Special Days Image
Sayfa 304/612 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon
Arama sonucu : 4889 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Hisse 31 iken ucgeni yukari kiramaz gibi biseyler soylemistin, seninle beraber bir grup satin da satin 20 olacak diye tutturmustu. Onlar ortadan kayboldu bakalim burasi aglama duvari mi olacak yoksa ikinci kez yanilacak misin...
    Ben euphorianın yazılarını yakından takip ediyorum. Profiline gir eylül - ekim ayında thy için yazdıklarını oku.. ve söylediklerinin hepsinin çıktığını görünce hak vericeksin.. sadece gir ve eylül ekim gibi thy için neler demiş ve neler olmus sonrasında onlara bir bak

2.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Hisse 31 iken ucgeni yukari kiramaz gibi biseyler soylemistin, seninle beraber bir grup satin da satin 20 olacak diye tutturmustu. Onlar ortadan kayboldu bakalim burasi aglama duvari mi olacak yoksa ikinci kez yanilacak misin...
    Ek yapayım. Son 1,5 yılda hisse 31 iken üçgeni yukarı kıramaz diyenler en az 10 kez haklı çıktı. Her seferinde 30-31 aralığında satım, 26-27 aralığında da alım yapanlar her dalga hareketinde en az yüzde 15-20 kar yakalamış olurdu. Son çıkıştaki gibi öyle yüzde 30 değil, parasını an az yüzde 100 kar ile katlamış olurdu. Ama nedense kimse bunu görmüyor. 1,5 yıl önce hisse 38'lerdeyken 46'ları hedef gösterip hisse pazarlayanlar hisse 19'lara kadar çekilince köşe bucak kaçtılar ve şimdi yavaş yavaş tekrar kafalarını çıkarmaya başlıyorlar. Açın bakın o günlerde buralarda kimler vardı.

3.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Ek yapayım. Son 1,5 yılda hisse 31 iken üçgeni yukarı kıramaz diyenler en az 10 kez haklı çıktı. Her seferinde 30-31 aralığında satım, 26-27 aralığında da alım yapanlar her dalga hareketinde en az yüzde 15-20 kar yakalamış olurdu. Son çıkıştaki gibi öyle yüzde 30 değil, parasını an az yüzde 100 kar ile katlamış olurdu. Ama nedense kimse bunu görmüyor. 1,5 yıl önce hisse 38'lerdeyken 46'ları hedef gösterip hisse pazarlayanlar hisse 19'lara kadar çekilince köşe bucak kaçtılar ve şimdi yavaş yavaş tekrar kafalarını çıkarmaya başlıyorlar. Açın bakın o günlerde buralarda kimler vardı.
    Sayin kelebekx,

38 den alin diyen de suclu 30 dan satin diyen de suclu, buraya girip kesin bir sekilde dusecek cikacak demek yanlis, benim hep savundugum sey bu. Hisse 38 i gordugunde de burdaydim, 20 yi gordugunde de burdaydim. Pegasus uzun vadeli begendigim bir sirket, piyasaya gore, petrol fiyatina gore, trafik verilerine gore pozisyonumu arttirip azaltiyorum ama ilgim hep devam ediyor.

Aglama duvarina donecek ya da ucacak demek yerine temel veriler ortaya koyup bunlari tartismak lazim...

4. Haklısınız sn. Scrat, dediğiniz gibi olmalı ama yine de insan maalesef hissiyat ve öngörülerini de yazmadan duramıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Yıllardır forumu takip ederim. Satın satın 20 olacak diye tutturan olmadı. Tam tersine bu senet yükselişe geçince ben demiştimciler çıkıp geliyor. Düşüşe geçince ise toz duman olup aylarca ortaya çıkmıyorlar.
    ya arkadaş bu kadarına da pes. nasıl olmadı.illa gidip tek tek mesajları mı çıkaralım. pes yahu.bari sıvamayın.

Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    "grafikte sıkıntılı bir yerde pega, yaklaşık 4 aydır git gel yaparak üçgeni tamamlıyor, ancak üçgenden çıkması için daha zaman olduğu kanaatindeyim. asıl soru günlük grafikte üçgeni tamamladığında yönünü kuzeye mi güneye mi yapacak. hayırlısı bakalım, öyle yüksek beklentiler veya düşük rakamlar beklemek abesle iştigaldir. Alıcı olmak isteyenler mantıken acele etmemeli. Bir hissede alıcı pozisyonuna geçmek isteyen fiyatın kötüsünü beklese daha doğru bir hareket yapmış olur. THY'yi 17-20 aralığında, TKFEN'i 25-27 aralığında, Tüpraş'ı (düzeltilmiş fiyat ile) 120-135 aralığında, BİMAS'ı 85-90 aralığında alanlar zaman kaybettiler. Pegasusu bundan 1 sene önce 32 alan da vardır, 6 ay önceden 19 dan alan da. Doğru fiyatta alıp kafayı kuma gömmek sabit borsacılar için, dalgalanmalardan nemalanmak da heyecan arayanlar için güzel. Bist 30 kağıtları için çıtır paralarla VIOP işlemler de oldukça makul. Her şeyin hayırlısı."

yazdığımı iyi oku da bir şey söylerken iftiravari şeyler söyleme. 20 olacak diyen kim bilmiyorum, ne okudum ne gördüm. Pegasusun hareketleri her daim sert. Çıkışları da düşüşleri de sert. Ben kendime göre 40 barajının hiçbir suretle geçilmeyeceğini, buradan da alım yapmanın gereksizliğini söylüyorum. Beğenirsin, beğenmezsin. Ama elinde olan bilmem kaç x lotunu bana bu fiyattan satamazsın. He yükselir gider ben yanılırım da yine de umrum değil. Türlü krizin içinde mücadele eden bir ülkenin 91.000 bistinde ilgili kağıdın bu fiyatlara ortada elle tutulur hiçbir veri yokken zıplaması bana mantıklı gelmiyor. Vestel'i 15 den, Parsan'ı 30 dan, Thy'yi 19.50 den almakla eşdeğer bu fiyat benim için.

Alıcı olmak için beklediğim bir fiyat var ve o fiyat 27-28 bandı değil. O bant olsaydı ben alıcı olurdum zaten ancak beklentim daha düşüktü. Benim istediğim yere gelirse alırım, gelmezse almam bu da seni değil beni bağlar. İsterse 10 sene gelmesin.

Hep söylüyorum zirvelerde gezinen kağıtlarda tavsiyeci olmayın diye. Elinde olan isterse tutsun, istemezse satsın kafasına göre. Ancak başkalarına tepelerden bir şeyler aldırmak için tavsiyeci olmanın ben izahını anlayamıyorum. Neyse hayırlı kazançlar.
    önemli olan kazançtır. ister satarken ister alırken.

7. haftalıkta,
    (5.5) yıllık trend kanalı dışına taşmış,
    RSI'da aşırı alım bölgesine dayanmış,
    normalde mavi çizgili kanalı içine dönmesi beklenir.
    Ama bir de çanak kulp oluşumu var,
    kafalar karışık!
    https://twitter.com/switrabel/status...01130612215808

8. Yine çok mal aldılar. Alıcı gelirse düzeltir. Gelmezse dikine dikine sürerler

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 304/612 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •