Sayfa 47/71 İlkİlk ... 37454647484957 ... SonSon
Arama sonucu : 568 madde; 369 - 376 arası.

Konu: ATAGY - Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. red olayı niye olmasın ? olur gayette güzel olur

hiç kimse de bir şey demez

yakın zamanda bedellisi onaylanmayan kaç tane şirket var ? hemde bazıları güzide holdinglerin şirketleri (bkz. crdfa)

bu şirketin bedelli sermaye artırımına ihtiyacı yok ? kaldı ki yıllardır tek kuruş kar etmemiş vergi vermemiş.

bono ihracı yapıp üstüne mülk almış tab gıda'ya kiralamış.

bono nitelikli yatırımcıya ???
    mülkler tab gıdaya ???

şirket içi kar transferi güzel iş

şimdide bonoyu ödeyeceğim diye bedelli yap ! spk benim fikrime göre de onaylamamalı ! şirket itibarını düşünüyorsa , bono işini de bitireceğim diyorsa red sonrası tahsisli sermaye artırım kararı alsın

hem şirketin bütün karını nitelikli yatırımcı ile tab gıdaya aktar ! tek kuruş kar etme şimdi sıkışınca %75'i halka açık şirket için bedelli sermaye artırımına git

red holdingin itibarını asla zedelemez, bilhassa iade-i itibar için fırsat yaratır

spk salak değil, ben kesin red bekliyorum (ama spk salaksa yapacak bir şey yok, bedelli sonrası tahtada hissede yok acayip bir kupon hareketi yapabilirler.. efsane dillere destan bir şey olabilir)

ben minimum yıl sonu 100 milyon kar bekliyorum, hesaplaması çok zor değil (ama muhafazakar yaklaşım ile 80 milyon kar olabililir dedim)..

hissem yok, bedelli netleşmeden alım yapmam. ytd.
     Alıntı Originally Posted by Fogel Yazıyı Oku
    Bu kar rakamına nasıl uluştınız ! zira çok yüksek gibi geldi bana

3. bülten bir gün önce geldi, bedelliye ilişkin bir gelişme yok !

bedelli de red beklentimizi önümüzdeki baftaya taşıdık.

4. bu hafta bülten gelmez diye düşünüyorum. gelirse de önemli konulara ilişkin olmaz. Bedellinin red beklentisini önümüzdeki haftaya bırakıyorum.

bayram tatilinde şöyle bir inceledim, sadece lüleburgaz da 16 dükkandan oluşan ata corner'ın bile bugünkü değeri bu şirketin piyasa değerinin üzerindedir. 2021 sonu 47.5 milyon değerleme yapılmış ama bu rakam tamamen komedi.

şu an minimum 100 milyon liranın üzerinde değeri vardır. Değerleme 100 milyon gelse 47.5 dan çıkardığımızda 52.5 milyon kar yazar. ki bu durumda hayek'in bahsettiği 80-100 milyon kar rakamının bile üstüne çıkabilir. Şu an şirketin 85 milyon olduğu düşünülürse enteresan bir potansiyel var gibi duruyor. Ama piyasada hisse de yok ! kademeler bomboş, 3.50-60 arasından alırım ısrarımdan vazgeçip pozisyon açmayı düşünüyorum, bir karar veremedim.

5.  Alıntı Originally Posted by Fogel Yazıyı Oku
    bu hafta bülten gelmez diye düşünüyorum. gelirse de önemli konulara ilişkin olmaz. Bedellinin red beklentisini önümüzdeki haftaya bırakıyorum.

bayram tatilinde şöyle bir inceledim, sadece lüleburgaz da 16 dükkandan oluşan ata corner'ın bile bugünkü değeri bu şirketin piyasa değerinin üzerindedir. 2021 sonu 47.5 milyon değerleme yapılmış ama bu rakam tamamen komedi.

şu an minimum 100 milyon liranın üzerinde değeri vardır. Değerleme 100 milyon gelse 47.5 dan çıkardığımızda 52.5 milyon kar yazar. ki bu durumda hayek'in bahsettiği 80-100 milyon kar rakamının bile üstüne çıkabilir. Şu an şirketin 85 milyon olduğu düşünülürse enteresan bir potansiyel var gibi duruyor. Ama piyasada hisse de yok ! kademeler bomboş, 3.50-60 arasından alırım ısrarımdan vazgeçip pozisyon açmayı düşünüyorum, bir karar veremedim.
    Bakalim bu sirketin akibeti ne olacak halen bedelliden ses yok.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    Bakalim bu sirketin akibeti ne olacak halen bedelliden ses yok
    Bedelli için kesin red bekliyorum çok defa ifade ettim. Ama onay gelme ihtimaline karşı pozisyon açma konusunda ihtiyatlı davranıyorum.

buyur kademeler bu...
    yaz dediğin kademelere verirler alışlarına...sen merak etme...

birde senet o kadar kıymetli ise 10 kademeye bakılmaz buradan da alınır...
    sen şimdi malı alırken kazanırsın dersin...ama borsada bu kolay kolay olmaz...tutmaz yani...
    tama tam yeri dersin..
    alırsın...
    seni tahtaya kilitlemek için aşağılara basarlar..
    sen dersin ki maliyet düşüreyim biraz...
    yine alırsın...
    bu sefer de tahtada bekletirler seni...
    bakmışsın bekçisi olmuşsun tahtanın..

anlaşılan...
    sen 10 kademeyi arıyorsan 4.00 lerde de satarsın...
    anlattıkların birden hikaye olur..oralardan satarsın bir dahada uğramazın buralara...

bu arada o bedelli olur....

eğer reddedilsin...ki edilmez...
    ata dahada alınmaz...
    uzun zamandır şirketin aldığı en doğru karar...

o bedelli kullanılacak....

bölündüğü gün tavan...

Sayfa 47/71 İlkİlk ... 37454647484957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •