Sayfa 122/165 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon
Arama sonucu : 1318 madde; 969 - 976 arası.

Konu: AKFGY - Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

4.  Alıntı Originally Posted by Burutay Yazıyı Oku
    Şirketin 5 aylık kira geliri rekor kırarak 8.2 milyon Euro olarak gerçekleşti. Bu aylık bazda (8.2 milyon Euro/5=) 1.64 milyon Euro'ya, yıllık olarak da (1.64 Milyon Euro * 12 ay=) 19.68 milyon Euro'ya tekabül ediyor.

Şirketin yabancı para cinsi toplam kredi borcu ise 126.3 milyon Euro civarında. Yani şirket; sadece (126.3 milyon Euro /19.68 milyon Euro =) 6.5 yıl sonra kira gelirleri ile tüm kredi borçlarını kapatabiliyor.

Tabii ki bundan sonraki yıllarda kira gelirlerinin hep bu şekilde devam edeceğinin bir garantisi yok ama yine de bilginiz olsun.

Yatırım tavsiyesi değildir.

MI 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın burutay,

Aylık bazda eşit kiralar şeklinde gitmiyordur muhtemelen. Özellikşe turizm bölgelerindeki otellerde sezonda kira bedelleri daha yüksektir.

Şirketin yatırımcı ilişkileri operasyonel performans bölümü incelendiğinde 2021 yılında 17.7 milyon euro kira elde edildiği görülüyor.

2021 yılına göre %55 euro bazlı bir artış olduğu yazılmış kap açıklamasında. eğer bu ivme sürdürülürse Düz hesap %50 dersek yıllık 26 milyon eur civarı bir kira geliri elde edeceği anlamına gelir.

yatırım tavsiyesi değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by birnickiste Yazıyı Oku
    Sayın burutay,

Aylık bazda eşit kiralar şeklinde gitmiyordur muhtemelen. Özellikşe turizm bölgelerindeki otellerde sezonda kira bedelleri daha yüksektir.

Şirketin yatırımcı ilişkileri operasyonel performans bölümü incelendiğinde 2021 yılında 17.7 milyon euro kira elde edildiği görülüyor.

2021 yılına göre %55 euro bazlı bir artış olduğu yazılmış kap açıklamasında. eğer bu ivme sürdürülürse Düz hesap %50 dersek yıllık 26 milyon eur civarı bir kira geliri elde edeceği anlamına gelir.

yatırım tavsiyesi değildir.
    Sayın birnickiste;

Tabii ki dediğiniz çok doğru. Ben sadece eldeki mevcut verilerden hareketle bir hesaplama yaptım. Oysa pandemi nedeniyle 2 yıldır tatil yapamayan insanlar özellikle de Avrupalı ve Ortadoğu'lular; bu yıl adeta geçmiş 2 yılın acısını çıkarırcasına tatil yapacak ve 2 yıldır kullanmadıkları tatil fonlarını cömertçe harcayacaklardır.

Hasılı kelam, ben de şirketin çok daha yüksek bir kira geliri elde edecegini ve kira gelirleri baz alınarak ve İNA yöntemiyle yapılacak ara dönem yeniden değerleme işlemi nedeniyle, 2.çeyrek mali tablolarında çok iyi bir kar rakamı açıklanabileceğini düşünüyorum.

Zinhar yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Burutay Yazıyı Oku
    Sayın birnickiste;

Tabii ki dediğiniz çok doğru. Ben sadece eldeki mevcut verilerden hareketle bir hesaplama yaptım. Oysa pandemi nedeniyle 2 yıldır tatil yapamayan insanlar özellikle de Avrupalı ve Ortadoğu'lular; bu yıl adeta geçmiş 2 yılın acısını çıkarırcasına tatil yapacak ve 2 yıldır kullanmadıkları tatil fonlarını cömertçe harcayacaklardır.

Hasılı kelam, ben de şirketin çok daha yüksek bir kira geliri elde edecegini ve kira gelirleri baz alınarak ve İNA yöntemiyle yapılacak ara dönem yeniden değerleme işlemi nedeniyle, 2.çeyrek mali tablolarında çok iyi bir kar rakamı açıklanabileceğini düşünüyorum.

Zinhar yatırım tavsiyesi değildir.

Evet hem dediğiniz gibi potansiyel kira getirileri ile hesaplanan İNA hem de gayrimenkullerdeki kur kaynaklı değer artışları ile 2. Çeyrek verilerinde defter değeri en en en az enflayon kadar artacaktır. Bugünkü defter değeri 3.30 TL ise yeni bilançoda 5TL civarı bir defter değeri beklerim. (hisse fiyatı ve defter değeri karıştırılmamalıdır)

Yine de sabırları ve sinirleri zorlamak amaçlı dolar bazlı 0.11 cente düşebileceği(pandemi dip rakamı) takip edilebilir. Daha altının olmayacağını umuyorum.

Yatırım tavsiyesi değil şahsi beklentilerimdir.

7. 31.12.2021 tarihli ekspertiz raporlarına istinaden yatırım amaçlı gayrimenkullerinin ekspertiz değeri 6.2 milyar tl. (Bkz: 31.03.2022 tarihli finansal rapor sayfa 37)

Covid-19 pandemisindeki azalma be turizm sektöründeki azalma etkisi hariç 6 aylık enflasyon etkisi kadar (yüzde 40) değer artışı durumunda firma özkaynakları 2.5 milyar tl artış gösterecektir.

bu değer artışı ile firma özkaynakları yaklaşık 6.8 milyar tl olacakz bugünkü fiyatlarla pd/dd oranı 2.8/6.8 den 0.4 civarına düşüyor.

İzleyelim görelim bırakacak mı bu oranlarda. Yatırım tavsiyesi değildir.

8. 2.20 altı her sarkmada ekledim. Heybeyi doldurduk sayılır. Biraz daha eklerim yarın da bozarsa. bundan sonrası beklemece…

Sayfa 122/165 İlkİlk ... 2272112120121122123124132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •