Sayfa 295/612 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

1. benim çarptı mesala ve şortladım ,benim gibi şortlanacak vadeli arayanlar da gelecektir.hisse kalmadı bankalar iyice bitik.

2. Birkaç mesaj okudum, kızmayın ama eleştirim var: Yazdıklarınız şaka değilse sizlerin borsadan sürdürülebilir para kazanması çok zor, kazansanız bile tesadüfendir.

Bir hisseyi değerlendirirken şu kadar endeskte şu fiyattaydı, şimdi bu fiyatta, 29 olması mantıksız gibi cümleler çok ama çok yanlış.

Pek çok şirket değerleme yöntemi var. Favök var, f/k var, pd/dd var, hisse başı kar tahmini var...ukalalık ettiysem affola. Demek istediğim bunlardan bahsetmeden şirket değerlemek anlamsızdır. Korku ve kaygıyı bir tarafa bırakın, işin aslı matematiktir.

Bitmeyen kriz yoktur.
    Pegasus gemişteki petrol hedge dışında Türkiyenin en iyi yönetilen birkaç şirketinden biridir. İç hat yolcu sayısının azalmasını bile telafi edebiliyor. Trafik akışını ve yolcu sayısını takip edin, doluluğa bakın. Bu sayılara göre alım satım kararı verin. Yok şu almış bu satmış gibi dedikoduları bırakın.
    Moralinizi yüksek tutun. Bitmeyen kriz yoktur.

3. Sn trader arkadaşım,ilginç dünyada ki tüm air firmalarına baktım,çin,japon,luftansa,amerika ,swis,hint,en primlileri bizim airler.belki biz de endeksi etkileyecek hisse sayısı az olduğundan prim yapmış olabilirler.

4. çok uzun vade de refah seviyesinin artmasıyla mutlaka daha iyi olacaklardır.

5.  Alıntı Originally Posted by Trader23 Yazıyı Oku
    Birkaç mesaj okudum, kızmayın ama eleştirim var: Yazdıklarınız şaka değilse sizlerin borsadan sürdürülebilir para kazanması çok zor, kazansanız bile tesadüfendir.

Bir hisseyi değerlendirirken şu kadar endeskte şu fiyattaydı, şimdi bu fiyatta, 29 olması mantıksız gibi cümleler çok ama çok yanlış.

Pek çok şirket değerleme yöntemi var. Favök var, f/k var, pd/dd var, hisse başı kar tahmini var...ukalalık ettiysem affola. Demek istediğim bunlardan bahsetmeden şirket değerlemek anlamsızdır. Korku ve kaygıyı bir tarafa bırakın, işin aslı matematiktir.

Bitmeyen kriz yoktur.
    Pegasus gemişteki petrol hedge dışında Türkiyenin en iyi yönetilen birkaç şirketinden biridir. İç hat yolcu sayısının azalmasını bile telafi edebiliyor. Trafik akışını ve yolcu sayısını takip edin, doluluğa bakın. Bu sayılara göre alım satım kararı verin. Yok şu almış bu satmış gibi dedikoduları bırakın.
    Moralinizi yüksek tutun. Bitmeyen kriz yoktur.
    Pegasus özelinde incelersek Pegasus trafik akışı ve yolcu sayısı doluluk oranı petrol fiyatları favök, f/k ve pd/dd si olarak kıyaslayalım. Tamam sadece pegasus özelinde kıyaslayalım. Ocak ayındaki değerleri bu günkü değerlerinden daha iyi durumdaydı. her kalemde daha iyi durumdaydı. üstelik genel kurul temettü beklentili bir dönemde vardı peki ocak ayındaki fiyatı 21.70 lerde iken tüm bu beklenti ve değerlerin daha kötüleştiği bu dönemde 29 TL olması mantıklı mı?
    Endeks özelinde irdeleyelim. Endeks şirketlerinden pegasus u 10 a katlayacak değerlere sahip ve temettü verimliliği oldukça yüksek çok ama çok değerli şirketlerin hisseleri bakın son 1 ayda ne kadar düşüş yaşamış. Bu hisseler endeks hissesi olduğu için endeksi aşağı çekmiş. Asıl sorulması gereken bütün endeks şirketleri bu düşüşe ayak uyduruyorken pegasus neden ayrışmış. Benim aklıma gelen ilk şey vadeli işlem pozisyonu çok açıldığı için bu vadeli işlem poziyonlarını bir şekilde kapattırma isteği. Ama bu arada endeks 80 bine gelmiş. Peki hisseyi tutan spekler onlarca değerli hisse neredeyse çöp fiyatına düşmüşken ta tepede kalan pegasus a yatırımcıya nasıl yedirecekler. yatırımcı o kadar ucuzlamış hisse varken neden pegasus alsın. Eğer hisseye müşteri çekeceklerse diğer baba hisselerin düştüğü cazip fiyatlara çekmeleri gerekir.

6. Ocakta 21.XX idi. Hsvacılığın en kötü dönemi fiyatlandı. Şimdi 83 bin endekste 27.90 ...Önümüzde havacılığın en güzel dönemleri var, fiyatta elbette bu fiyatlama vardır. Hikayesi olan, iyi yönetilen bir şirket. Sinekten yağ çıkaran bir şirket...maliyetleri kısmak için öyle hesaplar yapıyorlar ki! Mesela Thy’nin sınırsız verdiği tekerlekli sandalye hizmeti doktor raporuyla....thy’nin sürekli artan maliyetlerine karşılık sürekli maliyet düşürmeye çalışan verimli bir şirket bu.

Havacılık çok riskli bir sektördür ama iç hat dışında kötümser değilim.

7. sabah sabah %2 yapıp 5 dakikadaa eksiye düşmek nasıl bi oçluğu.

8. O kutup ayisini bir yakalarsam varya...

Sayfa 295/612 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •