Sayfa 583/612 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 4,657 - 4,664 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

BofA bugün PGSUS THYAO alıp ODAS EREGL satıyor,

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    Dolar bazlı ev bazlı muhabbetine girmeden bakalım. Pandemi öncesi 50-60 civarı ortalama ile gidiyordu pandemi patlayınca en düşük 20 civarı ile 30-40 ortalama ile gitti ve şimdi 180 küsürlerden hafif cekilerek 170 civarından kapattı.

Önceden bu hissede islem yaparken defter degerinin 3/1 fiyatlamasi cok önemliydi benim için. Ama şimdi bakiyorum defter değerinin neredeyse 3 katından islem görüyor. Bu da şu anlama geliyor sirket fiyatını o günden bu güne 8 katına çıkarmış ama temel rasyolar yerinde saymış ki yüksek enflasyon ortamında bayağı geri gitmiş.

Yerinde sayıyor, gitmiyor, neden düşüyor vs diyenler bu 2 yıllık hareketi ve temel bilanço degerlerini göz önünde bulundurarak karar versinler.

Bu arada bu dönemde THY inanılmaz bir temel değer artışı yaşadı. İlle de hava yollarına para yatiracagim diyenler THY'yi inceleyebilir...
    Boşver abi döviz zararını vs. faaliyetinden 400 milyon zarar etmiş. Thy 6 milyar kar ederken bu 400 milyon zarar etmiş. Sanki thy Antalya'ya ucarken bu Mars'a yolcu taşıyor. Ama alıyor spek abilerle cin ali ama buradan sonra giren dizini çok döver...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

40 lı rakamlarla başladığım ve bol bol al satta yaptığım sarı kuşla bugün itibariyle tamamen vedalaştım. Daha gidecek yolu var tabiki ama benim için hedefe geldi ve daha ucuz olarak gördüğüm başka yerlere gidiyorum. Kalan herkese bol kazançlar. Teşekkürler Pegasus)

4. Ben geldim herkes gitmiş, ne kadarda güzel bir zamanlamam varmış

Aslında en sevdiğim şey yalnız olmak

5. eski günlerini mumla aratıyor. Bir zamanlar borsanın yıldızıydı. küçük yatırımcıyı yediler bitirdiler şimdi yanına yaklaşanın destur çekmesi lazım
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. 6 Aylık bilançodaki zarar cabası. THY nın kar açıkladığı ortamda bunun zarar yazması düşündürücü
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

7. Şirkete güven pek yok galiba kimsecikler yok . 2023 için aracı kurumlar çok övüyor ama bakalım ne kadar gerçekçi

8.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    6 Aylık bilançodaki zarar cabası. THY nın kar açıkladığı ortamda bunun zarar yazması düşündürücü
    THY uzun direk uçuşlardan feci götürüyor

Pegasus o karlı segmentte yok

Yapısal bir problem

Sayfa 583/612 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •