Sayfa 389/612 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1.  Alıntı Originally Posted by Pegi Yazıyı Oku
    Tüm Pegiseverlere Günaydın.

Şu kaza olmasaydı, şimdi nerelerde olurduk...

Her işte bir hayır vardır deyip, yolumuza bakmak lazım.

Bol kazançlı iki gün olsun...
    Son gelecek olan bilanço ike fk baya aşağıya düşecek , kapasite sorunuda bence önemli değil yeni havalimanına yeni kapasite koyarlar , tek üzüntümüz kazada hayatını kaybeden kişiler onlarda uçağın koptuğu kısımda oturan kişilerdi büyük ihtimalle ,mekanları cennet olsun

Alıntı Originally Posted by Pegi Yazıyı Oku
    Türkiye'nin köklü havayolu şirketlerinden olan ve uzun süredir maddi sıkıntılarla boğuşan Atlasglobal, iflasını açıklamaya hazırlanıyor. Atlasglobal, İstanbul Havalimanı'nın açılmasından sonra Türk sivil havacılık sektörünün ilk iflas eden havayolu şirketi olarak tarihe geçecek.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Atlasglobal'de personel ile toplantı yapıldığı ve yarından itibaren işe gelmemelerinin tebliğ edildiği öğrenildi.

Şirketin tüm uçuş operasyonlarını durdurduğu belirtildi.

ARTAN MALİYETLER SONRASI MALİ DARBOĞAZA GİRDİ

Türkiye’nin köklü özel havayolu şirketlerinden Atlasglobal, 2016 yılından itibaren başlayan ekonomik dalgalanma ve İstanbul Havalimanı’ndaki artan maliyetler nedeniyle 26 Kasım 2019 tarihinde uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştı.

Havayolu şirketi, 21 Aralık 2019'da uçuşlara yeniden başlasa da söz konusu maddi sıkıntıların aşılamaması üzerinde iflas kararı alındı.
    Artan maliyetin ne olduğunu biliyordur herhalde herkes diye düşünüyorum... Şirket ortakları ve yöneticileri açık açık söyleyemez bunu, bir daha iş bulamazlar iş yapamazlar. Ama herkes biliyor.

Bu kadar çok kişi zarar görürken, en önemlisi de müşteriler zarar görürken, kim yarar gördü bu işten...

Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Son gelecek olan bilanço ike fk baya aşağıya düşecek , kapasite sorunuda bence önemli değil yeni havalimanına yeni kapasite koyarlar , tek üzüntümüz kazada hayatını kaybeden kişiler onlarda uçağın koptuğu kısımda oturan kişilerdi büyük ihtimalle ,mekanları cennet olsun
    Evet, maalesef hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız 4 numaralı sırada oturan kişiler. yani uçağın ayrıldığı bölgede koltuğu olup, uçaktan düşen kişiler. Gerçekten çok talihsiz, ve insanın kalbi acıyor.

Aynı mesajda maddi konulara girmek, çok üzücü ve kalpsiz gelse de, kısaca yazmak istedim.

Bilanço ile F/K konusunda kesinlikle haklısınız. Bu konuda bir çalışma yapmayı da düşünüyorum. Analistlerin konsensüsü geldi mi acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by Esq.CM Yazıyı Oku
    Evet, maalesef hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız 4 numaralı sırada oturan kişiler. yani uçağın ayrıldığı bölgede koltuğu olup, uçaktan düşen kişiler. Gerçekten çok talihsiz, ve insanın kalbi acıyor.

Aynı mesajda maddi konulara girmek, çok üzücü ve kalpsiz gelse de, kısaca yazmak istedim.

Bilanço ile F/K konusunda kesinlikle haklısınız. Bu konuda bir çalışma yapmayı da düşünüyorum. Analistlerin konsensüsü geldi mi acaba?
    Foreks tahminleri en düşük 78,5 milyon zarar en yüksek 154 milyon kar şeklindeydi ortalama tahminde 51 milyon , ben 100 milyon üzeri bir kar açıklayacağını tahmin ediyorum hem yurtdışı yolcu artış , hem yeni uçakların maliyet avantajı 2018 son çeyreğe göre , ayrıca 2018 son çeyrek zarar da olmayacağı için , fk avantajlı olacaktır ,yeni uçaklar geldikçe maliyeti yüksek 737-800 den kurtuluyorlar anladığım kadarıyla , eski yeni uçaklar arasında %15-20 maliyet avantajı oluyor , ayrıca koltuk kapasitesi fazla 321 lerde gelmeye başlamıştı galiba ,

Alıntı Originally Posted by ibagatir Yazıyı Oku
    Foreks tahminleri en düşük 78,5 milyon zarar en yüksek 154 milyon kar şeklindeydi ortalama tahminde 51 milyon , ben 100 milyon üzeri bir kar açıklayacağını tahmin ediyorum hem yurtdışı yolcu artış , hem yeni uçakların maliyet avantajı 2018 son çeyreğe göre , ayrıca 2018 son çeyrek zarar da olmayacağı için , fk avantajlı olacaktır ,yeni uçaklar geldikçe maliyeti yüksek 737-800 den kurtuluyorlar anladığım kadarıyla , eski yeni uçaklar arasında %15-20 maliyet avantajı oluyor , ayrıca koltuk kapasitesi fazla 321 lerde gelmeye başlamıştı galiba ,
    Umarım tüm yatırımcılar sizler kadar bilgilidir bu konuda 2019 olacak sanırım 2018 olarak yazdıklarınız?

6.  Alıntı Originally Posted by Esq.CM Yazıyı Oku
    Umarım tüm yatırımcılar sizler kadar bilgilidir bu konuda 2019 olacak sanırım 2018 olarak yazdıklarınız?
    2018 leri doğru yazdım , 2018 deki son çeyrekteki zarar ve 2018 son çeyreğe göre 2019 daki uçak değişimleri maliyet açısından ,

7.  Alıntı Originally Posted by Esq.CM Yazıyı Oku
    2018 son çeyrekteki zarar olmayacak bunun yerine inşallah 2019 son çeyrek kar olacak , yıllık karı daha da artıracak , ayrıca 2019 yılındaki uçak değişimleri nedeniyle 2019 son çeyrek 2018 in aynı dönemine göre maliyet açısından avantaj ,

8. Bugün neden THY ye ayak uydurmadı sizce ?

Sayfa 389/612 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •