Sayfa 100/932 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 793 - 800 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

1. 2-Orta/Uzun(Haftalık/Aylık) strateji:

Yukarıdakine benzer biçimde...:
    Haftalık Tenkansen ise Aylık pivot ile paralellik gösterir.
    Orta uzun vade baktığınız bir enstrüman için ekranınızda Haftalık tenkansen(Mavi), Geçen ayın kapanışı(Yeşil), Aylık pivot(Kırmızı) ve Günlük Kijunsen(beyaz) olmasını öneririm.
    Ayrıntılı yazmaya ihtiyaç duymuyorum. Orta/Uzun vade için bunların tümünün altına inmiş bir enstrüman, çok güçlü bir başka desteğine yakın değilse...
    Aslanlara yem olmuş, olmak üzeredir.
    Ve mümkünse; aylık kapanışın altında kapanışı gördüğünüz anda(hatta çoklukla kapanışı bile beklemeden) ortamdan uzaklaşmak hayırlı olacaktır...

Umuyorum anlatmak istediğim Ichimoku/Pivot korelasyonunu özetleyebilmişimdir.
    Diğer vadeler için de benzer ilişkiler kurgulamak elbette mümkün.
    Topik sahibine teşekkürlerim. Bol kazanç dileklerimle.

EK: Grafikte sol tarafta Aylık pivotu(Kırmızı Çizgi) yanlışlıkla "HP" olarak isimlendirmişim. Yanlış anlaşılmayı engellemek adına... O Aylık pivottur.
    Son düzenleme : obblomovv; 08-03-2020 saat: 16:48.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    2-Orta/Uzun(Haftalık/Aylık) strateji:

Yukarıdakine benzer biçimde...:
    Haftalık Tenkansen ise Aylık pivot ile paralellik gösterir.
    Orta uzun vade baktığınız bir enstrüman için ekranınızda Haftalık tenkansen(Mavi), Geçen ayın kapanışı(Yeşil), Aylık pivot(Kırmızı) ve Günlük Kijunsen(beyaz) olmasını öneririm.
    Ayrıntılı yazmaya ihtiyaç duymuyorum. Orta/Uzun vade için bunların tümünün altına inmiş bir enstrüman, çok güçlü bir başka desteğine yakın değilse...
    Aslanlara yem olmuş, olmak üzeredir.
    Ve mümkünse; aylık kapanışın altında kapanışı gördüğünüz anda(hatta çoklukla kapanışı bile beklemeden) ortamdan uzaklaşmak hayırlı olacaktır...

Umuyorum anlatmak istediğim Ichimoku/Pivot korelasyonunu özetleyebilmişimdir.
    Diğer vadeler için de benzer ilişkiler kurgulamak elbette mümkün.
    Topik sahibine teşekkürlerim. Bol kazanç dileklerimle.

EK: Grafikte sol tarafta Aylık pivotu(Kırmızı Çizgi) yanlışlıkla "HP" olarak isimlendirmişim. Yanlış anlaşılmayı engellemek adına... O Aylık pivottur.
    Değerli bilgiler için teşekkürler.Yazınız sayesinde sizin başlığınıza da abone oldum.
    İyi pazarlar

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olamaz, saygılarımla.

3.  Alıntı Originally Posted by Cabbaz Yazıyı Oku
    Değerli bilgiler için teşekkürler.Yazınız sayesinde sizin başlığınıza da abone oldum.
    İyi pazarlar

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olamaz, saygılarımla.
    Rica ederim. Katkısı olursa ne âla.
    Topik sahibinin de söylediği gibi...
    "Araştırmanın, yazmanın, paylaşmanın en büyük motivasyonu geri bildirim."
    Daha da ötesi aslında öğrenmenin de...

İlk olarak, @slickman nickli bir arkadaşın talebiyle oluşturduğum kriterlerle liste yapmaya başlamıştım.
    Onun sayesinde "daha kısa vadede neler kullanılabilir?" sorusunu sormuştum ilk olarak.
    Bir geri bildirim ile yani. Üreten, paylaşan insanlara geri bildirim vermek lazım.
    Bilmukabele.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Sayın obblomovv;

Başlığa katkı yapmanızda hiçbir sakınca yoktur, aksine memnun olduğumu belirtmek isterim. Sizin de söylediğiniz gibi daha iyi piyasalara kavuşmak dileği ile...

Artık uzun uzun taramalar yerine şöyle üstünkörü bir bakıp geçiyorum... O da meraktan, alıp satacağım için değil...

TL bazında ve aylık periyotta, eğer 2 gün daha sabredebilirse gelecek ay için iyi olacağını düşündüğüm tek hisse görebiliyorum, o da MRSHL...

Şimdilik bu kadar... Bol kazançlar...

Bu tabloyu uzun zamandır güncellemedim. Düşüş o kadar sert ve derin oldu ki göstergelerin tabana yapışması o kadar da çok zaman almayacak gibi...

Uygun zaman oluşunca bu tabloyu sil baştan tekrar düzenlemek istiyorum. Yine StochRSI 20/80 geçişlerini takip edeceğiz... Ama dediğim gibi biraz daha zamana ihtiyaç var...

Kalın sağlıcakla...

Yukarıda yazdığım 1. sistem olarak kayıtlara geçecek. 2. sistem ise TL ve DOLAR bazında, haftalık bant genişliklerinin % 5'in altına gelmesiyle başlayacak. Tabiki ki sistem Ichimoku Kinko Hyo olacak. O günleri sabırsızlıkla bekliyor olacağım...

8. Elinize sağlık Tolga bey,
    nakitte beklemek zor.

herkes kendi aklını kullansın, ytd using Tapatalk
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Sayfa 100/932 İlkİlk ... 50909899100101102110150200600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •