Sayfa 562/932 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 4,489 - 4,496 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

1.  Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Gazyağı az yansın diye fitili kısılmış lamba ışığında okumayı sökmeye çalışırken az yakmadım saçlarımı.
    Üç-beş yumurta karşılığı köy bakkalından aldığı silgi kaybolmasın diye ortasından ip geçirip boynuma asmıştı anacığım.
    Ağustos sıcağında, düven üstünde harman yerinde çok dolandım.
    Elektrikle tanışmam ortaokulda, kadranlı telefonu ilk görüşüm lise yıllarında oldu.
    Şimdilerde yerde sürünse de, telekomünikasyon alanında bir zamanlar dünyada öncü konumunda olan kurumda 20 yıl çalıştım.
    Çağrı cihazı, mobil telefon, alan kodlu telefon sistemi, çevirmeli internet, ... doğumuna ebelik yapan grupta olmanın gururunu yaşadım.
    Dikilen her direkte halkımın alınteri olan ekmek teknemi sattıkları gün ayrılsam da, yüreğim yangın yeri.
    Ezcümle değerli kardeşim, benim kuşağım insanlık tarihi boyunca en hızlı gelişmeye tanık olan kuşak.
    Siz gençlerin "tarih" diye okuduğunuz pek çok şeyin içinde yaşamış olmak güzel ve hüzünlü.
    İçim diyor ki, seçme şansım olsaydı yine bu coğrafyada yine bu zamanda yaşamak isterdim.
    Sadede gelecek olursak bunca gevezelikten sonra güzel kardeşim: "iki asırı yaşamak" güzel, yurdumda yaşamak ayrı güzel.
    Özal zamanları...
    Elektrik ve kominikasyon altyapısının son sürat yılları.
    Ben de modemin sadece finans kuruluşları tarafından kullanıldığı yıllarda bilişim sektöründe çömez bir stajyerdim.

Türkiye ye gelen ilk 8086 işlemcili "iş bilgisayarlarını" gördüğümde yaşadığım heyecanı hatırlıyorum.
    İş bilgisayarı dedim... Çünkü o zaman Commodore 64 vb vardı ve ev bilgisayarı olarak niteleniyordu.
    Pehhhhh. Zaman...

Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Sayın obblomovv,
    Hayırlı olsun dilekleri çoğalmış.
    "Akademi"nin adresi belli mi oldu?
    Altyapı ve hukuki zemin konusunda anlaşmaya çalışıyorum,
    Çanakkale merkez de bir mülk sahibi ile.
    Antalya, İzmir, İstanbul'da da güzel alternatifler buldum.
    Lakin yeni bir kapanma olursa;
    finansal açıdan, "full malda terste yakalanmak"
    gibi bir sonuç yaratır.
    Mütevazı bir başlangıç yapayım istedim.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Ben gençken, içine doğduğum dönemden ve ülke koşullarından şikayetçiydim.
    Şimdi şükür ediyorum...

Elinize sağlık harika olmuş.
    Teşekkürler Sayın obblomovv,
    Bu arada hayırlı olsun teşebbüs.
    Siz iyi bir insansınız ,Antalya cehennem gibi.
    Antalya dedim ama vazgeçin isterseniz.

Kalın sağlıcakla.
    BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by POLARIS Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sayın obblomovv,
    Bu arada hayırlı olsun teşebbüs.
    Siz iyi bir insansınız ,Antalya cehennem gibi.
    Antalya dedim ama vazgeçin isterseniz.

Kalın sağlıcakla.
    Sağolun üstadım.
    Bilmukabele.

Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Gazyağı az yansın diye fitili kısılmış lamba ışığında okumayı sökmeye çalışırken az yakmadım saçlarımı.
    Üç-beş yumurta karşılığı köy bakkalından aldığı silgi kaybolmasın diye ortasından ip geçirip boynuma asmıştı anacığım.
    Ağustos sıcağında, düven üstünde harman yerinde çok dolandım.
    Elektrikle tanışmam ortaokulda, kadranlı telefonu ilk görüşüm lise yıllarında oldu.
    Şimdilerde yerde sürünse de, telekomünikasyon alanında bir zamanlar dünyada öncü konumunda olan kurumda 20 yıl çalıştım.
    Çağrı cihazı, mobil telefon, alan kodlu telefon sistemi, çevirmeli internet, ... doğumuna ebelik yapan grupta olmanın gururunu yaşadım.
    Dikilen her direkte halkımın alınteri olan ekmek teknemi sattıkları gün ayrılsam da, yüreğim yangın yeri.
    Ezcümle değerli kardeşim, benim kuşağım insanlık tarihi boyunca en hızlı gelişmeye tanık olan kuşak.
    Siz gençlerin "tarih" diye okuduğunuz pek çok şeyin içinde yaşamış olmak güzel ve hüzünlü.
    İçim diyor ki, seçme şansım olsaydı yine bu coğrafyada yine bu zamanda yaşamak isterdim.
    Sadede gelecek olursak bunca gevezelikten sonra güzel kardeşim: "iki asırı yaşamak" güzel, yurdumda yaşamak ayrı güzel.
    O kadar güzel ve ayrıntılı anlatmışsınız ki abla, anlattıklarınızın bir çoğuna şahit olsam da ekleyecek pek birşey bulamadım. Yüreğinize sağlık

KFEIN napar bundan sonra üstadım? Senin söylediğin rakamın da altında kapattı?

6.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    KFEIN napar bundan sonra üstadım? Senin söylediğin rakamın da altında kapattı?

Teorik olarak buralardan depmeli gelecek hafta.
    25.xx ler doğal ama günlük açıdan... 26.58 üzerine atmalı Haftalık olarak.
    26.40 altı kapanış sakat veya teknik tuzak...
    Benim ekranımda şöyle:

Eyvallah üstadım ben de bu hafta tepki vermesini bekleyeceğim. Dediğin gibi buraların altı artık sakat...

8.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Eyvallah üstadım ben de bu hafta tepki vermesini bekleyeceğim. Dediğin gibi buraların altı artık sakat...
    25.49 altı kapanış sıkıntı olabilir gibi üstadım.

Sayfa 562/932 İlkİlk ... 62462512552560561562563564572612662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •