Sayfa 8/12 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
Arama sonucu : 92 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Borsada tek başına uzun vadeli emeklilik portföyüm

1.  Alıntı Originally Posted by fordmegane Yazıyı Oku
    şirketi iyi tanımak gerekli faaliyet raporları konusunda da şirketlerin kendi sitelerinde ayrıntılı olarak mevcut ha bunlara tarafsız olmayabilir dersrniz aracı kurumların şirket degerlendirmeleri var bunlarda orta uzun vadede ışık tutacaktır size saygılar
    Biraz komplo teorisi olacak ama şirketin içinde gerçekten neler döndüğünü bilmenin çok mümkün olmadığını düşünüyorum. Belki bu noktada borsa işi biraz şans ve kader gibi görünüyor. Banada öyle gözüktü bir an. Neyse biz konumuza dönelim.

2.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Diğer sorunuza gelinceŞirket ile ilgili gelişmelere şirketin yatırımcı departmanını arayarak ulaşabilirsiniz, faaliyet raporlarını isteyebilirsiniz..
    Peki bir amatör olarak sıfır noktasındayım. Bir şirket seçmek istiyorum desem ilk bakmam gereken üç kriter ne olmalı sizce? Özkaynaklar? Borçlar? Defter değeri? vs.

3.  Alıntı Originally Posted by vivaldi Yazıyı Oku
    Peki bir amatör olarak sıfır noktasındayım. Bir şirket seçmek istiyorum desem ilk bakmam gereken üç kriter ne olmalı sizce? Özkaynaklar? Borçlar? Defter değeri? vs.
    Dürüst yönetim, basit bildiğiniz bir iş, işini seven çalışanlar
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

4. Benim için olmazsa olmaz ARGE ye önem vermeli, ihracat ayağı sağlam olmali, temettü ödemesi düzenli olmalı .. bilanço kısmı çok ayrıntılı orası apayrı bir dünya tek tek incelemek gerekli

5.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Dürüst yönetim, basit bildiğiniz bir iş, işini seven çalışanlar
    Sayın Sercanhan, sanki sadece yazmış olmak için yazmış gibisiniz. Gelin şu yazdıklarınıza yakından bakalım.

Dürüst yönetim
    demişsiniz. Kapısından dahi giremediğimiz bir şirketin yönetimi hakkında ne kadar bilgi sahibi olabiliriz. Özellikle bir çok işin eş, dost, tanıdık vasıtasıyla yürüdüğü bir ülkede kime göre, neye göre dürüst yönetim. (Göreceli ve tutarsız bir kriter)

Basit bildiğiniz bir iş demişsiniz. Yine göreceli bir konu, Türkiye'de herkes her işi bildiğine göre bu maddeninde bir hükmü yok.

İşini seven çalışanlar demişsiniz. Böyle bir şeyi dışarıdan şirket raporlarına veya haberlerine bakarak bilmek mümkünmü (Pratikte karşılığı olmayan bir kriter)

Amacım bu işlei merak eden birisi olarak bir başlanğıç noktası bulabilmek ama gelen cevaplar komedi gibi malesef.

6.  Alıntı Originally Posted by fordmegane Yazıyı Oku
    Benim için olmazsa olmaz ARGE ye önem vermeli, ihracat ayağı sağlam olmali, temettü ödemesi düzenli olmalı .. bilanço kısmı çok ayrıntılı orası apayrı bir dünya tek tek incelemek gerekli
    Teşekkürler, ARGE ve ihracat noktası iyi duruyor.

7.  Alıntı Originally Posted by vivaldi Yazıyı Oku
    Sayın Sercanhan, sanki sadece yazmış olmak için yazmış gibisiniz. Gelin şu yazdıklarınıza yakından bakalım.

Dürüst yönetim
    demişsiniz. Kapısından dahi giremediğimiz bir şirketin yönetimi hakkında ne kadar bilgi sahibi olabiliriz. Özellikle bir çok işin eş, dost, tanıdık vasıtasıyla yürüdüğü bir ülkede kime göre, neye göre dürüst yönetim. (Göreceli ve tutarsız bir kriter)

Basit bildiğiniz bir iş demişsiniz. Yine göreceli bir konu, Türkiye'de herkes her işi bildiğine göre bu maddeninde bir hükmü yok.

İşini seven çalışanlar demişsiniz. Böyle bir şeyi dışarıdan şirket raporlarına veya haberlerine bakarak bilmek mümkünmü (Pratikte karşılığı olmayan bir kriter)

Amacım bu işlei merak eden birisi olarak bir başlanğıç noktası bulabilmek ama gelen cevaplar komedi gibi malesef.
    Size yardımcı olamadığım için üzgünüm... Allah yardımcınız olsun..Forumda temel analiz, bilanço analizi yapan sizi aydınlatacak bi çok forum var.. Umarım orda aradığınız soruların cevabını bulabilirsiniz..

8. Dürüst yönetim basit bildiğiniz iş ve işini seven çalışanlar hususları aslında önemli noktalar dürüst yonetim den kasıt şu olabilir en basitinden katakulli yaparak şirketi zararda gösterip hisse toplamaz düzenli temettüsünü öder.. Ha şu da var sanki babasının hayrına ödemiyor kendide illaki faydalanıyor orası apayrı konu ama olsun... Basit bildiğimiz iş ten kasıt anlamadım fazla mesela tamamen sallıyorum süt satan şirket diyelim basit bildigimiz bir iş mi? Ya da demir çelik işi yapan şirket basit bildiğimiz bir iş mi?? İşini seven çalışanlar kısmı zaten dürüst yönetim kısmı ile bağlantılı şirket seçerken çok etkin olacağını sanmıyorum bir Ereğli çalışanı yada bir aksa bir Mardin çimento çalışanı bulmak kolay değil ;)

Sayfa 8/12 İlkİlk ... 678910 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •