Sayfa 1/15 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 113 madde; 1 - 8 arası.

Konu: DXY - Dolar Endeksi

1. DXY - Dolar Endeksi

Merhaba arkadaşlar, forumda dolar endeksi ile alakalı bir analiz bulamadım. O yüzden bu başlığı açma gereği duydum. Şayet böyle bir başlık varsa şimdiden hepinizden özür dilerim.

Benim şahsi görüşüm 96 ve 97 bandını endeksin zorlayacağı yönünde. DXY ile alaklı teknikte daha başka görüşler de mevcut. Sizlerin görüşleri nedir?

Capture.jpg

2. Dolar endeksi (Dxy) şu an için tahmin ettiğim gibi ilerliyor ve endeks 96 bandına sıkışmış durumda. Bu bölgeden bir tepki gerş çekmesi gerçekleşebilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

kalıp böyle olabilirmi acaba ?

4. Dxy için ben şu an fibo'dan bu şekilde görüyorum. 96.68 direnci önemli gibi duruyor. Aşağı yönde de 96.28

5. Dolar Endeksi (Dxy) için güzel bir üç üçgen formasyonu oluşmuşa benziyor. Yukarı yönde 97.67 direnci önemli görünüyor.

6. Dolar endeksi (Dxy) haftalık grafikte incelediğimizde RSI ile çok net bir uyumsuzluk gözüküyor. Tabi ki haftalık grafik çok uzun süreli bir analiz olabilir. Ancak 2019'un ilk çeyreğinde 93-94 bölgesine doğru ciddi bir geri çekilme ile karşılaşabiliriz.

7. Dolar endeksi (Dxy) 10 Ocak'tan bu yana toparlanma eğiliminde olsa da MA 34 bölgesinde bir dirençle karşılaşmış durumda. Ayrıca ne kadar yukarı yönde düzeltmelerle karşılaşsak da endeks boğa trendinde gibi görünüyor. Özellikle fibo'da da bu açıkça görülüyor. İlk hedef aşağı yönde 95.54 bölgesi

8. Dolar Endeksi (Dxy) kritik 97.65 bölgesine doğru yönelimini devam ettiriyor. Özellikle bu bölgenin test edilmesiyle son aylardaki sıkışmışlığında yavaş yavaş sonuna doğru geldiğimizi söyleyebiliriz. Özellikle kırmızı kanal direnç çizgisine doğru bir geri çekilme olmadığı müddetçe bu yönelim devam edeceğe benziyor.

Sayfa 1/15 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •