Sayfa 101/932 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 801 - 808 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Alıntı Originally Posted by Canel.D Yazıyı Oku
    Elinize sağlık Tolga bey,
    nakitte beklemek zor.

herkes kendi aklını kullansın, ytd using Tapatalk
    Teşekkür ederim Sayın Canel.D. Yayınlayacağım tablolar haftalık olacak ama biz o tarafı beklerken yine de günlük taramalara daha sade olacak şekilde devam edeceğim. Bişey çıkarsa paylaşırız...

2.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim Sayın Canel.D. Yayınlayacağım tablolar haftalık olacak ama biz o tarafı beklerken yine de günlük taramalara daha sade olacak şekilde devam edeceğim. Bişey çıkarsa paylaşırız...
    Eyvallah Tolga bey,
    Bir süredir kendi taramalarimi bile çalıştırmıyorum. Brent düzelmesi ortamın yumuşamasını bekliyorum

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

İşler kesat

Ayrıca;

ANSGR (TL, 60 DK.),

TTKOM (TL, SEANSLIK),

PAPIL
    (TL, SEANSLIK),

MRSHL (TL, AYLIK),

MGROS (TL, AYLIK),

OLMIP (USD, GÜNLÜK),

dikkatimi çekenler...

Kalın sağlıcakla.

Aylık grafiklere şöyle bir göz gezdirdim de; Daha çok düşeceğiz diyorlar... Umarım yanılırım da daha fazla eziyet çekmeyiz...

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Aylık grafiklere şöyle bir göz gezdirdim de; Daha çok düşeceğiz diyorlar... Umarım yanılırım da daha fazla eziyet çekmeyiz...
    Elinize sağlık Tolga bey,
    Benim bakış acimda da bu düşüşleri onaylıyor. Bu yüzden koca tepkiyi kaçırdım. Endeks için 82 altını bekliyorum. Bu biraz da brent ve altının hareketlerine göre bağlı bakalım. Neşeli günler yakın olsun diyelim. Pozitif olalım pozitif olsun. Saygılar selamlar...

Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Yukarıda yazdığım 1. sistem olarak kayıtlara geçecek. 2. sistem ise TL ve DOLAR bazında, haftalık bant genişliklerinin % 5'in altına gelmesiyle başlayacak. Tabiki ki sistem Ichimoku Kinko Hyo olacak. O günleri sabırsızlıkla bekliyor olacağım...
    Kimler sıraya girmiş bakalım?

31/03/2020 itibarı ile HAFTALIK BANT GENİŞLİKLERİ (TL)

31/03/2020 itibarı ile HAFTALIK BANT GENİŞLİKLERİ (USD)

Ayrıca;

GLYHO (TL, 60 DK.),

ANSGR (TL, 60 DK),

ADNAC (TL, 60 DK.),

YATAS (TL, 60 DK.),

HDFGS (TL, SEANSLIK),

ULKER (TL, AYLIK),

YBTAS (USD, AYLIK),

BIMAS (USD, AYLIK),

ROYAL (USD, AYLIK),

dikkatimi çekenler...

Not: USD'nin oynaklığı sebebiyle PENGD Nisan sonuna kadar buralarda kalmayabilir. (Düşüş ya da yükseliş yaşar.) Fakat özellikle KERVT'ın Nisan sonu kapanışını çok merak ediyorum. Eğer tahmin ettiğim kapanışları yapabilirlerse tekrar masaya yatırmamız lazım...

Kalın sağlıcakla.

Sayın obblomovv;

Başlığa katkı yapmanızda hiçbir sakınca yoktur, aksine memnun olduğumu belirtmek isterim. Sizin de söylediğiniz gibi daha iyi piyasalara kavuşmak dileği ile...

Bu tabloyu uzun zamandır güncellemedim. Düşüş o kadar sert ve derin oldu ki göstergelerin tabana yapışması o kadar da çok zaman almayacak gibi...

Uygun zaman oluşunca bu tabloyu sil baştan tekrar düzenlemek istiyorum. Yine StochRSI 20/80 geçişlerini takip edeceğiz... Ama dediğim gibi biraz daha zamana ihtiyaç var...

Kalın sağlıcakla...
    Yukarıda yazdığım 1. sistem olarak kayıtlara geçecek. 2. sistem ise TL ve DOLAR bazında, haftalık bant genişliklerinin % 5'in altına gelmesiyle başlayacak. Tabiki ki sistem Ichimoku Kinko Hyo olacak. O günleri sabırsızlıkla bekliyor olacağım...
    Kimler sıraya girmiş bakalım?

31/03/2020 itibarı ile HAFTALIK BANT GENİŞLİKLERİ (TL)

31/03/2020 itibarı ile HAFTALIK BANT GENİŞLİKLERİ (USD)

Daha iyi piyasalara ne zaman kavuşacağımız meçhul. Ben yine de bir hazırlık yapmak istedim...

Haftalık takip edeceğimiz StochRSI tabanlı sistemin yanına yine haftalık Ichimoku Kinko Hyo tabanlı bir sistem eklemeyi düşünüyorum.

Haftalık sıraya girenleri belirlemiştik.

Bu IKH tabanlı haftalık sistemde hem günlük hem de haftalık veriler yer alacak. Alış işlemleri haftalık tabloya satış işlemleri ise günlük tabloya göre gerçekleştirilecek.

Eğer Sayın mebes hala takipte ise onun istediği haftalık tablolarda gördüğümüz karı nasıl realize edebiliriz sorusu cevabını bulmuş olacak... Yani haftalık takipteki senetler günlük sinyallerle sonlandırılacak. Böylece haftalık (eğer olursa) kar erimemiş olacak. Umarım kafadaki bazı sorular böylelikle cevap bulmuş olacak...

Tablonun bir kısmı şu şekilde;

GÜNLÜK KRİTERLER

TEKRAR ALIŞ SİNYALİ= Günlük satış sinyalinden sonra eğer senet görülen haftalık maksimum fiyata ulaşırsa ya da geçerse AL değilse BEKLE sinyali oluşacak.

GÜNLÜK SATIŞ SİNYALİ= Senet eğer son 21 günün ve daha fazlasının en düşük fiyatını görüyorsa SAT değilse BEKLE sinyali oluşacak. (21 rakamı değiştirilebilir, risk anlayışına bağlı.)

KAÇ BARLIK DÜŞÜŞTE= Senedin kaç günlük düşüş yaptığını anlatır. 21 ve üstü rakamlar SAT sinyali oluşturur.

KAPANIŞ DEĞERİ= Senedin o günkü kapanış değeridir.

MACD DEĞER= Haftalık MACD gösterge değeridir.

MACD KONUM= Günlük MACD sinyalidir. Trigger 2 olmak şartı ile 1= BEKLE, 2= SAT, 3= AL, 4= TUT anlamına gelir. (Trigger rakamı değiştirilebilir, risk anlayışına bağlı.)

ŞART= IKH indikatörünün kapanış ile yapmış olduğu dizilişi ile ilgilidir.

SABİT= Destek değerinin kaç bardır devam ettiğini gösterir.

HAFTALIK KRİTERLER

SIKIŞMA DEĞERİ= IKH indikatörünün kapanışla beraber oluşturduğu %'sel bant değeridir. 1.05 ve altı değerler AL sinyalini oluşturur.

KAÇ BAR= Sinyalin kaç bar önce geldiğini gösterir.

MAX KAPANIŞ FİYATI= Gelen AL sinyalinden sonraki geçen süre içinde haftalık olarak en yüksek kapanış değerini gösterir.

ALIŞ FİYATI= Sinyalin geldiği fiyattır.

KAPANIŞ FİYATI= Senedin o haftaki kapanış değeridir.

MACD DEĞER= Haftalık MACD gösterge değeridir.

MACD KONUM= Haftalık MACD sinyalidir. Trigger 2 olmak şartı ile 1= BEKLE, 2= SAT, 3= AL, 4= TUT anlamına gelir. (Trigger rakamı değiştirilebilir, risk anlayışına bağlı.)

ŞART= IKH indikatörünün kapanış ile yapmış olduğu dizilişi ile ilgilidir.

SABİT= Destek değerinin kaç bardır devam ettiğini gösterir.

Daha iyi piyasalara kavuşmak ümidi ile şimdilik bu kadar...
    Son düzenleme : BJK Coccinella; 02-04-2020 saat: 04:30.

Sayfa 101/932 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •