Sayfa 126/932 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Özelden gelen istek üzerine ERSU'nun tablodaki yerini anlatmaya çalışacağım...

Tablomuz bu;

Öncelikle Uygulama Kılavuzunu okumanız gerekiyor. Nereyi nasıl okuyacağını bilmeyen arkadaşlar için örnek bir anlatım yapacağım. Aslında bunların yani anlatacaklarımın tamamı kılavuzda var ancak iyice dikkat çeke çeke üstüne basa basa anlatmaya çalışacağım...

Öncelikle yukardaki resimde ekranın aldığı kadar hisse paylaştığımı belirtmek isterim. Resmin orijinal halini yani excel dosyasını açarsanız incelemenin ve anlaşılmanın daha kolay olacağını düşünüyorum. Çünkü KAÇ BAR sütunundaki rakam 1 olduğu için SİNYAL SIKIŞMA DEĞERİ ve SIKIŞMA DEĞERİ aynı sonucu vermektedir. Yine MAKSİMUM KAPANIŞ FİYATI, ALIŞ FİYATI ve KAPANIŞ FİYATI da aynı değerleri vermektedir.

Yani işin püf noktası KAÇ BAR sütununun değişikliğe uğramasıyla anlaşılıyor. Bunların dışında MACD bildiğiniz MACD. Triggeri 2 olarak kullanıyorum. ŞART (Benim oluşturduğum özel kriterler) SABİT ise destek bölgesinin kaç bar çalıştığını gösteren bir indikatör...

SIKIŞMA DEĞERİ ya da SİNYAL SIKIŞMA DEĞERİ de kişiselleştirilmiş bir çift indikatörün birbirine olan yüzdesel uzaklığını göstermektedir. Bu değer ne kadar küçükse yani sıkışma fazla ise senedin daha çabuk tepki vereceğini öngörür.

Şimdi gelelim ERSU'ya; Tabloya bakan biri ERSU yerine daha düşük sıkışma değerlerini barındıran senetleri seçmelidir. Süzgeci derinlemesine incelersek ALKA ve GOLTS 0 sabit değerine sahip olduğu için tercih edilebilir. Ben 0 değerini tercih etmek istemiyorum, hareketine başlamamış bir hisse istiyorum diyenler de ilk sırada GMSTRF tercih edebilirler...

Belirttiğim gibi excel dosyasını açarsanız daha geniş örnekler görebilirsiniz...

Şimdilik bu kadar, sorusu olan varsa cevaplayabilirim...

3. Hoş geldiniz Tolga bey, elinize sağlık.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Alıntı Originally Posted by Canel.D Yazıyı Oku
    Hoş geldiniz Tolga bey, elinize sağlık.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hoş bulduk, teşekkür ederim, iyi geceler...

Sistem tek dosya haline getirildi, süzgeçler kaldırıldı. Panorama ve Haftalık StochRSI Portföy Takibi ve Mengene dosyası listeden kaldırıldı. Bugün haftalık ve aylık kapanış gerçekleştiği için aylık tablolar da hazırlandı... BURADAN indirebilirsiniz...

6. Günaydın emeğinize sağlık, geliyor mu

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ROOKY Yazıyı Oku
    Günaydın emeğinize sağlık, geliyor mu

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ne geliyor mu? Anlayamadım Sayın ROOKY?

Sayfa 126/932 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •