Sayfa 608/612 İlkİlk ... 108508558598606607608609610 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1. PGSUS'un bedelsiz açıklamasının fiyatına, diğer bazı hisselerden farklı olarak, etkisinin olmamasının anlaşılır bir nedeni var.

Öncelikle muhasebe bilen, bilanço okuyabilen herkes şirketlerin bedelsiz vermelerinin hisseye değer katan bir tarafı olmadığını çok iyi bilir. Özkaynaklar arasındaki ödenmiş sermeye'den gayri diğer kalemlerin, ödenmiş sermaye hesabına aktarılması yalnızca bir muhasebe işlemidir. Şirket zamanında yarattığı değeri zaten zamanında özkaynaklar'ın arasına sokmuştur. Yapılan işlem özkaynak kalemleri arasındaki bir mahsuplaşmadan ibarettir..

Gelelim neden bazı hisselerde heyecan yaratıp bazılarında yaratmadığına. Aradaki fark hisselerin yatırımcı profilleriyle ilgilidir. Büyük şirketlerin yatırımcı profili küçük şirketlerden farklıdır. Pgsus gibi derinliği olan bir hissenin yatırımcıları arasında en büyük payı (Yerli yabancı) kurumsal ya da büyük bireysel yatırımcılar alır. Bunlar zaten bedelsiz sermaye artırımlarının bir işlevi olmadığını bilen gruptur. Bu grup alıma geçmediği için de oltaya gelen küçük yatırımcıların heyecanlı alışları etkisiz kalır, çünkü büyük yatırımcılar nötr davranmışlardır.

Ama hissenin derinliği yoksa, halka açıklık oranı da düşük ise küçük yatırımcıların bedelsiz heyecanı tahtaya yansır. Bilinçli olan yatırımcı, hissenin eskiden gelen bir değeri bilinemezlik durumu yoksa, bu durumu fırsata çevirir ve kademeli satışlarla hisseyi portföyünden çıkarı. Benim en son kozal ve çimsa'da yaptığım gibi. Kozal ve Çimsa da küçük şirketler değil ama bir pgsus ile karşılaştırılamayacakları açık.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. Bedelsizin bir faydası olmadığını zaten biliyorum, benimki sadece biraz sitem di, dediğiniz bakış açısını doğru buldum. Yatırımcı profili ve şirket farkı

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Arkadaşlar bölünmeden SONRA net sayı kalması için kaç lot olması lazım küsurat olmaması için

4. Küsurat kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Shytan_psycho Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bölünmeden SONRA net sayı kalması için kaç lot olması lazım küsurat olmaması için

Pegasus küsuratlı olan sermayesini 500 milyon tl'ye yuvarlayacak şekilde bedelsiz veriyor. Bu nedenle öyle bir küsuratlı sermaye artırımı açıklamışki, küsurata maruz kalmaktan hiç kimse kurtulamaz.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

5. Küsüratlı bölmek de nedir arkadaş ya , anlam veremedim
     Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    #PGSUS

��Yönetim Kurulu bugün toplandı.

��Toplantıdan %388,75 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı çıktı. Bu, şirketin aldığı ilk bedelsiz kararı oldu.
    SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Madalya mı bekliyorlar
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Pegasus küsuratlı olan sermayesini 500 milyon tl'ye yuvarlayacak şekilde bedelsiz veriyor. Bu nedenle öyle bir küsuratlı sermaye artırımı açıklamışki, küsurata maruz kalmaktan hiç kimse kurtulamaz.

7. Bfren de küsüratlı yaptı bölünmeden önce sattım kurtuldum

8. Önceki senelerde bir şirket daha böyle küsüratlı açıklamıştı millet tepki gösterdi o zaman bimer vardı oraya yazmışlardı sonradan düzelttiler

Sayfa 608/612 İlkİlk ... 108508558598606607608609610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •