Sayfa 243/932 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343743 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 1,937 - 1,944 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Evet mesela değerine gelmiş bir ASELS. Siz dediniz ya abi Temel Analizin de bir süresi bir ömrü var. O zaman ASELS değerinin altına da inmeli üstüne de çıkmalı yoksa piyasa olmaz ve de marjlar oluşmaz. Ben bunlara sonuna kadar katılıyorum.
    Dostlar ben dün derim aldım ve sattım . Hissede kalmayı göze alamam ,çünki boş hisseler. Daha sonra senin tabloyu tekrar inceledim ve bimaş i gördüm Tolga verdigin hedef 90 TL idi ama hisse alınıp tutulacak hisse idi dun birmiktar aldım bu gün 77,60 dangeri sattım düşüş sonrası ise 76,45 den 3335 lot aldım. şimdi nedenini söyliyeyim . bimaş yavaş yüruyen bir hisse ama degerine mutlaka geliyor. Verdigin 90 hedef bence yetersiz , benim hesaplamalarıma göre hisse başı karı 4,6 TL olabilir . Bu karın 24 katını görecegine inanıyorum, yani 108 TL yi görebiliriz. Tabi tum bunlar benim şahsi görüşüm .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    "
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Dedim ya abi anlaşamıyoruz

Abi benim söylemek istediğim şu; X hissesi zaman zaman değerinin altına düşer, zaman zaman değerinde durur, zaman zaman da değerinin üstüne çıkar. Bizim yapmak istediğimiz buradaki 3 faktörün değişimlerini Teknik Göstergelerle yakalayıp arasındaki marjları değerlendirmektir.

Siz eğer değerinin üstünde deyip hiç şans tannımazsanız, değerinin birkaç kat üstüne çıktığında oluşan boşluktan yararlanamazsınız diye düşünüyorum. Değerinin altında alıp üstünde satmak istediğinizi biliyorum. İşte bunun bir grafiği yok olsa ona da çözüm bulurduk...
    Çok güzel bir yazı. Haklısınız.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Dostlar ben dün derim aldım ve sattım . Hissede kalmayı göze alamam ,çünki boş hisseler. Daha sonra senin tabloyu tekrar inceledim ve bimaş i gördüm Tolga verdigin hedef 90 TL idi ama hisse alınıp tutulacak hisse idi dun birmiktar aldım bu gün 77,60 dangeri sattım düşüş sonrası ise 76,45 den 3335 lot aldım. şimdi nedenini söyliyeyim . bimaş yavaş yüruyen bir hisse ama degerine mutlaka geliyor. Verdigin 90 hedef bence yetersiz , benim hesaplamalarıma göre hisse başı karı 4,6 TL olabilir . Bu karın 24 katını görecegine inanıyorum, yani 108 TL yi görebiliriz. Tabi tum bunlar benim şahsi görüşüm .
    Abi o BIMAS'a verdiğimiz 90.61 değeri portföyden çıkarmak için % 30'luk dilim. Her hissenin gelen sinyaline % 30 ekliyorum ve sistemden çıkarıyorum. Benim teknik hedefim değil yani...

Daha önce 19 lu rakamlardan da aselsan almıştım, o da listede var hedef fiyat ilginçtir benimle aynı. Sayın dandanakan abimin aselsan sayfasına grafik attıgını görüyorum onun için takipteyim.

6.  Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Daha önce 19 lu rakamlardan da aselsan almıştım, o da listede var hedef fiyat ilginçtir benimle aynı. Sayın dandanakan abimin aselsan sayfasına grafik attıgını görüyorum onun için takipteyim.
    Bende de varda ondan hasan bey ama rakamları bildiğim halde stop falan yapmıyorum yoksa o gün 18.77 kırıldığında satmak lazımdı. Sağlam hisse biraz gecikme ile değerine gelir.

Abi o BIMAS'a verdiğimiz 90.61 değeri portföyden çıkarmak için % 30'luk dilim. Her hissenin gelen sinyaline % 30 ekliyorum ve sistemden çıkarıyorum. Benim teknik hedefim değil yani...
    Tamam şimdi anladım.

8.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Mor kanal üst bandına geldi yarın üzerinde başlarsa 11.34 12.14 seviyeleri izlenebilir.
    Aşağıda 10.54 bu sefer destek kırılısa turuncuya onaya gidebilir.
    Şimdi bir kaç satır ihlal edeceğim sayfayı ama adamlar neden bizden hep bir adım önde ona bakalım.
    Dün hisse için bu yorumu yaptım ne oldu,açılışa mor trend üzerinde başladı güzel normalde 11.34-35 e kadar gitmeliydi niye hem pivot seviyesi orda hem önceki tepe. Ama 11.20 den geri bastı spek niye çünkü O noktayı bekleyenleri avlamak için.
    Geri dönüşte ne oldu 10.54 veya 10.32-34 destekten dönmesi gerekirken bu seviyelerinde altında kapattı milleti stoplatmak için
    Zira adamlar alınan tek lotu bile sayıyor kim ne derse desin.

Sayfa 243/932 İlkİlk ... 143193233241242243244245253293343743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •