Sayfa 384/612 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon
Arama sonucu : 4889 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1. Olumsuz haberlerin hükümet yanlısı sabah gazetesinde çıkması çok manidar

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,653
    Bu haberler ortamlarda konuşulan şeylerin dogru oldugunu gösterir. Nihai amacı biliyordum. Devlet milyar dolarlık şirketleri ve yatırımları icin pegasus'u feda etmeye hazır gözüküyor.

Bu ülkede koruma polisi rus büyükelcinin kafasına sıktı. G.kurmay yaveri fetöcü çıktı. Yani izlediginiz haberlerin bir cogu tesadüf degil. Yaşanılan şeyin kaza olduguna hic inanmıyorum.
     Alıntı Originally Posted by Boraa44 Yazıyı Oku
    Olumsuz haberlerin hükümet yanlısı sabah gazetesinde çıkması çok manidar

Alıntı Originally Posted by Boraa44 Yazıyı Oku
    Olumsuz haberlerin hükümet yanlısı sabah gazetesinde çıkması çok manidar

Borsaya açık bir şirket hakkında bu tarz haber yapmak suç değil ?. Şirketin bu konuda çalışma yapması gerekmez mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Pegasus iyi yönetilmiyor yazık değilmi o ölen ve yaralananlara , önce insan emniyeti öncelik olmalı ... genel müdür Nane basına demec verirken ağlıyor , ağlamak çözüm değil , ağlamadan önce gerekli önlemleri alması , alman , çok çalışman gerekirdi ,,, bu kaçıncı kaza !!!
    İhmali olan üstten aşağı kim varsa cezalandırılmalı !!!

PEGASUS'UN İLK KAZASI DEĞİL
    Sabiha Gökçen Havalimanında yaşanan bu kazayla birlikte son iki yıl içinde pistten çıkan Pegasus uçaklarının sayısı üç oldu.

TRABZON'DA DENİZE METRELER KALA DURDU
    2018'in Ocak ayında İstanbul-Trabzon seferini yapan 168 Pegasus uçağı da pistten çıkmıştı. Uçağın denize metreler kala durması felaketi önlemişti.

SABİHA GÖKÇEN'DE ÇAMURA SAPLANDI
    2020'de geçtiğimiz ay yine Sabiha Gökçen Havalimanıda meydana gelen diğer kazada ise Birleşik Arap Emirlikleri'nden gelen bir başka Pegasus uçağı iniş sırasında pistten çıkarak çamura saplanmıştı.

Burası dikkat çekici !!! Uçak her pas geçtiğinde ekstra 500 kg yakıt sarfiyatı yapıyor ,,,

Bir uçak pisti pas geçtiğinde ekstra 500 kilogram yakıt harcıyormuş. Bunun maliyetinin 285 dolar olduğunu söylüyor

Kaynak : https://odatv.com/hedefte-pegasus-va...-07022055.html

Kaynak 2 : https://m.takvim.com.tr/guncel/2020/...otaj-hatasi-mi

5. Çok sık uçaga binen birisi degilim ama THY-PEGASUS ve sun expres ile yurt içi ve yurt dışı seyehatlerimde hep şunu gördüm.Pegasus uçuşlarımın tamamında inişleri çok sert oluyordu,bunu eşimle de paylaştıgımda söylemiştim,bunlar günüün birinde pist dışına kayarlar,kesinlikle normal degil,demiştim.Olanlar oldu.
    Zaten pegasusun iktidarla arası da iyi degildi,zamanında sürtüşmeleri olmuştu.Bu da ekonomik olarak pegasusu çok zorluyordu,tasarruf yapmak için her yola başvurdular,örnegin pegasus hava sürtünmesini azaltmak için nomalin üzerinde yüksek uçuş yaparlar,bu da şikayet konusu olmuştu.
    Neticede,bu son kazalar pegasusu bitirebilir veya satışa zorlanabilirler.

6. Bakan bey, pistin yorgun olabileceğini söyledi.Uzun zamandır piste çok aşırı yüklendiğinden bahsetti. İlk üzerine durulan nokta bu ama bilirkişi raporları açıklanınca gerçekler ortaya çıkacaktır.

PGSUS - Pegasus

O egeli ben değilim

8. Senede 30 milyon yolcu taşıyan ve ilk ölümlü kazası olan bir olayı bu kadar abartmaya gerek yok.Tabiki keşke ölğm olmasa aileleirne baş sağlığı dileriz Allah rahöet eylesin ateş düştüğü yakar Allah bir daha göstermesin...Sanki haftada bir pistten çıkış var. Senede 1.3 mlyr kar etmiş şirket 280 dolar için istersen düş kırıma uğra ama yine de pas geçme demez.Sadece keyif için pas geçmeyin der.Pilot zor bulunuyor pilotlar isterse pas geçer isterse geçmez ha pilotlara en az yakıtla uçuş sağlarsa bonus veriliyosa bu bonus için pas geçmediyse uine pilotun suçu. Ülkede kepçe operatörü bile el üstünde tutuluyorsa pilotlar baskı ile başta kendi hayatları olmak üzere insan hayatını riske etmezler.Sabki pilotlar asgari ücretle çalışan iş bulmakta zorlanan bir meslek grubu gibi veriliyor. Senede 100 tane pas geçseler 28.000 dolar eder hadi 200 pas geç 56 bin dolar eder para mı bu ..saçma sapan bir para için şirket kendini riske atmaz. Sadece lüzumsuz pas geçmeleri denemeyin der.

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 384/612 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •