Sayfa 577/612 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 4,609 - 4,616 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

Alıntı Originally Posted by Mao Yazıyı Oku
    Tam 2 bilet alıyordum dün iyi ki almamışım, bir ay sonra kalkar yeniden bir kaç aya maske bile kalkacak kimsenin uçağı için aşı maske pcr dayatmasına katlanamam ülkedeki en yüksek aşı oranı Eskişehir’de en yüksek vaka oranı Eskişehir’de bu iş böyle yönetilmemeli idi ama maalesef yönetenlerin gücü dünya üzerinde çok fazla ülkenin elinde değil üç beş Prof ünvanlı şahıs ülkede Cumhurbaşkanını yönlendiriyor dünyada yeni düzenin içinde yer almak istiyorsan söz dinlemelisin şu an olan da bu.
    Tesbitlere katılıyorum ama bazen mızrak çuvala sığmaz. Yarın sular durulunca Türkiye'de olmasada batıda bu tiyatroyu tezgahlyanlardan daha çok piyon olarak kullanılan doktoru profu fena bedel ödeyecek. Fetö olayında ve birçok olayda görüyoruz. İşi esas yapanlar sıyrılır ama bu uçakta PCR isteriz tarzındaki prof unvanlı kadın gibi tipler iş terse dönünce fena bedel öderler. Şimdilik konuşsunlar öne çıkanlar, yarın nasılsa bedelini öderler )

2.  Alıntı Originally Posted by 1.Yavuzhan Yazıyı Oku
    Tesbitlere katılıyorum ama bazen mızrak çuvala sığmaz. Yarın sular durulunca Türkiye'de olmasada batıda bu tiyatroyu tezgahlyanlardan daha çok piyon olarak kullanılan doktoru profu fena bedel ödeyecek. Fetö olayında ve birçok olayda görüyoruz. İşi esas yapanlar sıyrılır ama bu uçakta PCR isteriz tarzındaki prof unvanlı kadın gibi tipler iş terse dönünce fena bedel öderler. Şimdilik konuşsunlar öne çıkanlar, yarın nasılsa bedelini öderler )
    Bu ülke de başbakanlara canı ile bedel ödetirler ama içeriye sokulmuş müesses nizamın tezlerine göre hareket eden proflara kimse bedel ödetemez şöyle ki müesses nizamın tarafında isen ünvanın önemli değil rahatsın değil isen her türlü bedeli ödersin kenndy suikasti müesses nizama karşı çıktığı için yapıldı donald Trump müesses nizam tarafından kullanıldı onun dışında işler yapmaya başlayacak potansiyel görüldü ve ipi çekildi, kurulu bir düzen var ve karşısında isen seni sistemli bir şekilde etkisiz hale getirirler ABD başkanı bile olsan bunun aksi olur ise büyük zafer sayarım.

3. Bank of America kamyonu dayamış gibi alıyor ne zaman sürecekler yukarı

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Şirket yeniden değerlemesi yapılmalı ve yüksek enflasyon karşısında eriyen sermayeyi artırmak için bedelsiz sermaye artırımına gidilmeli bu sayede vergi avantajı da kazanılıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Şirket aslında kriz zamanında bedelli sermaye artırımı yapmalıydı ama zannedersem kasada para olduğu ve önce bedelsiz sermaye artırımı yapması gerektiği için bunu yapmadı ve yurt dışından borçlanmaya gitti. Son yıllar da yüksek enflasyon ile eriyen sermayeyi bedelsiz artırım yolu ile normal şartlarda yükseltmesi gerekiyor. Cin Ali temettü vermem diyordu bari bedelsiz sermaye artırımına giderek psikolojik bir yükselişi tetikleyebilir. Vergi avantajı dışında bedelsiz sermaye artırımı şirket için birr faydası olmasada, yatırımcı için hisse fiyatındaki psikolojiden kaynaklı bir yükseli güzel olur. Cin Ali yaapr mı tabiki yapmaz. Adamın işi gücü vergiden kaçmak geliri yatırımcı ile paylaşmamak.

2022 yılı genel kurulunda görüşülmesini istediğiniz bir madde var ise şu yol ile görüşlerinizi iletebilirsiniz. yeniden değerleme ve bedelsiz sermaye artırımını özellikle yazın bence ;)
    Biz önerinizi Yönetim Kurulumuz dikkatine sunacağız. Ancak ana sözleşmemiz ve mevzuat gereği %5 azınlık payı olmadan talebinizin doğrudan gündeme ekleme yapılması zorunluluğu bulunmamaktadır. Yine de bu yolu takip etmek isterseniz talebinizi noter aracılığıyla bize iletmeniz gerekmektedir. Bununla ilgili yönetmeliği aşağıda bulabilirsiniz:

ANONİM ŞİRKETLERİN GENEL KURUL TOPLANTILARININ USUL VE ESASLARI İLE BU TOPLANTILARDA BULUNACAK BAKANLIK TEMSİLCİLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

Çağrıya yetkili olanlar

MADDE 9 – (3) Şirket sermayesinin en az onda birini, halka açık şirketlerde yirmide birini oluşturan veya esas sözleşmede öngörülmesi halinde daha az sayıdaki pay sahiplerince oluşturulan azlık pay sahipleri, yönetim kurulundan, gerektirici sebepleri ve gündemi belirterek, genel kurulun toplantıya çağrılmasını veya genel kurul zaten toplanacak ise, karara bağlanmasını istedikleri hususların gündeme konulmasını yazılı olarak noter aracılığıyla isteyebilirler. Gündeme madde konulması isteminin, çağrı ilanının Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanmasına ilişkin ilan ücretinin yatırılması tarihinden önce yönetim kuruluna ulaşmış olması gerekir.

Bir başka yöntem olarak talebinizi, KEP üzerinden [email protected] adresine veya ıslak imzalı olarak Genel Müdürlük adresimize “Yatırımcı İlişkileri” deapartmanımıza da gönderebilirsiniz.

Ayrıca talebinizi “pay sahibi talebi” olarak dikkate alabilmemiz için pay sahibi olduğunuzu gösterir bir MKK dökümüne de ihtiyacımız olacak, talep tarihi itibarıyla.

6. arkadaşlar pegasus subat vade spottan ucuz neden acaba

Pegasus bu yıl 20 uçak daha alıyor

https://parafesor.net/pegasus-bu-yil...yor-11-02-2022

Alıntı Originally Posted by 1.Yavuzhan Yazıyı Oku
    2022 yılı genel kurulunda görüşülmesini istediğiniz bir madde var ise şu yol ile görüşlerinizi iletebilirsiniz. yeniden değerleme ve bedelsiz sermaye artırımını özellikle yazın bence ;)
    Biz önerinizi Yönetim Kurulumuz dikkatine sunacağız. Ancak ana sözleşmemiz ve mevzuat gereği %5 azınlık payı olmadan talebinizin doğrudan gündeme ekleme yapılması zorunluluğu bulunmamaktadır. Yine de bu yolu takip etmek isterseniz talebinizi noter aracılığıyla bize iletmeniz gerekmektedir. Bununla ilgili yönetmeliği aşağıda bulabilirsiniz:

ANONİM ŞİRKETLERİN GENEL KURUL TOPLANTILARININ USUL VE ESASLARI İLE BU TOPLANTILARDA BULUNACAK BAKANLIK TEMSİLCİLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

Çağrıya yetkili olanlar

MADDE 9 – (3) Şirket sermayesinin en az onda birini, halka açık şirketlerde yirmide birini oluşturan veya esas sözleşmede öngörülmesi halinde daha az sayıdaki pay sahiplerince oluşturulan azlık pay sahipleri, yönetim kurulundan, gerektirici sebepleri ve gündemi belirterek, genel kurulun toplantıya çağrılmasını veya genel kurul zaten toplanacak ise, karara bağlanmasını istedikleri hususların gündeme konulmasını yazılı olarak noter aracılığıyla isteyebilirler. Gündeme madde konulması isteminin, çağrı ilanının Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanmasına ilişkin ilan ücretinin yatırılması tarihinden önce yönetim kuruluna ulaşmış olması gerekir.

Bir başka yöntem olarak talebinizi, KEP üzerinden [email protected] adresine veya ıslak imzalı olarak Genel Müdürlük adresimize “Yatırımcı İlişkileri” deapartmanımıza da gönderebilirsiniz.

Ayrıca talebinizi “pay sahibi talebi” olarak dikkate alabilmemiz için pay sahibi olduğunuzu gösterir bir MKK dökümüne de ihtiyacımız olacak, talep tarihi itibarıyla.
    Eğer bu adımları yapmıyorsanız şu mail adreslerine şirketin enflasyon karşısında eriyen sermayesi için bedelsiz sermaye artırımı istediğinizi yazın [email protected]
    [email protected]

Hatta gidebiliyorsanız mart ayında İstanbul Pendik'te ki Pegasus merkezinde yapılacak genel kurula katılın mutlaka ve görüşlerinizi belirtin . Ben orada olacağım )

Son veriler Ocak ayında yurt dışı trafikteki rakmların pndemi tiyatrosundan önceki zmaanlrı yakaladığını gösteriyor. Yurt içi de aslında iyi olabilirdi ama otobüste istenmeyen PCR testleri uçakta istenince galiba etkiledi ama yurt dışına bakınca oda düzelecek.
    Avrupa'da erken rezervasyonlarda Türkiye ilk sırada genelde. Bunda turizm Bakanlığı'nın tanıtımları ama özellikle TL deki değer kaybı etkili. Ucuza kaliteli turizm yoğun müşteri çekecek belliki. Eğer otobüsle trenle at arabasıyla yada yaya gelmeyeceklerse, uçan 🐎 ile gelecekler ;)
    Yirmi yeni uçak ve yeni personel ilavesi bu durumu aslında doğruluyor. Bu arada yeni uçaklar demek yakıt tasarrufu da demek ;)
    Temel verilerde iyileşmeleri takaslarda destekliyor galiba. Haftalık aylık ve üç aylık takaslarda belirgin olarak emeklilik fonları ilk satıcı ve yine belirgin olarak City ilk alıcı konumunda. Bu korelasyonu yaşadığım kağıtlarda hep ingilizce peynir dedim )
    Daha önce kriz zamanlarında aldığım hisseleri iyi fiyattan vermiş sonrada kazandığım para ile yine uygun diyebileceğim fiyatlardan tekrar Pegasus aldığımı belirtmiştim. Yani sıfır maliyetli pegasuslarımla ara ara fiyatları kontrol ederek rahatça takılıyorum. Kısaca bu fiyatlardan alınır mı diyen olursa ben artık almam ama alana alma demem ;)
    Umarım herkes yatırımlarından en iyi kazancı elde eder.

Sayfa 577/612 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •