Sayfa 400/612 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon
Arama sonucu : 4892 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

Alıntı Originally Posted by fibonacci55 Yazıyı Oku
    Ne olumusu kardeşim. Görmüyor musunuz hali? Havalimanları bomboş. Yolcu olmadıktan sonra petrol isterse 1 tl olsun.
    Gidişat kötü şuanlık
    Sinirlenmeyin lütfen normalde havayolu için olumlu, eğer petrol hedge edilmişse kısmen olumlu. Düşük maliyetli havayolu olduğu için tahminen kar marjı daha esnektir. 84 uçak iyi rakam olmakla beraber dev havayolları kadar olumsuz etkilenmeyebilir.
    Bunlar bardağın dolu tarafı
    Diğer tarafı şu ara normalde havayolu ve turizm hisseleri için bekle gör zamanı yapacak bir şey yok. Hükümet havayollarına kolaylık sağlarsa biraz daha hafif atlatılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sinirlenmeyin lütfen normalde havayolu için olumlu, eğer petrol hedge edilmişse kısmen olumlu. Düşük maliyetli havayolu olduğu için tahminen kar marjı daha esnektir. 84 uçak iyi rakam olmakla beraber dev havayolları kadar olumsuz etkilenmeyebilir.
    Bunlar bardağın dolu tarafı
    Diğer tarafı şu ara normalde havayolu ve turizm hisseleri için bekle gör zamanı yapacak bir şey yok. Hükümet havayollarına kolaylık sağlarsa biraz daha hafif atlatılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Estağfurullah ne sinilenmesi kardeşim diye hitap ettim hatta.
    Şuan virüs belası yüzünden ilk olumsuz etkilenecek sektörler ulaşım ve turizm malesef. Bu yüzden petroldeki düşüşün de bi anlamı kalmıyor. Hayırlı kazançlar dilerim

3. İnşallah etkilenmez fakat virüs haberi mazallah bir çıkarsa pegasusun vay haline...sağlık bakanımız da sanki yavaş yavaş alıştıra alıştıra bir şeyler söyleyecek gibi...hayırlısı Allahtan. Şirketlerin piyasa değerleri zaten düşüktü, haberden sonra Hâk kayıra...

4.  Alıntı Originally Posted by güven06 Yazıyı Oku
    İnşallah etkilenmez fakat virüs haberi mazallah bir çıkarsa pegasusun vay haline...sağlık bakanımız da sanki yavaş yavaş alıştıra alıştıra bir şeyler söyleyecek gibi...hayırlısı Allahtan. Şirketlerin piyasa değerleri zaten düşüktü, haberden sonra Hâk kayıra...
    Haklısınız. 41.5 günlük grafikte destekti.Kirilirsa vay halimize.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Şu da bir gerçektir ki, tam ümitlerin tükendiği noktada almak lazım, iyice iyimser olduğumuzda da satmak lazım.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. 21 yıllık borsa hayatımda şunu gördüm: maalesef grafik geleceği değil, geçmişi gösterir, açığa alım satım olduğu sürece de dibin dibi, tavanın her zaman tavanı olur....

7. Büyük oyuncular, açığa alım ve satımlarla borsa düşerken daha çok kazanırlar...

Alıntı Originally Posted by güven06 Yazıyı Oku
    Büyük oyuncular, açığa alım ve satımlarla borsa düşerken daha çok kazanırlar...
    1. Açığa alım diye bir şey yok.
    2. Şu anda hisse senetleri piyasasında Açığa Satış yasak.

Dilerseniz PGSUS'u VİOB'da shortlayabiliyorsunuz tabii ki. Zira bu piyasa, hisse senedinin fiyatına etki etmez, onu takip eder.

Hisse long, future short mesela hedge'li pozisyon yaratır.

Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Ayrıca, havayolları firmaları fixed cost çok yüksek bir sektördür. THYAO açıladı: %72 doluluk oranı altında zararına uçuyoruz diye. PGSUS'da bu oran nedir bilmiyorum. Ancak şöyle söyleyeyim.

3 - 3 sıralı bir Boeing 737'de, tüm koridor ve cam kenarları dolu olsa, sırf ortalar boş olsa bile, o uçak zararına uçuyor.

Siz buradan hesap edin.

Hükümettenne bekliyoruz onu da anlamadım, adamlar sağlık sisteminin derdinde (haklı olarak).

Tüm dünyada havayolları düşüyor. Burada mucize beklemek gerçekten anlamsız diye düşünüyorum.

Sayfa 400/612 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •