Sayfa 370/612 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Aralık başı, yani 1,5 ay kadar önce 72,5 da dip yapmıştı...son hareketle ikili dip görüntüsü oluştu...72,5 üstünde kaldıkça teknik olarak güçlenecektir.

Ancak, özellikle Pegasus gibi hisselerde teknikten çok temel analize göre beklentilerimi şekillendiriyorum şahsen.
    Doğrudur. Ben de aynı şekilde pozisyon alıyorum. Ancak teknik de böyle kısa süreli şok zamanlarında insan psikolojisi için yararlı oluyor. Yoksa böyle o SAT tuşuna basmamak o kadar zor ki... Bu sebeple sordum.

Aynı zamanda gerçekten bugünkü alış gerçekten günlük değilse, ve haber sonrası düşüş trendi kırılabildiyse, hissenin dirayetinin bu tarz bir haber ile test edilmesi de benim için pozitif olabilir.

Temel açıdan zaten yılsonu finansal tablosundan umutluyum. Şubat geldiğinde onun muhabbeti ve beklentileri de başlar şimdi.

2.  Alıntı Originally Posted by Esq.CM Yazıyı Oku
    Doğrudur. Ben de aynı şekilde pozisyon alıyorum. Ancak teknik de böyle kısa süreli şok zamanlarında insan psikolojisi için yararlı oluyor. Yoksa böyle o SAT tuşuna basmamak o kadar zor ki... Bu sebeple sordum.

Aynı zamanda gerçekten bugünkü alış gerçekten günlük değilse, ve haber sonrası düşüş trendi kırılabildiyse, hissenin dirayetinin bu tarz bir haber ile test edilmesi de benim için pozitif olabilir.

Temel açıdan zaten yılsonu finansal tablosundan umutluyum. Şubat geldiğinde onun muhabbeti ve beklentileri de başlar şimdi.
    Bu haber gerçek bir test değildi...çünkü gerçekte pek olumsuz bşr haber bile değildi...şirket bile 2020 beklentilerini değiştirmedi. Ayrıca daha önce de yazdım, Sabiha da kapasite artışı yapılamayışı, mevcuttaki kapasiteyi üçte iki oranında kullanan Pegasus a yarar...Sabiha da bilet fiyatları, karlılık ister istemez artacak...devlet dahil, kimse de Sabiha da fiyatlar neden bu kadar arttı diye hesap soramayacak.

Benim gibi 40-50 tl fiyatlar arttı diye Sabiha yerine yeni havalimanına gitmeyecek önemli bir kitle var...Anadolu yakasının boğaz hariç diğer kesimlerinde Sabiha alternatifsizdir.

Gerçek test beklentilerden kötü gelebilecek son çeyrek bilançosu ile olur...beklemiyorum, ama olursa gerçek test olur.

3. “panik satisi mi “ne panik mi “ foruma yazarken bile panik ve telas var .. duygularinizi kontrol edemiyorsaniz borsa dan uzak durun derim arkadaslar ..

ismini vermeyelim gecen hafta araci kurum satti kari cebi koydu yazdik bunu zaten .. adamlar strateji geregi satar son derece normal .. ama olan bizim kucuk baliklara oluyor panikle kaciyorlar zararina .. panik satislari sayesinde gecen hafta % 5 yerine % 10 dan fazla dusus yasadik .ki biraz daha desteklese araci kurumlar 68 e sarksa alim yapacaktim kendimce yuklu .firsat kacti gibi .. bilanco gelene kadar 75-84 bandi takiliriz gibi ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu haber gerçek bir test değildi...çünkü gerçekte pek olumsuz bşr haber bile değildi...şirket bile 2020 beklentilerini değiştirmedi. Ayrıca daha önce de yazdım, Sabiha da kapasite artışı yapılamayışı, mevcuttaki kapasiteyi üçte iki oranında kullanan Pegasus a yarar...Sabiha da bilet fiyatları, karlılık ister istemez artacak...devlet dahil, kimse de Sabiha da fiyatlar neden bu kadar arttı diye hesap soramayacak.

Benim gibi 40-50 tl fiyatlar arttı diye Sabiha yerine yeni havalimanına gitmeyecek önemli bir kitle var...Anadolu yakasının boğaz hariç diğer kesimlerinde Sabiha alternatifsizdir.

Gerçek test beklentilerden kötü gelebilecek son çeyrek bilançosu ile olur...beklemiyorum, ama olursa gerçek test olur.
    Bilgiler için teşekkürler. Ben de beklemiyorum. zira operasyonel veriler aylık bazda yayımlanıyor. Bu sebeple Pegasus için beklenti analistler tarafından çok net hazırlanabilir olması gerekir?

PGSUS bugün 74.539 tl fiyattan toplam 721.713 lot açığa satış işlemi gerçekleşmiştir, açığa satış fiyat ortalamasına göre açıkçılar fena para kaybetmişler gibi,

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Çok güzel korkuttular milleti...bence güzel bir dip çalışması yaptı.

Zaten citi nin en dipte kemiksiz satışı güzel bir sinyalidir dönüş İçin...benim penceremden temel olarak zaten önü açık..momentum olarak da tekrar yükseliş trendine dönecek gibi.,,son satışlar sindirildi bence.

[IMG][/IMG]

ben bu görüntüde bu kadar rahat olmazdım,,,

7.  Alıntı Originally Posted by ıceberg Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

ben bu görüntüde bu kadar rahat olmazdım,,,
    OB oluşmuş, Sağ omuz oluşabilir.. Boyun çizgisi 72.5

8. Bugun SHGM genel muduru Bahri Kesici bey net aciklama yapmis 2020 yil sonu oncesi 2.pist bitecek , ve ilave ucuslar artacak .. Kendisi oldukca caliskan, isini sahiplenen basari bir yonetici.. Insallah thy ve pegasusa cok faydali olacak ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 370/612 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •