Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 113 madde; 9 - 16 arası.

Konu: DXY - Dolar Endeksi

1. Dolar Endeksi (Dxy) günlük grafikteki kırmızı kanal içerisindeki hareketini sürdürüyor. Özellikle üst bandın birçok kez test edilmiş olması bu bölgenin önemini daha da arttırıyor. yukarı kırılmalarda rallilerle karşılaşılabilir yine aynı şekilde geri çekmelerde de aynı durum söz konusu. Ancak belirtmem gerekir ki endeks son dönemde oldukça sıkışmış durumda. Muhtemelen bir sıçramayla bölgedeki daralma kırılacaktır.

2. Dolar Endeksi (Dxy) kırmızı kanal içerisindeki mavi eğim çizgisiyle korale olarak hareket ediyor. Özellikle ilk tepkiler kırmızı bandın üst çizgisiyle bu mavi eğim çizgisi arasında oluşacaktır.Şu anki durumda kırmızı üst ban çizgisinden direnç olark geri dönüldüğü ve yeni hedefin aşağı yönde önce mavi eğim çizgisi sonra ise 95.79 bölgeleri olduğunu söyleyebiliriz.

,

DXY
    Dolar endeks, 93 fiyatında çizgisine devam etmektedir.
    İlgili grafikten, tüm başlıkların toplamı değerlendirildiğinde, rating ‘in Sat sinyalinde yer aldığı belirtilebilir. Volatilite: % 0.27 olarak devam etmektedir.

Performans: haftalık % −0.29, aylık % 0.28 ve 3 aylık % −3.81 oranlarında seyrediyor. Parite, bu sene; %−3.57 kar/zarar oranındadır.
    Osilatörler (göstergeler/indikatörler): Tüm osilatörlerin rating ‘ine baktığımızda genel sonuç Al olarak sinyal vermektedir. Müthiş osilatör: 0.04220588 N. MACD, seviye olarak −0.12813144 A bandında bulunuyor.

Selam,

Benim topikte var sayım denemeleri ama, şöyle baştan toparlarsak;

DXY verisi Supercycle sayım için yetersiz, çünkü 67 de başlanıyor hesaplanmaya, ama öncesi de var bir şekilde, yani Alman Markı/Euro ya da diğer Euro'ya geçen para birimlerinden oranından geriye doğru hesaplanabilir bir şekilde belki...ben ABD 10 yıllık tahvil faizleriyle benzeşim kurup bakmayı tercih ettim; bir koroleasyon/fraktal benzerliği göze çarpıyor;

Faraziye-1; Mart 2008 de bir büyük dalga bitti, sonrası ya itki ya diyagonal;

Mesela şöyle, 2 yassı, 4 tek bir keskin dalga, 4 ün burada örtmediğini (örtmüş sayılmaz demeyi) kabul edip, son 5 inci dalgayı 115'lere kadar uzanacak bir diyagonal saymak;

Ya da şöyle bir diyagonal 'belki bir LD' saymak, ben bunu takip ediyorum, son düşüş 5 li ve halen 4 ü geri alacak 94-95 lere sonra 1 i iyice örtecek, 86-88 lere düşecek..

Faraziye-2;

Komple büyük düşen bir diyagonaldeyiz, ve halen 5 inci dalgada zigzag C ye gidiyoruz, bunun hedefi çok daha aşağılarda;

Ekleme etiketin biri eksik kalmış, 5 i koyup üzerine A..

Yani; becerebilirlerse, olursa, faizleri 0' a yakın tutup, piyasayı her türlü fonlayacaklar, son açıklamaya göre, enflasyon %2 ye çıkar da, burayı kalıcı yapacağını, daha da yukarıları hedeflediğini ortaya koyarsa veriler, faiz arttıracaklar..

Tam çözemediğim, bunu Euro bölgesi de yapıyor, hatta onlarda enflasyon 0...O da aynı şeyi yapacağım diyor..

DXY ile EURUSD yi ters çevirin üst üste koyun..bir yerde ters koroleasyonda ayrışma var, oran ya bunlar...o zaman bu ucuzlama, daha çok sepetin dışındaki kurlara karşı çift taraflı olacak gibi...

Yani..doları ucuzlatacak, %2 de enflasyon koyacak üzerine..bütün dünyadaki dolardan %2 vergi kesecek..bunu Euro'da da yapacaklar..

Bunu yaptıkça; altın gümüş v.s. şişiyor, borsalar yukarıya itiliyor, seçici olarak onlar da şişiyor..belki bir süre sonra altın balonu kısmi patlayacak, oradan çıkan para da borsalara kayacak, gibi, gibi..

Bizim hikayemizse bambaşka..DXY düşerken çıkan bir USDTRY...yani oranın diğer tarafı da aslında değer kaybediyor..

Benim anladığım bu, başarabilirlerse, FED, ABD bunu yapacak, karşılık olarak AB de aynısını yapacak..ta ki borsalar kurtulana, piyasalar rahatlayana kadar..sonra 2008 de bastıkları paraları yakmaya başlamışlardı, yine onu deneyecekler, gerçi bunu yapar yapmaz piyasalar çökmüştü..

Yani takip ettiğim sayıma göre keskin bir yükseliş olmalı;

-Mavi 2 nin yerinden emin değilim, burada bu halde kalmış, takılmayın-

Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •