Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
Arama sonucu : 113 madde; 89 - 96 arası.

Konu: DXY - Dolar Endeksi

Geldik zurnanın zırt dediği yere, diyagonal senaryonun 4 ü şu an 1 i örtmüş durumda. (Gerek şart)

A=C eşitliği için 87.29X e kadar uzaması gerekiyor.

Son impulse'ın kendi iç mesafelerine göre ideal hedef yaklaşık 89

Son impulse'da 4 ün yeri keskin köşe ise, hala bitmeyen bir dalga var. Yılın son günü. DXY kapandı altın hala devam ediyor şu an.

Son kısımlarda eğim iyice logaritmikleşti, uzun sert bir şeyler beklentisi var, çivi dibi gibi...

Altın senkronize olmadı son hareketlere, geçiştirdi, hala bitmeyen bir dalga olabilir demiştim, 89 lardan sert dönerse (hedefine ulaşmış gibi) altına bir tuzak kurulma vesilesi olabilir bu. Sonra 87 hedefinde veya 88.XX lerde bitirebilir.

(Bu 2008 dibinden itibaren yukarı olan diyagonal senaryo, diğer 1967 den beri düşen diyagonal senaryosuna ayrıca bakmalı.)

Çok kritik bir yerdeyiz, EURUSD de aynı, bütün paritelerde de aynı..USDTRY nin kaderi de buraya bağlı. YTD

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Haftalarca ana 3 ncü dalgadan sonra keskin bir 4 gelmeli diye analiz yapmış ve beklemiştim, yakalamıştım da. Sonradan şimdi nedense çok kolay o fikri terkettiğimi fark ettim.

2 nci dalga yassı, 4 ncü dalga keskin olmalı, dolayısıyla 4 etiketini eski yerine kaydırırsak, yapı şöyle;

Şu an 89 larda düşüş sonlanacak, -kısa kalacak gibi düşüş, tekrar keskin bir yükseliş gelecek (bu altını yıkar), sonra 2 ay kadar devamla dip görülecek gibi

En azından şu kusursuzluğun ahenginde kalmaya devam etmeli bence, YTD

Tekraren skala ters..

Son çıkış kısa kalacak gibi demiştim, zira bitmeyen bir dalga daha olmalı.

Yeşil trend kesilmeden anlaşılmaz, kesilirse yaklaşık 1 puanlık yükseliş gelir DXY ye.

Öte yandan 1 nci dalga ya tek bir expanding diyagonal, ya da daha önce etiketlediğim gibi, 2 nci dalga düzelmesi net olmadığından bu gelen 4 yassı mı keskin mi belli değil. Tekrar bakmak lazım ilk 1 e.

Son durum bu, USDTRY'e artış getirir, DXY 87-88 lere son hareketine başladığında da düşüş getirir dersek, USDTRY flat yapıyor olabilir. Yok DXY son dipte savrulursa, çivi dibi gibi, USDTRY daha çok diyagonal yapıya döner, uyarak. Değişebilir yapılar, halen bu DXY ana dalgası aslında hedefine ulaşmış durumda kendi dinamiğinde. Ama ait olduğu Zigzag ailesinde C=A hedefine uzak hala. Mesafe dışında kalıp olarak da hala bir eksik dalgası var görünüyor. YTD

Daha derli toplu, yakın plan, ytd

Bakalım nasıl açılacak, tam iki arada kaldı. Hala şu bir seçenek YTD

Kısa kalmayacak, diyagonalle düşecekmiş gibi açıldı..altın 1965 ons senaryosunun senkronizasyonuna tekrar bakmalı, ytd

Muamma,

Gold ilk etapta geçemez, gibi....YTD

Triangle'ın bitip yeni dalganın başladığı yer karışık, formasyon kendini saklıyor. Bitmiş de olabilir, expandinge de gidebilir, ama sonrası sert yükselecek, hala bir eksik dalga olmalı, bu da zaman yaratacak, genişleyecek gibi YTD

Geçemezsin koçum orayı böyle çünkü endingsin sen, dolaş bir tur daha YTD

Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •