel kuruldan sonra ne olacak göreceğiz. Sıkıcı ama bir o kadarda heyecanlı bu uçan kağnı

8. Bu sirket simdiye kadar ne temettu vermis ne bedelsiz. Simdi birde bedwlli senaryosu ile mi karsi karsiyayiz?

GT-I9190 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 538/612 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •