Sayfa 543/612 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1. Pegasus/Nane: Havacılık sektörünün ihtiyacı 2 milyar dolar - bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane, tam kapanma kararı hakkında, "Kapanma ile uçuşların yüzde 50 düşeceğini öngörüyoruz, havacılık sektörünün ihtiyacı kabaca 2 milyar dolar olarak söyleyebiliriz." dedi
    Bloomberg HT'ye konuk olan Mehmet Tevfik Nane, Kovid-19 salgını sebebiyle kabineden çıkan tam kapanma kararının havacılık sektörüne olan etkisini değerlendirdi.

Nane, Türkiye genelinde uygulanacak olan tam kapanmanın sonucu olarak uçuşların yüzde 50 düşeceğini öngördüklerini söyledi. Eximbank ve Kredi Garanti Fonu kaynaklı kredilerin havacılık sektörü için önemli olduğunu vurgulayan Nane, ilgili bakanlıklardan havacılık sektörü için destek almayı beklediklerini dile getirdi.

Nane sektörün ihtiyaçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Havacılık sektörünün ihtiyacını kabaca 2 milyar dolar olarak söyleyebiliriz. Ülkenin risk priminin yükselmesi nedeniyle yüksek faizle borçlanılıyor." açıklamasında bulundu.

Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/pegasusn...-dolar-2279251

Kulağın üstüne yatanlar var ki uygun faizli kredi destek beklentisini tekrar belirtmiş.2 Milyar dolar rakamında THY yi dahilmi konuşuyor.Bu noktayı açıklasa iyi olur.

2. Pegasus. yurtdışında nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilmesi planlanan tahviller için talep toplama sürecini tamamladı

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Şirketimiz tarafından "Rule 144A" ve/veya "Regulation S" formatında yurtdışında nitelikli yatırımcılara satılmak üzere ihraç edilmesi planlanan tahviller için talep toplama süreci tamamlanmıştır. İhraç edilecek tahvillerin nominal değeri 375.000.000 ABD Doları ve vadesi 5 yıl olarak belirlenmiş olup üçüncü ve dördüncü yıl itibarıyla erken ödeme opsiyonu bulunmaktadır. Tahviller İrlanda Borsası'nda (Euronext Dublin) işlem görecektir. Satış işlemlerinin ihraca ilişkin sözleşmenin imzalanması ve Sermaye Piyasası Kurulu'ndan tertip ihraç belgesi onayının alınması ile birlikte 30 Nisan 2021 tarihinde tamamlanması beklenmektedir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/931520

3. Arkadaşlar PGSUS şuana kadar hiç temettü ödememiş, büyüme ve kârlılık potansiyeli taşıyor mu? PGSUS almanın manıtğı nedir? Trader olanlar mı al-sat yapıyorlar? Kusura bakmayın, cahilce bir soru sormuş olabilirim.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=PGSUS

4. Yorumsuz.
    Yatırımda dikkate almayınız.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Şirket iyi yönetiliyor ama yatırımcıya sahip çıkılmıyor. Sermaye artırımına giderek yükselişi piskolojik olarak desteklemeliydi yönetim. Hoş bunlar sermaye artırssa nitelikli yatırımcıya açarlar. Uyduruk bi sürü şirket halka arz oluyor bari sende yüzde on daha yükselt halka açıklık oranını hazır furya varken. Nakit girişini hızlandır. Ucuz dedik yatırım yaptık ama cin Ali kadar yatırımcısını düşünmeyeni yok galiba. Hep bana hep bana diyor sahtekar herif

6.  Alıntı Originally Posted by bensattımgitti Yazıyı Oku
    60 TL den bir miktar aldım.hedefim mayisda 70 Haziranda 80 temmuzda 90 lira.duz mantık çok kurcalamamak lazim
    Hızlı çıktı güzel kazandırdi.83 üstü komple vedalastim.simdi yerli uçak sanayi tofask da sıra.agirligi orda arttirdim.pgsus yolun açık olsu

7. Tofask? hangi hisse. Tam, anlayamadım?

8. Net Dönem Karı veya Zararı -933.239.330.000

Sayfa 543/612 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •