Sayfa 99/932 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 785 - 792 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

GÜNLÜK ANA SİSTEM SÜZGECİ (TL)

GÜNLÜK ANA SİSTEM SÜZGECİ (USD)

Şimdilik pek yakalanan senet yok ama zamanla oturacaktır...

2. Elinize sağlık Tolga bey,
    Bence bir süre daha piyasa çok hareketli olacak gibi. Nisan sonrası global bir halt olmazsa güzel olur diye düşünüyorum.

herkes kendi aklını kullansın, ytd using Tapatalk
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Alıntı Originally Posted by Canel.D Yazıyı Oku
    Elinize sağlık Tolga bey,
    Bence bir süre daha piyasa çok hareketli olacak gibi. Nisan sonrası global bir halt olmazsa güzel olur diye düşünüyorum.

herkes kendi aklını kullansın, ytd using Tapatalk
    İnşallah bakalım, bekleyip görelim...

4.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Değil BRKSN hiçbir senet şu anda tabloya girmeyi haketmiyor. Tabloları özellikle yayınlamıyorum. Zaten günlük olarak sadece Başka Pencere Sistem Süzgecini tarıyorum. O yol gösterici oluyor. Ne zaman ki orada kıpırtılar başlayacak tablolar da o zaman tekrar kendine gelecek. Bir önceki mesajımda da belirttim. Kartlar yeniden dağıtılıyor ama bu grafiklerin toparlanması tahmininizden çok daha fazla sürecek gibi geliyor...
    Kıpırtı olursa yazın hocam ona göre tutuyorum satmıyorum tsk ler

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by zafkanka Yazıyı Oku
    Kıpırtı olursa yazın hocam ona göre tutuyorum satmıyorum tsk ler

Gerek kalmadı sanırım BRKSN uçmuş, gözünüz aydın...

6.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Gerek kalmadı sanırım BRKSN uçmuş, gözünüz aydın...
    Tutuyorum hocam tutuyorum arda gibi oldu. Seriye bağladı

7. Mütevazı, saygılı, paylaşımcı... Harikasınız Tolga hocam.
    Son gördüğümden bu yana da sistem ciddi gelişme kaydetmiş.
    Umarım daha güzel piyasalarda...
    Elinize, emeğinize sağlık.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

8.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Tolga Bey olaya mühendislik veya matematiksel baktığınız için çok haklısınız. Duygulara yer vermeden bakmanız robotik hareketlerde yenilgi olacağı ve kaybetmek doğal oluyor. Zaten yaklaşık olarak 20 gündür foruma tablo göndermediniz. Daha öncede sormuştum hisselerde kar realizasyonunu . Bulduğunuz hisseler matematiksel olarak çok çok iyilerdi . Getiri de çok iyiydi . Fakat bunlarda kar realizasyonu yapılmadıysa ortada bir şey kalmayacakti. Bu sebeple tablolarda kar getirisinin yapılabilecek eğriler varmi ? En azından oyun başlayana kadar bu durumu çözebilecek matematiksel eğri ve tablolar mevcut mu? Bu konuda size zahmet olmasa fikirlerinizi almak isteriz . Sadece hisse de değil. Döviz ve altın içinde geçerli. Teşekkürler...

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sayın mebes;

Artık yükselişe aday hisse bulmak çok zorlaştı. Çünkü senetlerin hemen hemen hepsi primlerini yaptılar. Bazısı 2 kat bazısı 3-5 kat her neyse... Bunu bir kenara koymalı ama kabul etmeliyiz.

Özellikle Haftalık StochRSI tablomuz 8 ayda % 100'ün üzerinde ortalama prim yaptı. Bu tabloda bulunan senetlerin alış tarihleri tek tek verildi. Nasıl aldığımızı da anlattık yani kriteri de açıkladık. Haklısınız bunu bir de kar realizasyonu olmalıydı. Ama yok. Bu anlamda diyorum ki madem satış kriterimiz yok, o zaman primlenen senedi herkes kendi kriterleri ile satsın. Gerçekten benim satış kriterim yok ama aklımda birçok şey var. Satış için örnek verecek olursak;

Senedin günlük bant genişliğinin % 50'yi aşması,
    Bollinger bandın % 30'u aşması,
    MACD değerinin 0'ın altına düşmesi,
    Senedin X günlük düşük değerini görmesi.
    Senedin son 20 günlük zirvesinden %7 aşağı düşmesi.

Bu ve bunun gibi kriterleri ve parametreleri oynarsak inanın bana aldığımız karlar uçup gitmeyecektir. Bu kriterleri günlük ya da haftalık olarak da düşünebilirsiniz.

Tek anlaşamadığımız nokta kaldı o da satış fiyatlarını tespit edip yayınlamak, inanın benim bunu ne geliştirmeye ne de yayınlamaya vaktim var. Ama döngü tekrar ederse ya da nasıl söylemeliyim aday hisse bulmak daha kolaylaştığı zaman bunu deneyebiliriz.

Takip ettiğiniz için teşekkür ederim...

İstanbul-Çanakkale arası uzun bir yolculukta, keyifle okudum topiği.
    Yeniden elinize sağlık Tolga hocam.;
    Topik sahibinin de izni olursa...
    Tolga hocamın da başarı ile kullandığı Ichimoku ile pivotlar arası ilişkiye dayanarak kurgulanmış çeşitli vadeler için stop stratejilerine örnekler vermek isterim.
    İşine yarayan olursa ne âla.

1-Kısa/orta(Günlük/haftalık) strateji:

Açmak gerekirse;Kendi topiğimde ayrıntılı irdelemeye çalıştığım gibi:
    "Günlük IM Tenkansen, Haftalık pivot ve kapanışı yakından takip eder...

"Elbette ki haftalık kapanışı(yeşil), haftalık pivot üzerinde olanlar avantajlıdır...Yine Günlük tenkansen' in de Haftalık pivot(kırmızı) üzerinde olması da bir avantaj."

Buradan çıkarımla:
    Diğer bütün değerlerin aynı olması kaydıyla(söz gelimi 100G ortalama, haftalık/aylık/3 aylık bir destek aşağı kırılmadığı koşullarda).

Fiyatın grafikteki tüm değerlerin üzerinde olduğu bir durumda satış yemesi halinde:

1-Önce Günlük Tenkansen' e doğru hareket eder.
    2-Haftalık(Geçen haftanın) kapanışı destek olarak çalışır.
    3-Haftalık kapanış tutmazsa, Haftalık pivota doğru fiyat süzülür.
    4-; Ve en önemli durum...:Bunları hepsinin altına indiğinde, güçlü bir ortalama veya üst periyotlardan birinin desteği yoksa...
    Satış güçlenir...

Bkz: Grafik.

Özetle grafikte tespit edebildiğimiz güçlü bir kanal alt bandı, yatay destek veya benzer güçlü bir destek yoksa...
    Kısa/orta vade için stop vakti gelmiş olabilir...
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Sayfa 99/932 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •