Sayfa 164/165 İlkİlk ... 64114154162163164165 SonSon
Arama sonucu : 1318 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: AKFGY - Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    böyle günlerde buffeti dinlemek lazım

https://imagesupload.net/image/GAJt

upload image resim yükle : https://imagesupload.net/
    buffett prensiplerine uymaz bu
    boka yatirim yapmaz buffett, bilir ki iyi mal hic bir zaman ucuz olmaz

1.92 de 15 gundur hisse takasları takla attı fakat gyo endeksindeki yukselise bile katılamadı

3. 19 otel,1 tatil köyü,1 ofis binası,1 fabrika,devam eden 3 yatırım,yıllık 32 mio avro kira geliri,son bir ayda bedelli ve kıbrıs merit otel satışından toplam 4.9 mia tl kasaya giren para..PD 267 mio $..Portföy gayrimenkullerin değeri 700 mio $..
    Bu hisse iki haneleri görür,bu yıl..Buralarda kalması imkansız bence..12 aylık güzel bir bilanço bekliyorum..Özkaynak karlılığı her çeyrek artıyor..EFK 5 mia..PD 8 mia..Olur mu? Borsada oluyor..

4. Geçenlerde de Yalıkavak projesinden 180 milyon TL ye villa satışı gerçekleştirdiler. Villaların değerleme raporunda yaklaşık değeri 60 milyon TL olarak gözüküyor, bitmemiş haliyle. Yıl içinde bu projeden satış haberleri gelmeye devam eder. Şirket nakit yaratıyor, borçlarını azaltıyor. 2 TL fiyatlarda çok uzun süre durmaz. 2024 için bile 10 liralar çok mümkün ve olası ama, Söğütlüçeşme ve Yalıkavak projelerinden nakit gelmeye başlayınca, diğer yatırımlar da şekillenmeye devam ettikçe en geç 2025 yılı içinde dolar bazlı eski zirvesi olan 35 centlere ulaşmasını bekliyorum.

5. Söğütlüçeşme AVM mart sonu hizmete girecek.45 mio $ yatırım bedeli açıklanmıştı.Maliyet ne oldu 5 ay sonra belli olur..
    Yıllık kira getirisi ne kadar olacak?
    Bilen var mı?
    10 mio $ bahsediliyor!
    Doğrumu??
    Ben bilmiyorum.

6. Yalıkavak projesinden şirketin beklediği gelir,faaliyet raporuna göre 60 mio $,

Hacim artışı güzel,buralardan mal toplanıyor,2.23 direçti,buradan döndü,2.19 kapadı,görünen o ki,ay sonuna kadar 2.40 görülebilir.

Tahtadan mal çekiliyor,kalan mal azalınca,nisan başı gibi 3 tl geçmesi lazım,tabi tahtacı bilir..

Tahtada oyuncular sağlam,topluyorlar,2024 sonu nereye gider kim bilir?

Ama iyi olacağına eminim,zira nakit akışı fevkalade,garanti kira gelirleri kur artışından dolayı TL bazında zaten artacak,yalıkavak projesinden satışlar olacak,yıl sonu bu projeyi tamamlarlar,borçlar sıfırlandı sanırım,finans gideri olmayacak pek fazla,her şey çok güzel,bekleyelim bakalım..

bu kadar acımasız tahta yapıcı ve yatırımcı dostu olmayan patrona sahip hisse yok.sozde likidite saglanlyor.tum gyo lar en ay yuzde 50 yaptı dipten .bu likidite saglamak diye aynı yerde top ceviriyor.geliri euro euro yukselisine ayak uydurmuyor.endeks tarihi rekorda bu 4000 endeks seviyesinde.xgyo zirveye yakın bu yerlerde.ne desek bos

8.  Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    Söğütlüçeşme AVM mart sonu hizmete girecek.45 mio $ yatırım bedeli açıklanmıştı.Maliyet ne oldu 5 ay sonra belli olur..
    Yıllık kira getirisi ne kadar olacak?
    Bilen var mı?
    10 mio $ bahsediliyor!
    Doğrumu??
    Ben bilmiyorum.
    Şirketin yatırımcı ilşkileri departmanına mail attım,aynı gün döndüler..Muhteşemler bu konuda..Yatırımcıya önem veriyorlar..Teşekkür ederim.

Söğütlüçeşme bu yılın 2ç devreye giriyor,kiraya verilmiş AVM.Yıllık kira gelir 8 mio euro..

Oldukça iyi bir rakam..

Sayfa 164/165 İlkİlk ... 64114154162163164165 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •