Sayfa 425/611 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525 ... SonSon
Arama sonucu : 4881 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku
    Temmuz ayında normsllesmeden bahsetmiş.boylesi bir sendrom sonrası birkaç aya normallesmesini beklemek saflık bile değil daha ağırı.

Yani Nisan Mayıs kabus gibi geçecek ölümler korku sonra Haziran temmuz doğru Antalya'ya Mersin'e???

Bunun gibi adamlar yöneticilik yapınca insanlar daha da endişeleniyor.

Ulen desene;

bu yıl sezonun tamamını kaybetmek bile mali açıdan borçları çevirebilecek yeteneğe sahibiz.

hisse fiyatinin istikrarını sağlamak için mudehale edecek kaynağa sahibiz.

durumun uzaması ile ilgili pesonrl rejimi ve kaynak yönetimi ile ilgili acil durum önlemlerinin hazır...vs

yerine temmuzda işler düzelecek saçmalığı...pehhh...
    Okuduğunu anlayabiliyor musun? Aynen şunu demiş “ Açıklamasının son kısmında Temmuz ayında iç talepte bir artış beklediklerini belirten Nane, en azından bugün yaşanılan bu zor dönemden daha iyi hale gelineceğini vurgulayarak, “Mayıs ayının sonunda Ramazan Bayramı’nı yaşayacağız. Havaların ısınmasıyla etkilerin de azalacağını umuyoruz. Temmuz ayında iç talebin artmasıyla birlikte en azından bugünden çok daha iyi olacağımıza inanıyoruz, iç piyasanın normale dönmesini bekliyoruz. Tabii bu noktada kredi destek paketleriyle sektörlerin desteklenmesi de büyük önem taşıyor.â€

Gayet mantıklı bir açıklama..,bugün zaten uçuşlar durmuş, temmuzda daha iyi olması gayet makul bir beklenti değil mi? Ayrıca yurt dışı uçuşları normalleşecek dememiş, yurt içinin normalleşmesini bekliyor.

Ne yapsın, senin gibi felaket tellallığı yapıp virüs konusu bir sene sürer..şirketi de sene sonu kapatırız mı desin.

Ayrıca Pegasus un batısını isteyen ne çok geri zekalı var...evet, Pegasus un batmasını isteyen geri zekalıdır...zira Pegasus batacaksa özel hava yollarının hepsi batar..,sadece thy kalır, sonra thy kucağında en yakın mesafeye bile 500 e uçarsın...üstüne bir de kına yakarsın.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Ben THY'nin İstanbul ve Ankara merkezli sefer düzenlemeye devam ettiği 12 şehirden birinde ikamet ediyorum. Virüsten önce pegasusun haftalık ortalama 14 olan sefer sayısı bitmiş, lakin THY'nin haftalık ortalama 66 olan sefer sayisida 8 e gerilemiş. Yani kaba hesap yüzde 12. Bunu seferleri tamamen iptal ettiği diğer şehirlerinde düşünürsek yüzde 8 den fazla olamaz.

Diyeceğim bu uçuş rakamlarına bakarsak bile iç hat kapaliliginin THY ye verdiği zarar pegasusa verdiği zarardan kağıt üzerinde daha fazla gözüküyor.
    Elbette devlet her türlü THY yi kurtaracaktır ama bu kadar etkilenen sektörü desteklemek için paketlerde sunacaktir.
    Pegasusun da bu paketlerden önemli ölçüde yararlanacağını düşünüyorum.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    bu yıl sezonun tamamını kaybetmek bile mali açıdan borçları çevirebilecek yeteneğe sahibiz.

durumun uzaması ile ilgili pesonrl rejimi ve kaynak yönetimi ile ilgili acil durum önlemlerinin hazır...vs

Bu mu felaket tellalligi??? Bunlari söylese daha itidalli yaklaşmaz mi??

Size tavsiyem pozisyonunuzun esiri olmayın.bircok yorumunuzu beğenerek okudum. Ama burada hakkımı yemissiniz.

Pegasusun batmasını neden isteyeyim onunla onlarca kere uçuş yapan piyasayı THY'nin tekelinden kurtaran bir firmanın.cagdas,dinamik,pratik bir sirket??

Ama işler böylesine tepetaklak giderken zamanında halkbank,emlak konutta yatırımcının başına gellenlerin mi gelmesini izleyelim??

Bu hissedeki güçlü boğa piyasası zaten bitmişti.ucaklarin düşmesi, yeni hat açılmasının engellenmesi, karliligin bu civarda sıkısacaginin anlasilmadiyla zaten 50 civarına gelmişti.

Borsada boğa piyasası vardır limit tanımaz ama bir de ayı piyasası vardır Ocak batırır.

Bu sebeple burada iki satır karalamak sizin ve diğer arkadaşlarımızın olduğu gibi benim de hakkım.

Beğenmezseniz olur biter ama bu şekilde yazmak sizin gibi usta bir kaleme yakışmamış...selamlar...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

4.  Alıntı Originally Posted by acm Yazıyı Oku

Bu mu felaket tellalligi??? Bunlari söylese daha itidalli yaklaşmaz mi??

Size tavsiyem pozisyonunuzun esiri olmayın.bircok yorumunuzu beğenerek okudum. Ama burada hakkımı yemissiniz.

Pegasusun batmasını neden isteyeyim onunla onlarca kere uçuş yapan piyasayı THY'nin tekelinden kurtaran bir firmanın.cagdas,dinamik,pratik bir sirket??

Ama işler böylesine tepetaklak giderken zamanında halkbank,emlak konutta yatırımcının başına gellenlerin mi gelmesini izleyelim??

Bu hissedeki güçlü boğa piyasası zaten bitmişti.ucaklarin düşmesi, yeni hat açılmasının engellenmesi, karliligin bu civarda sıkısacaginin anlasilmadiyla zaten 50 civarına gelmişti.

Borsada boğa piyasası vardır limit tanımaz ama bir de ayı piyasası vardır Ocak batırır.

Bu sebeple burada iki satır karalamak sizin ve diğer arkadaşlarımızın olduğu gibi benim de hakkım.

Beğenmezseniz olur biter ama bu şekilde yazmak sizin gibi usta bir kaleme yakışmamış...selamlar...
    Bu mesajın daha sağduyulu olmuş...benim de senin gibi deneyimli bir arkadaştan böyle yazılar bekleme hakkım var.

Pegasusun batmasını isteyenler var derken, seni kastetmedim...bu başlıkta ve özellikle vob topiğinde ne yazılar okuduk...yani bunu isteyebilecek tipler maalesef var.

Beni vob topiğinden de biliyorsun...millet 150-160 bin derken bu yıl 125 bin üstünü beklemiyorum dedim...119 bin aşağı geçilirken de tüm portföyü endeks shortla hedge ettim...hala hedge ler duruyor.

Yani ben burada Pegasus pozısyonu açarken, öbür tarafta endeks shortum olduğu İçin korunmuş oluyorum...peki hisse olarak neden pegasusa bu kadar güveniyorum,

i-) bu ülkede iki havayolu kalacaksa biri kamu destekli flag carrier thy ise, diğeri özel sektör Pegasus olacaktır.
    İi-) üst üste yaşanan iki kaza Pegasus repütasyonuna olumsuz etki yapmıştı..bu virüs konusu o etkiyi törpüledi...bir süre sonra bu yıl kaza ile değil virüs ile hatırlanacak...şunu demeye çalışıyorum...kazaların etkisi -10, virüsün etkisi -30 ise...toplam etki -40 değil, -35 olacak gibi.
    İii-) kapasite sıkılıklığı, Sabiha Gökçen pist sorunu vardı..artık uçakları olabildiğince geç alacak...Sabiha kapalı olduğu İçin, yeni pist beklenmeden mevcut pistte bakın yapılabilecek (umarım bu işi bu arada hallederler...art niyet olmaz umarım).

Pegasus 20 civarlarındayken, citi 15 civarı fiyat veriyordu...ben de ölüsü 50 eder dedim...buna göre pozisyon aldım, iyi de kazandım 2019 da...vob topiğinde ısrarla short yapanlara, aman yapmayın, başka hisse mi yok..endeks 100 ün en güçlü hissesini shortluyorsunuz dedim...belki de pek çok kişiyi batmaktan kurtarmışımdır bu uyarılarla.

Sonra üst üste kazalar, sabihadaki slot sıkıntısı vs...üstüne virüs konusu...olabilecek en kötü senaryo gerçekleşiyor...ama şunu da unutmamak lazım, krize tarihinin en güçlü bilançosu ve nakit pozisyonu ile girdi...havacılık tüm dünyada konsolide olacak ve çürükler dökülecek,,,kalanlar 1-2 sene sonra daha güçlü ve daha karlı marjlarla devam edecek.

Buna dayanarak 2020 sonuna kadar 50 li fiyatlar, 2021 ortasına kadar da 100 üstü fiyatları bekliyorum dedim...üstelik endeks orta vade sat sinyali sürdükçe, aldığım hisse pozisyonları da hedge li.

Yani oldu ki, virüs konusu uzadı...2-3 ay değil, 1 yıl sürdü mevcut olumsuz etkisi...ihtimali bence düşük olsa da, bu ihtimal gerçekleşirse endeks orta vade sat devam edeceği için benim hedge poz da devam eder..ve Pegasus gibi orta vade hisse pozisyonlarım bana zarar vermez.

Yani pozisyonuma aşık filan değilim...gayet sağlamcı bir şekilde yola devam ediyorum..beni esas kızdıran şey öyle yada böyle ülkenin bir değeri haline gelmiş firmaları bu kadar yerin dinine sokmaya çalışanlar...batsa sevinecek tipler var..at ne yaptıysa artık, geçen yıl ki çıkışıyla üzmüştür short çuları...ki temel olarak sapına kadar hak ediyordu o çıkışı.

Not: son tavan serisi bana da biraz abartı geldi...ptesi uçuşların durması ile tekrar düşüşe geçebilir...ne demiştik, bu hareket atın intikamı filminin fragmanıydı...esas film daha sonra vizyona gşrecek.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Dün nakit akım analizi ile ilgili araştırma yaparken bir doktora tezine denk geldim.

Bu teze istinaden nispeten kendimce küçük çaplı bir analiz yapmak istedim.

Tez Linki : http://acikerisim.baskent.edu.tr/bit...=1&isAllowed=y

2018-2019 karşlılaştırması.En azından krize göreceli olarak güçlü girildi diyebiliriz.

Tabi ki veri seti sınırlı.Herhangi bir sektörel hisse ile karşılaştırması yapılmadı.

İnşallah vaktim olursa thy ile de karşılaştırma yapılabilir.

Sağlıklı günler...
    Stop Wishing Start Doing

6. Dedik ama dimi??

Taban serileri başlıyor diye..

7. Önemli zarar satılmış bilet paralarının iadesinde başlayacak. Kiralık uçakların uçmaması da ayrı bir felaket. Ne olur ne olmaz kestirmek güç. Tüm sektörler için geçerli. Ancak havayolu ve yer hizmetleri için daha kötü.
    Yatırım tavsiyesi değildir

8. piyasaya mal vermişler...ytd

Sayfa 425/611 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •