Sayfa 423/611 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon
Arama sonucu : 4886 madde; 3,377 - 3,384 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1. Tavan tavan götürüp birilerine satamadıktan sonra bu işten nasıl para kazanmış olabilirler ki? Ha, birileri hırs kurbanı olup tavandan aldılarsa o ayrı mesele. Onlar için yapacak bir şey yok. Kimseye silah zoruyla hisse aldırılmıyor borsada.

Alıntı Originally Posted by Mercimek Yazıyı Oku
    Geçen hafta boyunca pegasus ta yapılan manipulatif işlemler hakkında spk ya başvuralım arkadaşlar...dün borsa yüzde dörde yakin eksi ama pegasus tavan...borsa beklentileri alır gerçekleri satar...geçen hafta boyuca pegasus u tavan götüren güç bu isten ne kadar manipulasyon ile para kazanmıştır...bask a bir hissede böyle bir işleme izin verimiydi spk. .

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Viop'ta satım kontratı aldığınızda vade sonuna kadar tuttuğunuz varsayımı altında fiziki pay teslimatı yapmanız gerekiyor diye biliyorum. Yanılırsam düzeltirseniz sevinirim.
    Viopta long ve short pozisyon açabiliyorunuz. Her ayın vadelisi var. Mart nisan haziran..vs. Eğer mart kontratta işlem yapıyorsanız vade sonunda o pozisyonu kapatmanız lazım. Ya da uzlaşma fiyatı üzerinden onlar otomatik kapatıyor. Mesela short pozisyon açmışsanız onu long yaparak yani lot alarak kapatmanız gerekiyor. Pozisyondan tam emin değilseniz ve uzun vadeli dursun istiyorsanız sonraki aylardaki kontratlarda işlem açabilirsiniz. Bu arada viop tecrübeniz yok ise çok da önermem çünkü kaldıraçlı işlem yapıyorsunuz. Ters bir işlem açtıgınızda teminat tehlikeye girebilir.

Gelelim pegasusa.. Ben ilk short pozisyonumu 60.60 tl iken açmıştım. 24 tl ye kadar da devamlı aç kapa yaparak short olmaya devam ettim. İlk tavan geldiğinde bir miktar zarar ederek hemen kapadım. Daha sonra da el sürmedim çünkü saçma sapan yükseliyordu.

Küresel hava yolu şirketlerine baktım. Hepsi de grafikte ema20 seviyesine kadar bir tepki yükselişi yaptılar. Ve şimdi oradan geri döndüler aşağıya. Pegasusta günlük ema20 seviyesi 37 küsürlere denk geliyor. Buradan aşağıya tekrar gelmesini düşünüyorum. Tabi şuan kağıtta galip tarzı bi spek yok ise
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir

3. Değerli Arkadaşlar,
    Herkes birşeyler paylaşmış hisse hakkında.
    Benim de naçizane bir sorum olacak?

25 Mart ta Resmî Gazetede yer alan bir karar vardı;
    THY ve Pegasus ile ilgili bir karar..Bu haberi kaçımız okudu ve bilgi sahibi..Ve bu haberin hisseye ne gibi bir etkisi oldu/olacak?

Haber şuydu:
    “ Havayollarına bilet iptallerine ilişkin geri ödemelerde 2 ay* öteleme Resmi Gazetede bugün yayınlanan yönetmeliğe göre Covid-19* salgını nedeniyle uçuşun iptal edilmesi durumunda, bu iptaller* sebebiyle uçuşu icra eden veya etme taahhüdünde bulunan hava taşıma* işletmesi, yönetmelikte yolculara ödenecek tazminatlar, geri ödeme,* güzergah değişikliği ve hizmet hakkını düzenleyen maddelerdeki* hükümlerden uçuş yasakları kalktıktan sonraki İKİ AY sonuna kadar muaf* olacak.”

Bu haber THYAO ve PGSUS için nakit yönetimini olumlu etkilemesi* anlamında olumlu bir haberdir.

Benim hissenin fiyatıyla ilgili söyleyecek bir sözüm yok,fiyatı piyasa ve alıcıların iştahı belirleyecek.
    Düşüşün ana sebebi malum krizden dolayı City yabancı nın 2 ay içinde 7M civarı lotu satması.Takaslarda başka büyük değişiklik gözükmüyor. Deutsche bile taş gibi yerinde durmuş.

Son karar hisseyi Nasıl etkiler ?
    Benim fikrim,zaten en kötüyü fiyatladı piyasa,7 uçak uçsa ne olur,uçmasa ne olur!

Şirketin finansal yapısı zaten güçlü 2019 karı 1,33 milyar idi.
    İlk 2 çeyrek negatif olur sonra bu virüs belasından kurtulursak tez zamanda 3.çeyrek dengeye girer..

Herkese önce sağlık,sonra bol kazançlar..

YTD.

4.  Alıntı Originally Posted by NYIT Yazıyı Oku
    Değerli Arkadaşlar,
    Herkes birşeyler paylaşmış hisse hakkında.
    Benim de naçizane bir sorum olacak?

25 Mart ta Resmî Gazetede yer alan bir karar vardı;
    THY ve Pegasus ile ilgili bir karar..Bu haberi kaçımız okudu ve bilgi sahibi..Ve bu haberin hisseye ne gibi bir etkisi oldu/olacak?

Haber şuydu:
    � Havayollarına bilet iptallerine ilişkin geri ödemelerde 2 ay* öteleme Resmi Gazetede bugün yayınlanan yönetmeliğe göre Covid-19* salgını nedeniyle uçuşun iptal edilmesi durumunda, bu iptaller* sebebiyle uçuşu icra eden veya etme taahhüdünde bulunan hava taşıma* işletmesi, yönetmelikte yolculara ödenecek tazminatlar, geri ödeme,* güzergah değişikliği ve hizmet hakkını düzenleyen maddelerdeki* hükümlerden uçuş yasakları kalktıktan sonraki İKİ AY sonuna kadar muaf* olacak.�

Bu haber THYAO ve PGSUS için nakit yönetimini olumlu etkilemesi* anlamında olumlu bir haberdir.

Benim hissenin fiyatıyla ilgili söyleyecek bir sözüm yok,fiyatı piyasa ve alıcıların iştahı belirleyecek.
    Düşüşün ana sebebi malum krizden dolayı City yabancı nın 2 ay içinde 7M civarı lotu satması.Takaslarda başka büyük değişiklik gözükmüyor. Deutsche bile taş gibi yerinde durmuş.

Son karar hisseyi Nasıl etkiler ?
    Benim fikrim,zaten en kötüyü fiyatladı piyasa,7 uçak uçsa ne olur,uçmasa ne olur!

Şirketin finansal yapısı zaten güçlü 2019 karı 1,33 milyar idi.
    İlk 2 çeyrek negatif olur sonra bu virüs belasından kurtulursak tez zamanda 3.çeyrek dengeye girer..

Herkese önce sağlık,sonra bol kazançlar..

YTD.
    Senin gibi aklı başında verilere dayanarak yorum yazan arkadaslarin görüşlerine ihtiyacımız var.Tesekkurler

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. müjde ilaç japonyada bulunmuş dr halil çiftçi nin de içinde bulunduğu ekip bulmuş ve türkiyede bir ilaç firmasıyla ortak üretim yapılacakmış... haydi gecenin müjdesi tokyo ün tıp bilimleri enstütüsi Prof. Junichiro Inou ve ekibi bulmuş kaynak gazeteci ibrahim karagül

https://twitter.com/ibrahimkaragul

6. Hava yolu ulaşımı ile sınırlı olmak üzere temel insani ihtiyaçların üretim ve tedarik süreçleri içerisinde yer aldığını ilgili meslek odalarından belgelendirenler, seyahat izin kurullarınca uygun görülmesi halinde şehirlerarası seyahat edebilecek
    ************************************************** ******************************************

7. Hizmetine ihtiyaç duyulan üst düzey kamu görevlileri ile kamu hizmeti yürütenlerin görevleri çerçevesinde seyahat etmelerinde kısıtlama olmayacak

-Uçak seferlerine devam edilen havaalanlarında, havaalanı mülki idare amirlerinin başkanlığında, Türk Hava Yolları, emniyet müdürlüğü ve havaalanı işletmesinin temsilcilerinden oluşan “Seyahat İzin Kurulları†oluşturulacak

-Oluşturulan kurullar 28.03.2020 tarihi (bugün) saat 20:00’den itibaren belirtilen şartları uyan vatandaşlara “Seyahat İzin Belgesi†düzenlenmesine başlayacak

8. Düzenlenen seyahat izin belgelerinin, Hava Yolları ile elektronik ortamda paylaşılması için İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından ivedi olarak gerekli sistem kurulacak

-199 Çağrı Merkezi ve “İçişleri Bakanlığı E-Başvuru sistemi faaliyete geçene kadar gelecek olan seyahat izin belgesi taleplerinin Başvuru Masalarından karşılanması için valiler ve kaymakamlar tarafından gerekli tedbirler (seyahat izin kurullarının sayısını, personelinin arttırılması vb.) gecikmeksizin alınacak

-Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, 199 çağrı numarası üzerinden, taleplerin hızlı bir şekilde alınması ve karşılanması için yeteri kadar çağrı alıcının görevlendirilmesi sağlanacak

Sayfa 423/611 İlkİlk ... 323373413421422423424425433473523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •