Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
Şirketin ne dediğinin ne önemi var?

İktidar kendi havayolu şirketini kayiriyor mu diyecekti?

Dağın başına saçma bir havalimanı yaptılar bizi kıskanıyor kar önümüzü kesiyorlar mi diyecekti??

Böyle rezillik olmaz lanet olsun böyle düzene mi diyecekti??

Lafı eveleyip gevelemisler seans içi gelse yüzde bir iki alıp bunlar anlamamış diyip daha sert verirlerdi...
Yanlış ifade etmiş olabilirim.

Demek istediğim şey şudur. Şirket beklentilerini 13 Ocak'ta yayımladı. Bu ise 15 Ocak günü gerçekleşen bir olay, 16 Ocak sabahı öğrendik.

Yani hepiniz şirketlerin çalışması konusunda haberdarsınızdır diye düşünüyorum. Türkiye'de bir dev havayolu firması, bir de Pegasus var. Pegasus yönetiminin, 15 Ocak'ta yazılan yazı hakkında önceden haberi olmamasını imkansız olarak değerlendiriyorum. 120 milyon Dolar demek en küçük uçak, 10 tane geliyor bunlardan. Bu tarz işler şansa bırakılan şeyler değil. Bu sebeple söyledim. Bu konu çok daha iyi yönetilebilirdi. Böyle bir gece ansızın Şirket'e karşı operasyon yapılmış gibi olmazdı.

Bu arada, bence "böyle rezillik olmaz, lanet olsun böyle düzene, lanet olsun bu ülkede bir değer yaratmaya çalışana, lanet olsun özel sektörde bir yere gelmeye çalışanlara" diyebilirdi. Ali Sabancı pekala ailedeki 10'larca birey gibi Sabancı Holding, Akbank ve diğer firmalardaki paylarını sataaa sataa hayatını krallar gibi geçirebilirdi... Eminim lanet olsun diyordur.

Asıl üzüldüğüm, başka bir forumda da bunun TÜRKİYE İÇİN yapıldığına ilişkin ifadeler.