Sayfa 34/71 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon
Arama sonucu : 568 madde; 265 - 272 arası.

Konu: ATAGY - Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

hayek arkadaş..

iyi incelemeler yapmışsın...
    biraz yardımcı olayım bende...biraz eksik gibi tamamlamak maksadı ile..
    içimden geldi...

atagyo senin belirttiğin gibi büyük bir firma değil...
    ufku ve geleceği görme katsayısı çok ta parlak değil....
    tek yaptığı bina yada arsa alıp üzerine bina yaparak tab gıdaya hasılat üzerinden alacağı kira karşılığı 10 yada 20 yıllığına kiraya vermek...
    bunları yaparken de nitelikli yatırımcıya, çıkardığı şirket bonolarını satarak finanse etmek...bu nitelikli yatırımcılarda genellikle kendileri oluyor...

düşüne biliyormusun 80 milyon yatırım yap ...faaliyet raporunda var..bunu kira ile geriye almaya çalış..çokta akıl karı değil..

al arsa...çıkar bono..yap bina ver tab gıdaya kiraya...
    gülüyorum...gülüyorum ama nerdee....
    adamlar kendilerine kaynak aktarmak için kullanıyorlar şirketi...

yatırım ortaklığı olduğu zamanlar daha iyi idare ediliyordu...
    şirketin umrunda değil yatırımcı...

daha yazacak çok şey var....

ne tememtü verirler...
    ne bedelsiz...
    bak tabloya anlarsın...

sakın seni o bedelsiz yanıltmasın sonra onu bedelli yaparak halletti...

zamanında burada yazdım...

leventteki atakuleleri portvöye koy..sonrada bedelli sermaye arttırımı yaparak şirketin adını da ata holding olarak değiştir diye...

yokk...yapmazlar...

onların övündüğü varsa yoksa --biz atatürk barajını yapan grubuz--- demeleri başka bir şey demezler...
    zamanında hayvancılığa girdiler çiftlik kurdular koç grubu ile ama zamanla o işide eline yüzüne bulaştırdılar...

sn. snap ben ata gyo icin buyuk bir firma ifadesini kesinlikle kullanmadim burada bir duzeltme yapma ihtiyaci hissettim.

zaten bilancoya soyle bir goz gezdiren bir insanin anlayabilecegi bir duzeyde ! hatta su anki mevcut piyasa degerini dahi bu sekli ile haketmiyor.

ama tab gida muazzam buyuklukte bir sirket ve ata gyo ona destek hizmeti saglayan bir sirket olmasi nedeniyle farkli gelismelere acik durumda ! bu sebeple az miktarda yatirim yapilabilir buluyorum

yoksa uzaktan yakindan yanina ugrayacagim sirket degil
     Alıntı Originally Posted by snap Yazıyı Oku
    hayek arkadaş..

iyi incelemeler yapmışsın...
    biraz yardımcı olayım bende...biraz eksik gibi tamamlamak maksadı ile..
    içimden geldi...

atagyo senin belirttiğin gibi büyük bir firma değil...
    ufku ve geleceği görme katsayısı çok ta parlak değil....
    tek yaptığı bina yada arsa alıp üzerine bina yaparak tab gıdaya hasılat üzerinden alacağı kira karşılığı 10 yada 20 yıllığına kiraya vermek...
    bunları yaparken de nitelikli yatırımcıya, çıkardığı şirket bonolarını satarak finanse etmek...bu nitelikli yatırımcılarda genellikle kendileri oluyor...

düşüne biliyormusun 80 milyon yatırım yap ...faaliyet raporunda var..bunu kira ile geriye almaya çalış..çokta akıl karı değil..

al arsa...çıkar bono..yap bina ver tab gıdaya kiraya...
    gülüyorum...gülüyorum ama nerdee....
    adamlar kendilerine kaynak aktarmak için kullanıyorlar şirketi...

yatırım ortaklığı olduğu zamanlar daha iyi idare ediliyordu...
    şirketin umrunda değil yatırımcı...
    "bir yatırım tavsiyesi değildir"

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sn. snap ben ata gyo icin buyuk bir firma ifadesini kesinlikle kullanmadim burada bir duzeltme yapma ihtiyaci hissettim.

zaten bilancoya soyle bir goz gezdiren bir insanin anlayabilecegi bir duzeyde ! hatta su anki mevcut piyasa degerini dahi bu sekli ile haketmiyor.

ama tab gida muazzam buyuklukte bir sirket ve ata gyo ona destek hizmeti saglayan bir sirket olmasi nedeniyle farkli gelismelere acik durumda ! bu sebeple az miktarda yatirim yapilabilir buluyorum

yoksa uzaktan yakindan yanina ugrayacagim sirket degil

halka açılma gazı ile düşünüyorsan eyvallah...

yoksa...

zaten yıllarca tahtadaki malı kendi kurduğu yatırım fonuna yıllarca yükleyip
    bu fonuda kendi müşterilerine taşıtmış...daha sonrada 4 lü fiyatlarda 1 sene önce tahtada yedirerek satmış..sonrada senedi 7 ye kadar yukarı çekmişti...

takasa bakarsan malı kimler yüklenmiş belli zaten...

piramit gedik zıraat mal da işlem yaparak durumu idare ediyorlar...

ha bu arada senedi kötülediğim yok...
    amacım oda değil..

aslında severim senedi...

2008 lerin sonlarına doğru 0.30 lardan alıp 1.5 sene sonra 0,90 lardan satıp gidip kendime 1 tane ford mondeo 35 bin dolar verdim..oturduğum evi baştan sona kırıp yaklaşık 15 bin dolarda ona masraf yapmamı sağladı..geri kalanlarla gidip tekrar ata ya yatırmıştım...

1991 den beri borsada işlem yaparım...
    1994 yılında ata yatırımın dikilitaş taki kulelerinde seminerlere katılan biri..zamanında müşterisi olan biri...
    2011 yılında burgerking ini yapmış biri...
    sırf bu tahtada 2013 yılında yapmış olduğum işlemlerden dolayı borsa istanbul tarafından uyarılmış ve o yüzden 4 tane aracı kurum tarafından hesaplarım kapatılarak kovulmuş biri olarak...

düşün duygusallığımı....

ha...soracak olursa şimdi 1 lotum bile yok....

10 lira olacağını söyleseler bile almam artık....

sahsen riske edebilecegim bir miktar pozisyon actim, sabirla bekleyecegim ! olursa olur olmazsa kazandiklarimiza sayariz

İyi yaptın...
    Bu fiyatların altı yok zaten...
    Maliyetin yanlızca bekleme maliyeti olur..oda birşey değil..
    İnşalah 10 lu fiyatlardan satarsın...
    Hayırlısı...

Sayfa 34/71 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •