Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
Arama sonucu : 92 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Borsada tek başına uzun vadeli emeklilik portföyüm

1.  Alıntı Originally Posted by typer5401 Yazıyı Oku
    Size bir fikir sorayım istedim; altın yatırımı için bes sistemi nasıl sizce ? %100 altın fon oranı,uzun vadede altın getirisinin yanında%25 devlet katkısı olacak

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Eğer altın yatırımı yapmak ve fiziki olmaması sizin için önemli değilse bankadan (ben vakıf altın çağı tavsiye ederim) daha uygun.. Bes in her türlüsüne karşıyım..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

2. Rallilerde temkin her daim çiğnenen bi ciklettir.. Bu arada küçükte olsa sodayı 14.cü hisse olarak portföyümüze aldık
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

3. Soda uzun vadede çok güzel yerlere gelecek önemli olan millet satarken alabilmek yatırım psikolojinizi bozmamasi

4.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Eğer altın yatırımı yapmak ve fiziki olmaması sizin için önemli değilse bankadan (ben vakıf altın çağı tavsiye ederim) daha uygun.. Bes in her türlüsüne karşıyım..
    Ben 5 yıl sonra devlet desteğinin bir kısmından faydalanmak için bu fikri benimsemiştir
    Amerika ve çin yüzünden altının yönü her zaman yukarı

5.  Alıntı Originally Posted by typer5401 Yazıyı Oku
    Ben 5 yıl sonra devlet desteğinin bir kısmından faydalanmak için bu fikri benimsemiştir
    Amerika ve çin yüzünden altının yönü her zaman yukarı

Dediğim gibi biriktirirse bes altın dan daha fazla kazanacağını garanti edebilirim (altın yükselirse) bes de devlet katkısı 10 yıl kalırsanız yüzde 65.. Onu da bes şirketleri yönetim giderleri, giriş kesintisi vs sebeplerle zaten geri alıyor.. Hiç bi bes şirketi düzenli hisse/döviz/altın biriktiren bi istifçi kadar kazandıramaz

6.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Dediğim gibi biriktirirse bes altın dan daha fazla kazanacağını garanti edebilirim (altın yükselirse) bes de devlet katkısı 10 yıl kalırsanız yüzde 65.. Onu da bes şirketleri yönetim giderleri, giriş kesintisi vs sebeplerle zaten geri alıyor.. Hiç bi bes şirketi düzenli hisse/döviz/altın biriktiren bi istifçi kadar kazandıramaz
    Bes deki gibi sisteme para yatırma mantığını otomatik hale getirmekte zorlanıyorum yanı 1 . sebebim bu 2. Sebebim devletin desteğinden faydalanmak.sistemin dezavantajları ise bes şirketinin fonlardan yıllık kesinti yapması primlerden de aylık kesinti yapması birde fon getirelerinin az olması yani 3 eksi 2 artı

7. Teşekkürler. Hisselerinizi banka damı yoksa aracı kurumdamı tutuyorsunuz acaba?
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Hayırlısı olsun
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by seth8 Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Hisselerinizi banka damı yoksa aracı kurumdamı tutuyorsunuz acaba?

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    4 ü banka kökenli toplamda 9 aracı kurumda tutuyorum

Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •