Sayfa 33/71 İlkİlk ... 23313233343543 ... SonSon
Arama sonucu : 568 madde; 257 - 264 arası.

Konu: ATAGY - Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Maaşallah....

tab gida'nin son iki yillik mali tablolarina ulasabilecegimiz bir yer varmi ? bu konuda bilgisi olan biri varmi ?

son 2 yil kar mi zarar mi acikladi acaba ? kriterler halka acilmaya uygunmu

30 Nisan 2021 tarihli şöyle bir haber var çok güvenilir gelmedi bana ama doğruysa muazzam olur, burayi tutmak mumkun olmaz diye dusunuyorum
    https://ekonomy.tv/tab-gida-halka-arz-basvurusu-yapti/
    https://www.birborsa.com/tfi-tab-gid...ti-haber-67578
    "bir yatırım tavsiyesi değildir"

bir de şöyle bir liste var https://twitter.com/solakogIu/status...95671275048963

Ata holding icin iki sirket halka arz basvurusu yapmis oluyor bu durumda;
    - ATP (Ata Teknoloji Platformu)
    - Tab Gida
    bunlarin ikisi sira ile 60-70 gün icinde halka arzlari olur. Ata gyo icin firtina oncesi sessizlik durumu olabilirmi ?

pazartesi ÇOK AZ birsey alip unutayim diye dusunuyorum.

Hem Tfi - Tab Food investment (Tab Gida) hem de Atp (Ata teknoloji platformu) icin spk basvurusu yapildigi ve iş yatirimin konsorsiyum lideri oldugu net gibi.

yakinda ciddi lansman ve haberler dönmeye baslar, özellikle Tfi ulke icin cok onemli bir halka arz. 50 endeksi icin muazzam buyuklukte bir halka arz olacak gibi duruyor. Bu buyuk halka arzlarda buyuk reklam ve lansman yapilacaktir diye dusunuyorum.

Ata gyo'nun tab gida'nin yer hizmetleri icin kiralama yapan şirket oldugu goz onune alinirsa burada sicak günlerin yakin oldugunu dusunuyorum. ata gyo ve tab gida birbirine göbekten bağli bir sirket cunku, belki bir muddet sonra tab gida altinda birlesebilirler bile !

Atp ise sermayesi 30 milyon olan bir sirket ve ek satis dahil 8.25 milyon hisse halka arz edilecek. yaklasik %25 gibi (ek satis dahil buna) 2020 cirosu 210 milyon ve esas faaliyet kari 43.5 milyon TL. net kar ise 34.5 milyon lira. (2020 Favök ise 55 milyon lira)

bu iki sirketi ayri ayri incelemekte fayda var, ata gyo ile oldukca iliskili iki sirket ve Ata Holding 2021 'de onemli bir atilim yapmis oluyor. Cok uzun yillardir suskundular hareketli bir yil olacak
    ata gyo su anda TL olarak 2016 fiyatlari ile islem goruyor ???
    Son düzenleme : hayek; 10-05-2021 saat: 00:43.

"Konuk ağırlama sektöründeki teknoloji liderlerinden Zenia, bütünüyle sektörel ihtiyaçlara odaklanan çözüm ve servisleriyle sektörün değişen dünyasında işletmelerin en büyük destekçisi oluyor. 2600 işletmeye ihtiyaç duydukları POS, restoran yönetim sistemleri ve çok kanallı sipariş alım ve teslimat çözümlerini sağlıyor.*Türkiye’nin en büyük zincir restoranlarının bilgi sistemlerini kuruyor. Restoran operasyonlarına uzaktan ve saha servisleriyle 7 gün 24 saat destek veriyor.*Konuk ağırlama sektöründe faaliyet gösteren*restoran, kafe, otel ve işletmeler Zenia’nın uçtan uca sunduğu teknoloji ve servislerle risk ve değişen müşteri beklentilerini yönetiyor.Rekabet ve maliyet avantajı elde ediyor"

İzahnameye göz atildiğinda ATP'nin gelirlerinin onemli kismi (2020 yilinda tum cirosunun nerdeyse %75'i olan 155 milyon TL) konuk ağirlama ve restoran yonetim sistemlerinden elde edildigi gozukuyor. Bunu da ustte sitelerinde anlattiklari Zenia sistemi ile yapiyorlar.

Muhtemelen tab gida agirlikli calisiyorlar. Cunku tab gida hem Turkiye hemde Çin de Burger King'lerin isletmeciligini yapiyor. Ayrica Usta Dönerci, Popeyes, Sbarro ve Arbys gibi restorantlar da var ve Amasya Et icinde bir sube organizasyonu var. Tamami icin online senkronizasyon sagliyor olmalilar.

Bu açidan bakildiginda ATP + Tab Gıda + Ata Gyo üçlüsü bir bütünün parçasi gibi değerlendirilebilir. Bu acidan bakildiginda Ata Gyo uzerindeki ölü topraği yillar sonra ortadan kalkabilir diye dusunuyorum. zaten fiyat grafigine bakilirsa dolar bazinda zaten dibin dibinde de TL bazinda 2016 fiyatlarindan işlem görüyor. Pazartesi ufak ufak pozisyon açmayı değerlendiriyorum.

hakkimizda hayirlisi

"TFI TAB Gıda Yatırımları olarak dünya çapında 2 bin 500’den fazla restoranımız var. Bunların 1.300’den fazlası Çin’de. Üretim tesislerimizle birlikte 55.000’den fazla çalışan istihdam ediyoruz. Burger King’in kendi küresel operasyon temel performans göstergelerine göre, en iyi performans gösteren işletmesiyiz. Zincirin dünyadaki restoranlarının yüzde 10’u TFI’a bağlı. 2019 yılını yaklaşık yüzde 25 bandında büyümeyle 7,6 milyar TL ciro ile kapattık. Covid-19 salgını nedeniyle pazar koşullarını tam olarak öngöremiyoruz fakat Çin’de restoranlarımızın tamamı açık, ciromuz orada hızla toparlanıyor. Türkiye’de paket servis ve gel al uygulamalarımızla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Gelişmelere göre yılın kalanına yönelik planlarımızı yeniden şekillendireceğiz" Caner Dikici 2020 https://www.businessturkiye.com.tr/r...isim-sagliyor/

Böyle bir sirket halka aciliyor muazzam ses getirecek bir sirket oldugunu dusunmekteyim. ciddi yabanci yatirimci cekecegini de dusunuyorum.

Ata gyo cok kucuk capli bir sirket olmasina ragmen sadece ve sadece Tab Gida'ya ait restorantlara yer hizmeti saglamasi, kiralama yapmasi nedeniyle tab gida'ya gobekten bagli !

bence tab gida halka arzindan bir muddet sonra ata gyo tab gida bunyesine alinabilir. yani bir birlesme olabilir ?

Sayfa 33/71 İlkİlk ... 23313233343543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •