Sayfa 465/932 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Zaten KUTPO'yu da yakalayamazsa dükkanı kapatıp gidelim diyeceğim. Ama Puanlama ve Pozitif Kriter Sayısıyla Temel Analizi bir türlü anlamlı şekilde birleştiremiyoruz hala. Anlamı yani bağı bir yakalayabilseydik senet seçiminde ya da zamanlamada bu kadar tökezlemezdik. Bir yerde bir zamanda hala kesişim yakalamamız gerekiyor. Buna uğraşıyorum...
    Bu tamamen beni bağlayan bir yorum olacak ama Temel Analizi güçlü olan bir senedin sistem tarafından yakalanmasını ben zayıf bir ihtimal olarak görüyorum-illa ki böyle senetlerde sisteme takılacaktır ama sayıları bir elin parmağını geçmez diye düşünüyorum- bu tarz hisselerin bilançoları önceden tahmin edilebilir olması sebebiyle ya fiyatlamış olacaktır ya da ağır hareket ettiklerinden kar marjları düşük olacaktır. Elbette istisnaları olacaktır umarım bunlarda sisteme düşer.

Alıntı Originally Posted by goktug Yazıyı Oku
    Bu tamamen beni bağlayan bir yorum olacak ama Temel Analizi güçlü olan bir senedin sistem tarafından yakalanmasını ben zayıf bir ihtimal olarak görüyorum-illa ki böyle senetlerde sisteme takılacaktır ama sayıları bir elin parmağını geçmez diye düşünüyorum- bu tarz hisselerin bilançoları önceden tahmin edilebilir olması sebebiyle ya fiyatlamış olacaktır ya da ağır hareket ettiklerinden kar marjları düşük olacaktır. Elbette istisnaları olacaktır umarım bunlarda sisteme düşer.
    Yanlış değil ama kısmen yanlış düşündüğünüzü söyleyebilirim. Yani hem haklısınız, hem de haksız. Bu da benim yorumum, sakın yanlış anlamayın.

Haklı olduğunuz taraf şu; Örnek vermek gerekirse GARAN ya da THYAO'nun bu denli bir sıkışma ile sisteme düşeceğine ben de inanmıyorum. (Bunun sebebinin ne olduğunu çok düşündüm ama bulamadım)

Haksız olduğunuz taraf şu; Örnek vermek gerekirse ALKIM 10 tam (Temel Analiz) puan alarak sisteme yakalandı. Tepki vermesi biraz uzun zaman aldı ama oldu. Bu gibi senetler bir elin parmaklarını geçmez ise yine siz haklısınız.

Bizim amacımız da zaten önceden fiyatladığı hareketin başlangıcını yakalamak. Farkeden bir şey yok. Bilançodan 1-2 gün önce tespit edelim ertesi gün bilanço açıklansın prim yapsın şeklinde de bir çalışmamız yok. Bilançoyu fiyatlamaya başladığı günden öncesi bizim için yeterli.

Umarım sizin de belirttiğiniz gibi beklemediğimiz şekilde bütün senetler sisteme düşer.

3. Tolga Hocam temel analiz puanları yüksek ayrıca bu durumu aşırı fiyatlamamış olan hisse senetlerini tespit edip onları daha yüksek sıkışma aralıklarında incelemek mantıklı olabilir mi-o hisselere ayrıcalık tanımak gibi-. Bu mümkün olur mu, sizi çok uğraştırır mı ve en önemlisi sağlıklı sonuçlar elde edilebilir mi öncelikle bunların değerlendirilmesi gerekir tabi ki.

Tolga Hocam temel analiz puanları yüksek ayrıca bu durumu aşırı fiyatlamamış olan hisse senetlerini tespit edip onları daha yüksek sıkışma aralıklarında incelemek mantıklı olabilir mi-o hisselere ayrıcalık tanımak gibi-. Bu mümkün olur mu, sizi çok uğraştırır mı ve en önemlisi sağlıklı sonuçlar elde edilebilir mi öncelikle bunların değerlendirilmesi gerekir tabi ki.
    Söylediğiniz mantıklı ancak neye göre tespit yapacaksınız?

1- Aşırı fiyatlamamış cümlesi sayısallaştırılmalı,

2- Bant genişliği sayısallaştırılmalı,

3- Bant genişliği arttıkça stop ya da destek noktasından uzaklaşılacağından risk büyüyecek bu ne kadar kabul edilebilir?

4- Makrolara bağlamak beni çok uğraştırır ama ilk 3 maddeye olumlu cevap verilebilirse manuel kontrol yapılıp çok zor olsa da belki makrolara bağlanabilir eğer yapılamazsa ek küçük bir dosya yapılabilir diye düşünüyorum.

5. Aşırı fiyatlamamış olmasında çok parametre var haklısınız defter değeri fiyat/kazanç oranı, favök vs.(bu paremetlerin kendi sektöründeki ortalamaları), sermaye artırımı ihtimallleri ki bu dönem çok popüler. Bunu sayın İzci ye sormak lazım. Bant genişliği 1,05 ve altı değil de 1,10 ve altı (tamamen örnek olsun diye söyledim onun da uzmanı sizsiniz.) Ayrıca sizi çok uğraştıracağını belirttiniz zaten yeterince uğraşıyorsunuz o yüzden sonucunun ne olacağı belli olmayan bu girişim pek de mantıklı gelmedi şimdi.

Aşırı fiyatlamamış olmasında çok parametre var haklısınız defter değeri fiyat/kazanç oranı, favök vs.(bu paremetlerin kendi sektöründeki ortalamaları), sermaye artırımı ihtimallleri ki bu dönem çok popüler. Bunu sayın İzci ye sormak lazım. Bant genişliği 1,05 ve altı değil de 1,10 ve altı (tamamen örnek olsun diye söyledim onun da uzmanı sizsiniz.) Ayrıca sizi çok uğraştıracağını belirttiniz zaten yeterince uğraşıyorsunuz o yüzden sonucunun ne olacağı belli olmayan bu girişim pek de mantıklı gelmedi şimdi.
    Evet, uygulanabilirliği zor olan bir sistemi anlattınız bana. En önemli konu fiyat idi. Bunun tespitinin de güç olduğu konusunda bana katıldığınıza göre bir beyin fırtınası yapmış olduk. Düşünceleriniz için teşekkür ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Evet, uygulanabilirliği zor olan bir sistemi anlattınız bana. En önemli konu fiyat idi. Bunun tespitinin de güç olduğu konusunda bana katıldığınıza göre bir beyin fırtınası yapmış olduk. Düşünceleriniz için teşekkür ederim.
    Hocam ben teşekkür ederim. Sn. İzci ye yine de sormak isterim bunu. Cevaplarsa çok sevinirim. İyi geceler Tolga Hocam.

Hocam ben teşekkür ederim. Sn. İzci ye yine de sormak isterim bunu. Cevaplarsa çok sevinirim. İyi geceler Tolga Hocam.
    Tabiki sorun, okuyunca cevaplayacaktır sanırım. İyi geceler Göktuğ Bey.

Sayfa 465/932 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •