Sayfa 5/12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 92 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Borsada tek başına uzun vadeli emeklilik portföyüm

1. Ben de 2019 yili sonunda emekliligi hak ediyorum. Su an calistigim is yerinde calismaya devam edersem 1300-1500 lira icin calismam gerekiyor. Oysa emekli olup baska bir ise girsem daha fazlasini kazanabilirim.
    Ya daaa hayallerime kavusup emekli parami borsada degerlendirebilirim. Kisisel olarak bunu saglayabilecegimi dusunuyorum.
    Topik sahibine sevgiler.. Saygilar. Ancak bist te yatirimci olunabilecegini sanmiyorum. İnsallah basarili olur.
    Allah nasip eder de emekli olursam ben de toplu para ile borsada yatirim (!) yapacagim. Herkese bol kazançlar

2.  Alıntı Originally Posted by Trumpist Yazıyı Oku
    Ben de 2019 yili sonunda emekliligi hak ediyorum. Su an calistigim is yerinde calismaya devam edersem 1300-1500 lira icin calismam gerekiyor. Oysa emekli olup baska bir ise girsem daha fazlasini kazanabilirim.
    Ya daaa hayallerime kavusup emekli parami borsada degerlendirebilirim. Kisisel olarak bunu saglayabilecegimi dusunuyorum.
    Topik sahibine sevgiler.. Saygilar. Ancak bist te yatirimci olunabilecegini sanmiyorum. İnsallah basarili olur.
    Allah nasip eder de emekli olursam ben de toplu para ile borsada yatirim (!) yapacagim. Herkese bol kazançlar
    Bol kazançlar.. Borsada yatırım yaparken şirketin her sene temettü dağıtım dağıtmadığını dikkate almanızı tavsiye ederim 3,cü emekliliğiniz için.. O yüzden koç grubu, oyak grubu, işbankası grubu önceliğiniz olsun..

3.  Alıntı Originally Posted by fordmegane Yazıyı Oku
    en son kasım ayında alım yaptığınız anlaşılıyor güncel portfoyü atabilirmisiniz alım yaptınızmı aralık ocak ayında? saygılar
    Aralık ayında alım yapamadım.. Ocak ayında yeni Bi aracı kurumdan alım yaptığım için 3000 liralık 10 hisseye dağılmış alımı maliyetlere ekleyip paylaşacım en kısa zamanda
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

4.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Şirket yurtdışı satışlarını artırarak karlılığını korumaya çalışıyor yurt içindeki çok kötü duruma rağmen.. Zaten traktör temettü dağıtmazsa geri kalanında Bi şey beklememek lazım..
    TTRAK ne temettü verecekmiş kardeş bir söylesene ?

5. Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

6. Yeterli ilgi görmediği için ve spk kuralları gereği miktar yazmaktan çekindiğim topiğimde mevcut portföye tüpraş,ford, ereğliye de ekledik.. Yolun çok uzun olduğunu hedef seviyenin de kimsenin öngöremeyeceği noktalar olduğunu düşünüyorum ve her ay alımlara son sürat devam ediyorum..sizdehala nefes alıyoken borsa düşer mi çıkar mı diye düşünmeyin geleceğiniz için borsaya yatırım yapın.. Borsa bi pişmanlık olsada.. Yaşamaya değer bir dünyadır
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

7.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Yeterli ilgi görmediği için ve spk kuralları gereği miktar yazmaktan çekindiğim topiğimde mevcut portföye tüpraş,ford, ereğliye de ekledik.. Yolun çok uzun olduğunu hedef seviyenin de kimsenin öngöremeyeceği noktalar olduğunu düşünüyorum ve her ay alımlara son sürat devam ediyorum..sizdehala nefes alıyoken borsa düşer mi çıkar mı diye düşünmeyin geleceğiniz için borsaya yatırım yapın.. Borsa bi pişmanlık olsada.. Yaşamaya değer bir dünyadır
    Selamlar, ben sizi yeni gördüm ve takip etmeye başladım. Bu tür uzun vadeli işler güçlü bir motivasyon ve disiplin ister. Malesef kısa yoldan köşe dönmeye odaklanmış bir toplumda bu tür konulara çok ilgi gösterilmez. Bu sebeple bence topic için büyük bir beklenti içine girmeyin.

Bende son birkaç haftadır temettü emekliliği ve uzun vadeli yatırımlar konusunu araştırıyorum. Daha önceleride borsa ile temasım oldu ancak işim gereği sürekli bir takip imkanım yok. Son zamanlarda karşılaştığım uzun vadeli yatırımlar ise tam bana göre gibi duruyor. Ancak borsa ve yatırım konusunda hiç bilgim yok.

Sizden ricam yeni başlayan birisi olarak nereden başlamalı, temmettü öncelikli yatırım için hangi hisseler nasıl takip edilmeli. Sizden hisse adı istemiyorum yanlış anlamayın ama temettü hissesi nedir? Nereden ve nasıl bulunur sorularına cevap arıyorum?

8.  Alıntı Originally Posted by vivaldi Yazıyı Oku
    Selamlar, ben sizi yeni gördüm ve takip etmeye başladım. Bu tür uzun vadeli işler güçlü bir motivasyon ve disiplin ister. Malesef kısa yoldan köşe dönmeye odaklanmış bir toplumda bu tür konulara çok ilgi gösterilmez. Bu sebeple bence topic için büyük bir beklenti içine girmeyin.

Bende son birkaç haftadır temettü emekliliği ve uzun vadeli yatırımlar konusunu araştırıyorum. Daha önceleride borsa ile temasım oldu ancak işim gereği sürekli bir takip imkanım yok. Son zamanlarda karşılaştığım uzun vadeli yatırımlar ise tam bana göre gibi duruyor. Ancak borsa ve yatırım konusunda hiç bilgim yok.

Sizden ricam yeni başlayan birisi olarak nereden başlamalı, temmettü öncelikli yatırım için hangi hisseler nasıl takip edilmeli. Sizden hisse adı istemiyorum yanlış anlamayın ama temettü hissesi nedir? Nereden ve nasıl bulunur sorularına cevap arıyorum?
    Hayırlı olsun. Öncelikle bu işlere başlamadan önce peter malloukun her yatırımcının yaptığı 5 hata kitabını okumanızı tavsiye ederim.. 2.ci olarak borsada asla PİYASA ZAMANLAMASI yapmayın.. Biz piyasa profesyonelleri fiyatlarla ilgilenmeyiz.. 3.cüsü her sene temettü ödeyen, bunu gelenek haline getirmiş hisselerin dışına ilk etapta çıkmayın. Ford otosan senede 2 kere temettü ödemeyi gelenek haline getirmiş bi şirket mesela.. Bunları araştırıp bulmak size kalmış.ben biriktireceğim hissenin geçmiş temettü performansına işyatırım sayfasından bakıyorum.. Borsaya ne zaman girmeliyim? Çıkmalıyım? Tasaarruf edebildiğiniz her miktarla Borsaya girmek için en uygun zaman şimdidir.acil bi iş için paraya ihtiyacınız varsa borsadan çıkmak için en uygun zaman gene şimdidir...

Sayfa 5/12 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •