Sayfa 103/932 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 817 - 824 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Rica ederim.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku

Ortalama bar sayılarına bakılırsa bu verimler yaklaşık 1 yılda elde edilen sonuçlar oluyor...
    Yaklaşık 5 yıl gibi bir sürede 121 adet sinyal gelmiş... Mesela aynı hafta içinde atıyorum 7 adet hissede sinyal gelmiş, başka bir hafta 11 adet hissede sinyal gelmiş, başka bir hafta sadece 1 adet hissede sinyal gelmiş ve de bazı haftalarda ise hiç sinyal gelmemiş.

Soru şu; haftada 1 adetten daha fazla gelen sinyallerden hangisini değerlendireceğiz, bir de portföyü bu hisselere nasıl dağıtacağız?

Fikri olan var mı?

3. Tolga bey benim fikrim yok, yardımcı olabilseydim çok mutlu olurdum.

herkes kendi aklını kullansın, ytd using Tapatalk
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Alıntı Originally Posted by Canel.D Yazıyı Oku
    Tolga bey benim fikrim yok, yardımcı olabilseydim çok mutlu olurdum.

herkes kendi aklını kullansın, ytd using Tapatalk
    Olsun, cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu sorunun cevabını öyle ya da böyle bulacağım. Doğru ya da yanlış olsun...

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Olsun, cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu sorunun cevabını öyle ya da böyle bulacağım. Doğru ya da yanlış olsun...

Üstad elinize sağlık.

Siz sistemi kafanızda canlandırdığınız, yaratıcısı olduğunuzdan...
    Ben misal 3 gündür canım sıkıldıkça geriden gele gele okuyorum.
    Soruyu görünce bir de o gözle okudum geri dönüp.
    Cehaletime verin ama...
    Ben soruyu anlamadım.

Son tablo öncekilerin bir özeti mi?
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Ortalama bar sayılarına bakılırsa bu verimler yaklaşık 1 yılda elde edilen sonuçlar oluyor...
    BAŞKA PENCERE SÜZGECİ

HAFTALIK IKH TABLOSU (TL)

HAFTALIK IKH TABLOSU (USD)

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Üstad elinize sağlık.

Siz sistemi kafanızda canlandırdığınız, yaratıcısı olduğunuzdan...
    Ben misal 3 gündür canım sıkıldıkça geriden gele gele okuyorum.
    Soruyu görünce bir de o gözle okudum geri dönüp.
    Cehaletime verin ama...
    Ben soruyu anlamadım.

Son tablo öncekilerin bir özeti mi?
    Estağfurullah Sayın obblomovv;

IKH (Ichimoku Kink Hyo) Haftalık Tablolar yeni eskileri ile hiçbir alakası yok. Sadece gösterge olarak bize yabancı gelmiyor... Sistemi MetaStock'ta değil de excelde test ettim.

Bahsettiğim durum şu; mesela bu hafta kriterlere uyan 2 tane senet düştü sisteme. Hangisini almalıyız? Tablo bize çok sayıda seçenek sunuyor. Macd'nin değerinden tutun da Macd'nin konumundan, sistemin şartından sabit değere kadar... Ben burada tıkanıyorum. Bu bir...

İkincisi ise bu sistemde kalmak istersek haftalar ilerledikçe yeni sinyaller geleceğini düşünürsek portföyü kaç senetle oluşturmalıyız demek istedim...

Ya da bir üçüncüsünü eklemek istersek senette kalma süresi (Hangi kriterlerle) nasıl geliştirilebilir? Ben tabloda tekrar alış kriterinin kapanışın maksimum fiyatı geçmesi ile satışın ise senedin son 21 barlık en düşük değerinin elde ettiğinde diye hesapladım...

Aslında haklısınız Sayın obblomovv, belki de aklımdan geçenleri anlamanızı istiyor olabilirim, bu çok büyük bir yanlış kanımca... Fakat olayı daha somut hale nasıl getiririm bilmiyorum. Tablolar ya da istatistikler hakkında anlayamadığız hususlar varsa lütfen sorunuz.

Teşekkür ederim. Saygılarımla...

Sistemi biraz daha somut olarak anlatmaya çalışacağım (Alış-Satış açısından)...

İstatistik tablomuz bu;

Burada gördüğümüz bant genişlikleri ana ayıraç... Yani sistem performansı bu ana başlıkta incelenmiş...

Sisteme birden fazla senet düştüğünde, bu senetler arasında tercih yapmaya çalışırsak başka hangi ayıracı kullanabiliriz?

MACD değeri ( + ya da - oluşu)

MACD Konumu (1-2-3-4)

ŞART (0 - 1)

SABİT DEĞER

Bu 4 kriterin neler olduğunu önceki mesajlarda anlatmıştım...

Şu an için haftalık sıkışma değeri % 5'in altında senet bulunmadığından örnek alış kısmını tam olarak açıklayamıyorum...

Örnek Tablo da şu olsun;

Not: İstatistik tablosunda geçen Bant Genişlikleri, Örnek Tablodaki Sıkışma Değeri aslında... Yanlış anlamanın önüne geçmek istedim...

8.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sistemi biraz daha somut olarak anlatmaya çalışacağım (Alış-Satış açısından)...

İstatistik tablomuz bu;

Burada gördüğümüz bant genişlikleri ana ayıraç... Yani sistem performansı bu ana başlıkta incelenmiş...

Sisteme birden fazla senet düştüğünde, bu senetler arasında tercih yapmaya çalışırsak başka hangi ayıracı kullanabiliriz?

MACD değeri ( + ya da - oluşu)

MACD Konumu (1-2-3-4)

ŞART (0 - 1)

SABİT DEĞER

Bu 4 kriterin neler olduğunu önceki mesajlarda anlatmıştım...

Şu an için haftalık sıkışma değeri % 5'in altında senet bulunmadığından örnek alış kısmını tam olarak açıklayamıyorum...

Örnek Tablo da şu olsun;

Not: İstatistik tablosunda geçen Bant Genişlikleri, Örnek Tablodaki Sıkışma Değeri aslında... Yanlış anlamanın önüne geçmek istedim...

Henüz yeterince konuya vakıf olmamakla birlikte... Naçizane görüşüm:
    1- Daha üst periyottaki görüntüye bakabiliriz.
    Örneğin Ichimoku, Bollinger, Ortalama... Neye bakıyorsak... Üst periyottaki durumu gözlemleyebiliriz.
    2- Formasyon, hacim desteği vb kriterleri gözleyebiliriz...
    diye düşünüyorum ben...
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Sayfa 103/932 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •