Sayfa 195/932 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Alıntı Originally Posted by goktug Yazıyı Oku
    Tolga hocam zevkle takip ediyorum bütün yazışmaları
    Sevindim, katkılarınızı bekleriz...

2.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Siz önce bir Teknik liste yaptınız, ben onu Temel listede sıraladım. Size göre iş biter mi Teknik manada.

Siz yani Teknikçiler, Teknikten Temele dönüşen listenin sıralamasına onay vermeniz gerekmez mi.
    Bilemedim şimdi,teknik sebeple listeye girmeyi hak eden hisseye nasıl sıralama verilir.
    Yani teknik olarak A hissesi ilk önce gider B hissesi daha sonra gibimi.

Benim nazarımda kaç adet kriterden geçmişse o kadar güçlüdür o senet. 3 kriterden geçen senetle 10 kriterden geçen senedi bir tutamam...

İsmini vermek istemeyen bir katılımcımız diyor ki;

"Temel ve tekniğe göre olmak üzere, aynı hisseler iki sütunlu gösterilebilir, karar bize bırakılır."
    (Teşekkürler katkınız için)

Bence çok mantıklı, hoşuma gitti. Sizler de uygun görürseniz öyle yapalım...

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Benim nazarımda kaç adet kriterden geçmişse o kadar güçlüdür o senet. 3 kriterden geçen senetle 10 kriterden geçen senedi bir tutamam...
    O zaman en çok krıteri karşılayandan en aza doğru bir liste yapılabilir mi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Sn.izci orta vadeli inciler topiğinde yalın hoca temel analizle ilgili güzel bilgiler vermiş göz gezdirdin mi oraya.
    Yok bakmadım, Nasıl bir faydası olabilir mesela.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    O zaman en çok krıteri karşılayandan en aza doğru bir liste yapılabilir mi.
    Geriye doğru, biraz zaman alır, çoğu hisselerde sayılı kriter takip ettim. Son yayınladığım excel dosyasına göre 2021 için böyle birşey planlayabiliriz... Eskilere bakarsanız zaten hepsinde BPS'ye çarpıyı basmışım...

8. Ben Tolga hocamın sistemini kendisi de bilir uzun zamandır takip ediyorum. Çok başarılı bir sisteme sahip. Kendisi de belirtmişti daha önce bir hissenin al sinyali için sistemde birçok parametrenin teyit edilmesi gerekiyor ki çok garantici bir yaklaşım bazen verilen hisselerin bir kısmı harekete başlamış oluyor ya da fiyatları çoğu kişiye göre yüksek bulunabiliyor. Turgg yi ben hem teknik olarak hem de temelde incelediğimde pahalı bulmuştum. (Hele temel de F/K aşırı yüksek, karı çok düşük özetle verileri sektör ortalamasından oldukça uzak) Kağıt çok güzel primlendi. Sonra biraz düşününce sermayesinin çok düşük olduğunu bu yılın modasının da malum sermaye artırımı olduğunu düşününce kendimce tek gerçek nedeninin bu olduğunu düşündüm. Ama bu yükseliş tolga hocamın sistemi tarafından yakalandı. Klişe bir cümle vardır tekniksiz temel, temelsiz teknik olmaz diye. Bence mühim olan kimsenin göremediğini doğru zamanda görmek. Bu yetenekte kişiler var burada zevkle izliyorum

Sayfa 195/932 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •