Arama sonucu : 7 madde; 1 - 7 arası.

Konu: Takasbank TEFAS | Fon Bilgilendirme Platformu

Takasbank TEFAS | Fon Bilgilendirme Platformu

Fonlar hakkında bir başlık bulamadığımdan konuyu başlatmak istedim.

YAY YAPI KREDİ PORTFÖY YABANCI TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ HİSSE SENEDİ FONU aldım bugün. Sadece getirilerine bakarak... Uzun vadede sıkıntı çıkarmayacağını düşünerek...

2. Evet tefas fonlari ile ilgili gercekten baslik sikintisi vardi, acilmaai iyi oldu.elinize saglik.
    Desiginiz YAY fonu son 5 yila bakildiginda getirisi en iyi olan fon, dolar arttigi sureceki(Muhtemel artacak)getirisi iyi olacak.
    Bir avantajida son 5 yilda dolardan iyi getirmis, yillik yonetim ucretinin fazla olmasi eksi tarafi.

3. Simdi yay 5 yilda yuzde 378 artmis,fon yonetim ucreti %3.25.5 yillik bilesik kesinti %17.34 civari en fazla %38 de satista komisyon kesintisi desek toplam %55.34 olur%56 diyelim.5 yilda net yaklasik %320 diyebiliriz. Dolar 5 yilda yaklasik %200 artmis her yil icin en fazla %4 net bile hesaplansa (aslinda yil yil gitsek daha dusuk cikar.)Yaklasik%22 etsin toplamda mevduat getiri %222 oluyorki bu %320 YAY fonunun cok alrinda oldugundan iyi yonetilmis denilebilir.

Tabi bundan daha iyisi Abd borsalarinda direk yatirimi kisinin kendisi yaomasi.

ABD borsalarına yatırım için şartlar neler bilemiyorum. Aslında çok isterdim.

5. http://www.hisse.net/topluluk/showth...66#post2690466
    Buradan yurtdisi yatirimlari icin bie baslangic yapabilirsiniz.

6. Akbank ında yabancı teknoloji hisse fonu var. Fiyatı biraz daha uygun.

Venus_V3_5570 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Borsa, VİOP veya forexte işlem yapan bir yatırımcıysanız Takasbank ismini duymuşsunuzdur. Kısaca paranızı saklama hizmeti sunmaktadır. Elbette tek görevi ve amacı bu değildir. Ayrıca sadece yatırımcılara hizmet vermemektedir. Takasbank hakkında merak ettiğiniz her şeyi buradan tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •