Sayfa 390/612 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1. Bilanço Beklentim: Bana göre Pegi beklentilerin üzerinde bir kar açıklayacak. Açıklaması lazım.

Yönetim, bu kadar olaydan sonra, uçan atı çuvala koymaya çalışırsa, şarampole yuvarlanırız.

Bekleyelim, görelim.

Not: Tekkeyi bekleyen, çorbayı içer...

bugün artıda kapat ya.

Her Cuma illa düşeceksin değil mi? 70'in üzerinde kapatırsak bile duacı olacağım sanırım.

4. Kapanış sonrası Ocak ayı trafik verilerini açıklar sanırım. Çok iyi gelmesi lazım dhmi verilerine göre.

Bilanço İçin tarih tahmini olan var mı? Bir bildirimi yok sanırım, son olaylardan sonra bilanço açıklamak İçin son günleri de bekleyebilir.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kapanış sonrası Ocak ayı trafik verilerini açıklar sanırım. Çok iyi gelmesi lazım dhmi verilerine göre.

Bilanço İçin tarih tahmini olan var mı? Bir bildirimi yok sanırım, son olaylardan sonra bilanço açıklamak İçin son günleri de bekleyebilir.
    Son tarih 10 Mart, geçen sene 4 Mart'ta açıklamışlardı.

Atlas Global'in Sabiha Gökçen hattı var mıydı? Sanırım yazın ek sefer açıyorlardı. Atlas Global'e maalesef güle güle dendiği için, onun hatları da devredilecektir diye düşünüyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by Esq.CM Yazıyı Oku
    Son tarih 10 Mart, geçen sene 4 Mart'ta açıklamışlardı.

Atlas Global'in Sabiha Gökçen hattı var mıydı? Sanırım yazın ek sefer açıyorlardı. Atlas Global'e maalesef güle güle dendiği için, onun hatları da devredilecektir diye düşünüyorum...
    Bildiğim kadarıyla Atatürk ü kullanıyordu...zaten maliyet artışına dayanamayanında, Atatürk ten yeni havalimanına geçiş maliyeti de var.

Ağırlıklı yurt dışına uçuyordu, onun payını da ağırlıklı Pegasus alacaktır..zira thy ye rağmen Atlas ı tercih eden, Pegasus u tercih eder herhalde.

Şu kaza olayı olmasa idi çok daha olumlu olurdum, 1 sene önce yazdıklarım kayıtlarda....ama son kaza büyüyü bozdu...bundan sonra ilk ciddi kaza çok çok kötü olur Pegasus İçin...Şubat verileri trafiğin ne kadar olumsuz etkilendiği göstermesi açısından ilk ciddi sinyal olacak.

Alıntı Originally Posted by Esq.CM Yazıyı Oku
    Her Cuma illa düşeceksin değil mi? 70'in üzerinde kapatırsak bile duacı olacağım sanırım.
    Sürekli işlemi 70.05'den kapandı, mübarek yine kapanış seansında 25 kuruş düştü. Arkadaş bu hafta HER BİR KAPANIŞ SEANSINDA en az 25 kuruş düşülür mü ya?

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla Atatürk ü kullanıyordu...zaten maliyet artışına dayanamayanında, Atatürk ten yeni havalimanına geçiş maliyeti de var.

Ağırlıklı yurt dışına uçuyordu, onun payını da ağırlıklı Pegasus alacaktır..zira thy ye rağmen Atlas ı tercih eden, Pegasus u tercih eder herhalde.

Şu kaza olayı olmasa idi çok daha olumlu olurdum, 1 sene önce yazdıklarım kayıtlarda....ama son kaza büyüyü bozdu...bundan sonra ilk ciddi kaza çok çok kötü olur Pegasus İçin...Şubat verileri trafiğin ne kadar olumsuz etkilendiği göstermesi açısından ilk ciddi sinyal olacak.
    Bana sorarsanız ilk ciddi kaza çok kötü olmadı; pek tabii ki kaza felaket bir durum. Ancak hatırlarsanız kazadan sonraki gün 72.00'lere tutundu hisse. Akabinde, bir sonraki gün Cuma günü borsa açıldıktan sonra adı lazım olmayan bir gazetede adı lazım olmayan bir yazar tarafından "Pegasus Kapatılabilir" gibi bir başlıkla yayımlanan haber ile elinde kim ne malı varsa boşalttı.

Atlas'ın bu arada iflas etmesinin ne kadar vahim bir durum olduğunu anlatmaya hiç gerek yok herhalde... İflas etmesinin sebebini de anlatmaya gerek yok. Pegasus'a hat açılmaması, 42 ayda havaalanı inşaatı bitebilirken, 6 yıl önce ihale edilen pistin yapılmaması (44 aydır inşaat süren), metro bağlanmaması vb. Bunlar direkt devletin kendi yatırımlarının bu ülkenin yatırımı, özel teşebbüslerin yatırımının ise sanki bu ülkenin yatırımı olarak görülmemesinin bir yansıması değil midir? Zaten bu algıldan dolayı burada değil mi şu anda Pegasus?

Sayfa 390/612 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •