Sayfa 582/612 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592 ... SonSon
Arama sonucu : 4895 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

Dün verdiğini bugün alır kesin. Çok pis inatçı bir tahtacısı var. Zaten sahibini söylemeye gerek bile yok. Muhtemelen bu sene ve seneye alacağı karları ya tahvil ihracı ödemeleri yada yeni uçak alımları ödemelerine yönlendirecek ve yatırımcısına zırnık koklatmayacak, sermaye artırımı bedelsiz yada temettü dağıtımına gitmeyecek. Tabiki ödemeler kaynaklı zarar da gösterecek yada çok düşük kar ve devlete vergi ödemeden de kaçmaya çalışacak. Ali şaşıbeş bir adam gözü ayrı orası burası ayrı oynuyor adamın

2. Bakalım, Pegi'yi ne kadar daha çuvalın içerisinde tutacaklar.

İndirin el frenini...

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1035025

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4. Bu ne şimdi ya.
    Endeks + 1,93
    Thy Tav Çelebi uçtu bizimki - kapadı.

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

195 i gördükten sonra 165 e kadar gelsede hızlı toparladı. Kısmi al sat yaptıklarım dışında ana hisseler zaten blokajlıydı. Bayram öncesi nasıl bir kapanış yapacak göreceğiz ama tatil sezonuna birde bayram dopingi artısı güzel birşey. Hissenin kabaca 320-340 tepesi olsada, bu rakamlar görülür mü ve ne kadar zamanda görülür veya beklentilerin aksine 100 lü rakamlara mı dönülür zaman gösterecek. Şu aralar kovid artışı haberleri geliyor bol bol İstanbul'daki tanıdıklardan, umarım kabus senaryoları tekrar sahnelenmez. Saçma sapan şeyler çıkmaz ise işler tıkırında gibi

Haziran yolcu verilerinde yurt dışı yolcu sayısı 2019 u geçmiş gözüküyor ama doluluk oranı bir tık gerisinde hala. Yurt içi ise biraz daha geride kalmış. Aslında yurt içinin düşme sebebi uçakların daha çok yurt dışına kaydırılması. Pegasus akıllı bir strateji uyguluyor. Yurt içinde seferleri azaltırken, yurt dışında artırıyor. Daha karlı bilet satarken, aynı zamanda yurt dışında hızla toparlanamayan firmaların pazarlarından pay kapıyor. Daha hızlı büyümek için bir miktar bedelli sermaye artırımına giderek filosuna geçici kiralık uçak almalılar yaz dönemi için ve mutlaka kargo konusunda THY yi takip etmeliler. Özellikle Avrupa havayolu şirketleri toparlanmadan pazarda yerini sağlamlaştırırsa uzun vadeli çok karlı çıkacaktır. Güzel ekmeğini yedim bu şirketin ama yinede cin Ali aşırı itici geliyor nedense

7. Bu satış baskısı nedendir.

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Dolar bazlı ev bazlı muhabbetine girmeden bakalım. Pandemi öncesi 50-60 civarı ortalama ile gidiyordu pandemi patlayınca en düşük 20 civarı ile 30-40 ortalama ile gitti ve şimdi 180 küsürlerden hafif cekilerek 170 civarından kapattı.

Önceden bu hissede islem yaparken defter degerinin 3/1 fiyatlamasi cok önemliydi benim için. Ama şimdi bakiyorum defter değerinin neredeyse 3 katından islem görüyor. Bu da şu anlama geliyor sirket fiyatını o günden bu güne 8 katına çıkarmış ama temel rasyolar yerinde saymış ki yüksek enflasyon ortamında bayağı geri gitmiş.

Yerinde sayıyor, gitmiyor, neden düşüyor vs diyenler bu 2 yıllık hareketi ve temel bilanço degerlerini göz önünde bulundurarak karar versinler.

Bu arada bu dönemde THY inanılmaz bir temel değer artışı yaşadı. İlle de hava yollarına para yatiracagim diyenler THY'yi inceleyebilir...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

Sayfa 582/612 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •