Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 92 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Borsada tek başına uzun vadeli emeklilik portföyüm

1. Günaydın 20 sene ömrüm olurmu bilmem ama sizi takipteyim...

2.  Alıntı Originally Posted by sercanhan Yazıyı Oku
    türk traktör. 8 lot. 45,64
    tofaş. 17 lot. 22,6
    adel. 28 lot. 12,91
    aksa akrilik. 44 lot. 9
    brisa. 65 lot. 6,20
    arçelik. 33 lot. 12,28
    borusan man. 48 lot. 8,36
    çimsa. 48 lot. 8,30 3,140.43.

Borsanın mevcut seviyelerini dikkate alarak mevcut yatırımlarıma ek olarak her ay tasarruf edebildiğim miktarla geçmişte temettü dağıtan, piyasanın olağanüstü koşulları sebebiyle oldukça değer yitirmiş, işleri şu an kötü, nispeten batma ihtimali düşük şirketlere uzun vadeli yatırım yaparak kendi bireysel emeklilik fonumu kurmaya karar verdim.. Yorumlarınızı ve şirket önerilerinizi bekliyorum.. Hayırlısı olsun.. Disiplinden kopmadan 20 senelik tasarruf hedefim var.. Bakalım ulaşabilecek miyim bu süreçte portföyüm ne olacak..
    1 aylık süre sonunda portföyümüzün değeri 3028,43 zarar %3,57
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

3. 2.ci ay yapılan alımlar
    35,56 ttrak 9 lot
    18,36 tofaş 17 lot
    8,82 aksa 36 lot
    7,69 çimsa. 41 lot
    11,74 adel 25 lot
    8,58 borusan. 37 lot
    6,22 brisa 52 lot
    16,02 arçelik. 20 lot
    5,19 pınar et 62 lot
    5,62 indes b. 57 lot
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

4. GÜNCEL MALİYET TABLOSU /PORTFÖYE YATIRILAN PARA /KAR ZARAR DURUMU
    TTRAK/ 17 LOT /(maliyet) 40,3
    TOFAŞ. 34 LOT 20,48
    ADEL. 53 LOT 12,36
    AKSA. 80 LOT 8.91
    BRİSA. 117 LOT 6,18
    ARÇELİK. 53 LOT. 13,7
    BORUSAN 85 LOT 8,49
    ÇİMSA. 89 LOT. 8.08
    PINAR ET. 62 LOT. 5,19
    INDES. 57 LOT. 5,62

PORTFÖYE YATIRILAN PARA:6281,35
    GÜNCEL DEĞER:6189,47
    ZARAR - %1,46

5. AYGAZ temettu verimiyle goze batiyor belki ilginizi cekebilir..

6.  Alıntı Originally Posted by borsacahili Yazıyı Oku
    AYGAZ temettu verimiyle goze batiyor belki ilginizi cekebilir..
    Tşk takibimde. Teknik olarak 8,85 9 arasını bekliyorum.. 5 6 ay içinde listeye girecektir... Ayrıca şu an ciddi düşüş beklediğim için ege end, Çelebi, tüpraş, Anadolu cam, Ford otosan listede yok... Onlarda portföyümüzde yerini alacaktır..

7.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    TÜRK TRAKTÖR. 8 LOT. 45,64
    TOFAŞ. 17 LOT. 22,6
    ADEL. 28 LOT. 12,91
    AKSA AKRİLİK. 44 LOT. 9
    BRİSA. 65 LOT. 6,20
    ARÇELİK. 33 LOT. 12,28
    BORUSAN MAN. 48 LOT. 8,36
    ÇİMSA. 48 LOT. 8,30 3,140.43.

Borsanın mevcut seviyelerini dikkate alarak mevcut yatırımlarıma ek olarak her ay tasarruf edebildiğim miktarla geçmişte temettü dağıtan, piyasanın olağanüstü koşulları sebebiyle oldukça değer yitirmiş, işleri şu an kötü, nispeten batma ihtimali düşük şirketlere uzun vadeli yatırım yaparak kendi bireysel emeklilik fonumu kurmaya karar verdim.. Yorumlarınızı ve şirket önerilerinizi bekliyorum.. Hayırlısı olsun.. disiplinden kopmadan 20 senelik tasarruf hedefim var.. Bakalım ulaşabilecek miyim bu süreçte portföyüm ne olacak..
    merhaba hocam, bu uzun ve meşakkatli yolda başarılar dilerim. Ben de yaklaşık 8-9 ay önce uzun vade temettü yatırımcılığına başladım. Bu yüzden hem temettü verimi yüksek hem de büyüyen şirketler seçmeye çalıştım. Benim portföyüm: Toaso, Cimsa, Soda, Eregli, Ttrak. 5 şirketi geçmeyi düşünmüyorum, dağılmasını istemiyorum, ama bikaç şirket var gözüme çarpan. Bakalım artık. Tuncay Turşucunun geçen yıl hazırlamış olduğu bir tablo var, onu incelemeni tavsiye ederim, güzel bi çalışma yapmış. http://tuncaytursucu.com/temettu-sir.../#comment-1136 fikir verebilir, inceleyebilirsin. Senin portföyünü genel olarak beğendim. Sonuçta yıllardır iyi yönetilen ve düzenli olarak temettü ödeyen şirketler. Amaç da bu zaten.Kar eden ve karını yatırımcısıyla paylaşan şirkete ortak olmak. Bizim gibi hisse biriktiren yatırımcılar böyle şirketlere ortak olmalı. Elinde toplu parası lan yatırımcı da büyüme odaklı şirkete yatırım yapabilir. Tekrar başarlar, selamlar..

8.  Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    merhaba hocam, bu uzun ve meşakkatli yolda başarılar dilerim. Ben de yaklaşık 8-9 ay önce uzun vade temettü yatırımcılığına başladım. Bu yüzden hem temettü verimi yüksek hem de büyüyen şirketler seçmeye çalıştım. Benim portföyüm: Toaso, Cimsa, Soda, Eregli, Ttrak. 5 şirketi geçmeyi düşünmüyorum, dağılmasını istemiyorum, ama bikaç şirket var gözüme çarpan. Bakalım artık. Tuncay Turşucunun geçen yıl hazırlamış olduğu bir tablo var, onu incelemeni tavsiye ederim, güzel bi çalışma yapmış. http://tuncaytursucu.com/temettu-sir.../#comment-1136 fikir verebilir, inceleyebilirsin. Senin portföyünü genel olarak beğendim. Sonuçta yıllardır iyi yönetilen ve düzenli olarak temettü ödeyen şirketler. Amaç da bu zaten.Kar eden ve karını yatırımcısıyla paylaşan şirkete ortak olmak. Bizim gibi hisse biriktiren yatırımcılar böyle şirketlere ortak olmalı. Elinde toplu parası lan yatırımcı da büyüme odaklı şirkete yatırım yapabilir. Tekrar başarlar, selamlar..
    Tşkler her zaman katkılarınızı beklerim.. Ereğli ve sodada benim portföyümde olmasada takip listemde ilerde mutlaka portföye girecektir..

Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •