Sayfa 177/932 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Bence kaçan bir şey olmaz.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

2. Fiyatı bana göre pahalı, buna rağmen gider mi gidebilir bu borsada ne fiyatlamalar gördük bu sene.

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    İyi akşamlar arkadaşlar;

Bugün aynı zamanda haftalık ve aylık kapanış yapıldığından haftalık ve aylık analizi de gerçekleştirdim. Veriler yetersiz olduğundan dolayı asla üç aylık ve yıllık analizlere yer vermiyoruz. Teknik analiz dosyalarını kendi çalışmamı gösterecek şekilde yükledim. Teknik Analiz serisi TL ve USD tipleri ile toplam 7 adet excel dosyasından oluşuyor. Seanslık dosyada 7, günlük, haftalık ve aylık dosyalarda 6 sistem olmak üzere toplamda 43 sistemden oluşuyor. Her dosyada sabit 17, seanslık dosyada 27 adet makro çalıştırılıyor. Bu da toplam 129 makronun çalıştırılması demek. Yani bugünkü listenin hazırlanması için, 129 sayfalık bir raporun okunması için (raporların % 50’si boş gelse bile) bir hayli zaman gerekiyor. Aynı zamanda bu raporların görsel kontrolleri için şablonlarla eşleştirilmesi gerekiyor.

Dosyaların hazırlanması için 4 ayrı periyotta toplam 78 adet explorer taraması (tarama tam tamına 92 dk. sürdü.) gerçekleştiriliyor. Şu anda her dosyada, kullanılan sistemlere ait sekmeler makro çalıştırılarak hazır halde bulunuyor. Ben kendi açımdan süzgeçleri otomatik hale getirdim. Hazır makroları kullanmak için her makro çalıştırıldıktan sonra “SÜZGECİ KALDIR” makrosunun çalıştırılması gerekiyor ki; veri tabanı temizlensin ve sıradaki makronun çalıştırılması için hazır hale gelsin. Makroları çalıştırmak istemezseniz “VERI ISLEME (2)” sayfasında istediğinizi incelemeleri yapıp dilediğiniz süzgeçleri kullanabilirsiniz. En önemli konu makroların çalıştırılabilmesi için izin vermelisiniz. İzin verdikten sonra excel dosyasını kapatıp açarsanız makrolar sağlıklı bir biçimde çalışacaklardır.

Anlatmak istediğim ayrıntılı bir analiz için bunlara katlanmak gerekiyor. Ben kendim kullanmak için bu sistemleri geliştirmeye çalıştım. Onlarca periyotta, onlarca göstergenin, 400 küsür senette göz ile bakılıp kontrol edilmesi mümkün değil. Bu durumlarda, MetaStock + Excel hayat kurtarır…

7 adet dosyanın linki BURADA

Kolay gelsin, mutlu yıllar dileyerek yeni yılınızı kutlarım…

Not: Listeyi analizleri bitirince yayınlamaya çalışacağım.
    Tolga Hocam emeğinize sağlık. Sağlıklı huzurlu ve mutlu seneler.

4.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Fiyatı bana göre pahalı, buna rağmen gider mi gidebilir bu borsada ne fiyatlamalar gördük bu sene.
    Bencede pahalı, ama farklı açılardan bakıp değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum sayın Dandanakan, takas incelenir, farklı indikatör kullanılarak bakılır vesaire gibi. Kendimce ayrıntılı inceleyip bende atacağım. Maksadım fikir alış verişi. Sayın izci temeline bakar, bizlerde bir şeyler katıp fikir jimnastiği yapmış oluruz diye düşünüyorum.
    Saygılar.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    O zaman alış fırsatı vermeyecekler demekki...
    kap haber 18/12/2020 anapazardan yıldız pazara geçeçek hisselerin linki

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/893917

6. ARENA günlük

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Dostlar bu grafiklerin ne dediğinin bir açıklaması yapılabilir mi. Mümkünse...
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

8. 3 liradayken kimse yüzüne bakmıyordu bu kağıdın.. şimdi..

Sayfa 177/932 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •