Sayfa 304/932 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Kaçırdığınız bir nokta var, sinyal USD bazlı...
    Doğrudur üstadım.
    Özellikle temel meselesinde edecek kelamım yok.
    Teknik açıdan da dediğiniz gibi olabilir.

Meseleyi IHEVA eksenin kurtarıp genel bir çıkarım yaparsak,
    Coin piyasasında edindiğim tecrübeyle genel anlamda 2 kelam etmek isterim:

X emtia Y karşısında değer kazanma işaretleri veriyor olabilir,
    ancak yatırımcının temel olarak bakması gereken 2 nokta var kanımca.

1- X emtia' nın baz çarpanı,
    2- Yatırımcının currency(nasıl çevirsem bilemedim, kullandığı ana para birimi, bizde TL işte) si.

Extrem bir durum da olsa USD ' nin genel düşüşü nedeniyle TL karşısında da değer kaybı aleni.
    Bu durumda baz çarpanı TL olan (başta hisse olmak üzere yerli piyasa) enstrümanlarında USD bazlı sinyaller para kazanacağınızın garantisi olmayabilir.

TL bazında havada asılı bile dursa X emtianın fiyatı USD bazında değer kazanıyor olacak ve bu da sistemlerimizde, sinyallerimizde USD bazlı pozitif görünüme neden olabilecektir.
    Diye düşünüyorum...
    Paylaşayım dedim.

Sağlık, mutluluk, bol kazanç dilerim.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Doğrudur üstadım.

2- Yatırımcının currency(nasıl çevirsem bilemedim, kullandığı ana para birimi, bizde TL işte) si.

Extrem bir durum da olsa USD ' nin genel düşüşü nedeniyle TL karşısında da değer kaybı aleni.
    Bu durumda baz çarpanı TL olan (başta hisse olmak üzere yerli piyasa) enstrümanlarında USD bazlı sinyaller para kazanacağınızın garantisi olmayabilir.

TL bazında havada asılı bile dursa X emtianın fiyatı USD bazında değer kazanıyor olacak ve bu da sistemlerimizde, sinyallerimizde USD bazlı pozitif görünüme neden olabilecektir.
    Diye düşünüyorum...
    Paylaşayım dedim.

Şimdiye kadar okuduğum en gerçekçi açıklama. Bütün teknik ve temel analiz kitaplarını okusanız bile bu sonuca ulaşabilmek için para kaybetmeniz gerekebilir.
    algoritma
    Sessiz olursan daha çok şey Duyarsın.

3.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Doğrudur üstadım.

Diye düşünüyorum...
    Paylaşayım dedim.

Hay ağzına sağlık usta senin anlatmak istediğini yazdım ama çok uzun diye sildim kısacası,
    Ülkemiz de döviz fiyatları stabil olmadığından döviz bazlı graflardan beklentiler farklı olabiliyor.
    Döviz bazlı fiyatlamalarda fiyata sadece döviz olarak bakılır.
    Yani X enstrümanı atıyorum 1 dolarda tepe yapıp o anki fiyatı 0.25 cent ise tekrar 1 dolara gelebilir gibi.
    Bunu o an tl ye çevirip hesap yapmak yanıltıcı sonuçlar verir. ( Döviz fiyatları stabil olmadığından )
    Örnek vereceğim hisse üzerinde ama ,yine anlatmak uzun sürecek müsait zamanda bakılır.

4. [IMG]Neden No comment abi?[/IMG]

Güzel insan Tolga, bu grup hisselerine güvenmediğimden yorum yapmayı uygun görmedim.

5.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    [IMG]Neden No comment abi?[/IMG]

Güzel insan Tolga, bu grup hisselerine güvenmediğimden yorum yapmayı uygun görmedim.

Ama bu hisse gitmez etmez anlamında algılanmasın.

6. bana göre xu100 e göre

Attached Images Attached Images
    algoritma
    Sessiz olursan daha çok şey Duyarsın.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Kaçırdığınız bir nokta var, sinyal USD bazlı...
    Benim anlatmak istediğim TL bazlı grafikte gördüklerim ile USD bazlı grafikte gördüklerimin farklı olması idi. Olsun bir beyin fırtınası yaşandı...

Ben de TL bazlı analiz taraftarıyım ama IHEVA giderse TL bazlı sıkışmadan değil USD bazlı sıkışmadan gidecek hepsi bu. Gördüklerimi anlatmam lazım.

8.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Benim anlatmak istediğim TL bazlı grafikte gördüklerim ile USD bazlı grafikte gördüklerimin farklı olması idi. Olsun bir beyin fırtınası yaşandı...

Ben de TL bazlı analiz taraftarıyım ama IHEVA giderse TL bazlı sıkışmadan değil USD bazlı sıkışmadan gidecek hepsi bu. Gördüklerimi anlatmam lazım.
    Akşam USD bazlı bakalım buna Tolga bey, dikkatimden kaçmış USD bazlı oluşu, şahsen gideceğine inanıyorum. Bazı hisselerden çıktım.
    Saygılar...

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Sayfa 304/932 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •