Sayfa 440/816 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon
Arama sonucu : 6525 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Sosyal medya kullanan arkadaşlar bunu mutlaka en ağır cümlelerle yazın...İnanın şu an Türkiye'de sosyal medyadan daha güçlü bir merci yok..Boşverin cimeri bimeri oradan bir şey çıkmaz..
    Sosyal medyada bu alçaklar hakkında infial oluşsun bakın neler oluyor..Tir tir titreyeceklerdir.

2. Bu millet 15 temmuzu becerdiyse TUKAŞ ne oluyor yeterki davanıza inanın inanmak başarmanın yarışı DERLER

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Ben rahatım arkadaşlar diyeceksiniz ki neden rahatsın. ortada bir usulsüzlük var. cengiz okuulllu denen bne borsaya kota etmeden (mkk kaydı yapılmadan) piyasaya hisse senedi sürdü! ve bu ciddi bir suç teşkilidir. 15 mayısdaki faaliyet raporu açıktır ki %38 şirketin hissedaridir. şirketin %15,72 halka açıktır! satılan 50800bin lot %16 tekamul eder! 15 mayısdan itibaren kaydileştirilmiş bir hisse yada kap haberi yoktur. ve bu apaçıktır ki piyasa bozucu tabiri caizzse ky sıkıcı bir faliyettir!
    ne mi olacak tahminen konuşuyorum;
    SPK TARİHİNMDE BELKİDE İLK DEFA KY KORUYACAKTIR ! PATRON GEÇERLİ BİR SEBEB SUNSA DAHİ ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM Kİ KOTTAN ÇIKMA İHTİMALİMİZ%80 DESEM YERİDİR. ÖNEMLİ OLAN SPK nIn KY KORUMAK İÇİN BELİRLEYECEGİ FİYATTIR. KAPANIŞ FİYATIMIZ OLAN 8.55 DÜŞÜK KALMAMAK KAYDI İLE(TAHMINIM) 9 TL GİBİ BİR RAKAM İLE KOTTAN ÇIKMASI MUHTEMELDİR...
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

4. Kottan çıkma gibi bir durum söz konusu olmaz, böyle bir ihtimali ben %1 gibi bile görmüyorum. Ben bu güne kadar yatırımcının yarasına merhem olacak bir karar çıktığını görmedim. Dediğiniz gibi bir çağrı durumunun söz konusu olacağını hiç sanmıyorum. Mevzuatta spk nın bu yönde kararlar verebileceğiyle ilgili bir madde var mı? Mevzuatta olmayan bir hüküm veremezler. Şu bir gerçek ki mevzuata göre durumu değerlendiren, 450-500 milyonun karşılığında yatırımcının içini soğutacak bir karar çıkacağını düşünen kimse yok... Çoğu kişinin beklentisi işlem yapana işlem yasağı maksimum 1-2 milyon TL ceza, sonra yatırımcıya hiçbir faydası olmayan brüt takas ve belki de İnternet yasağı. Umarım ben yanılırım ve bu ülkede yatırımcının koruduğuna emsal olacak bir karar çıkar... Böyle bir karar olursa kimse bir daha böyle bir şey yapamaz.

5.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    Ben rahatım arkadaşlar diyeceksiniz ki neden rahatsın. ortada bir usulsüzlük var. cengiz okuulllu denen bne borsaya kota etmeden (mkk kaydı yapılmadan) piyasaya hisse senedi sürdü! ve bu ciddi bir suç teşkilidir. 15 mayısdaki faaliyet raporu açıktır ki %38 şirketin hissedaridir. şirketin %15,72 halka açıktır! satılan 50800bin lot %16 tekamul eder! 15 mayısdan itibaren kaydileştirilmiş bir hisse yada kap haberi yoktur. ve bu apaçıktır ki piyasa bozucu tabiri caizzse ky sıkıcı bir faliyettir!
    ne mi olacak tahminen konuşuyorum;
    SPK TARİHİNMDE BELKİDE İLK DEFA KY KORUYACAKTIR ! PATRON GEÇERLİ BİR SEBEB SUNSA DAHİ ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM Kİ KOTTAN ÇIKMA İHTİMALİMİZ%80 DESEM YERİDİR. ÖNEMLİ OLAN SPK nIn KY KORUMAK İÇİN BELİRLEYECEGİ FİYATTIR. KAPANIŞ FİYATIMIZ OLAN 8.55 DÜŞÜK KALMAMAK KAYDI İLE(TAHMINIM) 9 TL GİBİ BİR RAKAM İLE KOTTAN ÇIKMASI MUHTEMELDİR...
    Ben bütün hisseleri kote edilmiş diye biliyorum, peki sen nerden biliyorsun kote edilmediğini,kote etmeddn sstilmazki zaten, bu ceza kote etmediği icinmi sence

6.  Alıntı Originally Posted by POLARIS Yazıyı Oku
    Bildiğiniz,tanıdığınız yüksek trajlı gazete Tv medya ne varsa bildirin,döksün ipliklerini pazara.Sosyal medya ne varsa yapıştırın gitsin. Reklam edin heryere herkese.
    Varsa bunlara çanak tutanlar,onlarda nasibini alsınlar. KY nın parası gidiyorsa,varsa onlarında itibarları gitsin.
    Salça şirketi 500 milyon liralık hissesini borsada sattı
    Son 6 ayda Borsa İstanbul'a 350 bin yeni yatırımcı gelmesiyle beraber borsa şirketlerine ilgi artınca fiyatı 2 ayda 8.50 liradan 18 liraya giden salça şirketi Tukaş'ın şirket ortağı Cengiz Okullu satışa geçti. Şirket 2 günde 50.6 milyon hissesini 8,55 ile 10.50 arasında fiyatla satarak yaklaşık 500 milyon lira gelir elde etti. Okullu'nun şirketteki payı yüzde 38.5'ten yüzde 20'nin altına indi. Satışla beraber ve öncesinde şirket hisseleri 17-18 lira aralığından 8.55 liraya gerilerken şirketin çoğu yeni borsa yatımcısı küçük hissedarları şokta. Rahim Ak'ın haberi

01.06.2020 - 16:24 | Güncelleme: 01.06.2020 - 16:42
    İş-Yaşam

Paylaş
    Rahim Ak
    [email protected]
    Borsa İstanbul'da küçük ve orta boy şirketlerin hisselerinin son 2 ayda olağanüstü yükselmesi sonrası bu şirket hisselerini elinde bulunduranlar ile şirket ortakları satışa geçti. Salça şirketi Tukaş tarafından bugün borsaya yapılan açıklamada şirket hisse fiyatının iki kattan fazla fiyat artışı ile iki ayda 8.18 liradan 17 liranın üstüne tırmanarak zirveye çıkmasının ardından 28 ile 29 Mayıs tarihleri arasında şirket ortağı Cengiz Okullu'nun elinde bulunan şirketin yüzde 18.5'ine denk gelen hisseleri sattığı görüldü.

İKİ AYDA 2 KAT YÜKSELMİŞTİ

Son 6 ayda Borsa İstanbul'a 350 bin yeni yatırımcı gelmesiyle beraber borsa şirketlerine ilgi artınca fiyatı iki kat artan Tukaş'ın ortağı Cengiz Okullu, 50.6 milyon hissesini 8,55 ile 10.50 arasında fiyatla satarak yaklaşık 500 milyon lira gelir elde ettiğini beyan etti. Okullu'nun şirketteki payı yüzde 38.5'ten yüzde 20'nin altına indi. Satışla beraber ve öncesinde şirket hisseleri 17,18 lira aralığından 8.55 liraya gerilerken şirketin küçük hissedarları endişe etmeye başladılar. Şirketin şimdiye kadar yüzde 15.72'si halka açıkken bu satışla birlikte halka açıklık oranı yüzde 33'ün üstüne çıktı.

3 AYLIK KARI 25 MİLYON LİRA

Şirketin son bilançosuna göre 781 milyon liralık varlığına karşı 475 milyon lira borcu bulunuyor. Tukaş'ın 305 milyon lira da özkaynağı bulunuyor. Şirket 216 milyon liralık satış gelirine karşı yılın ilk çeyreğinde gelirini 11 milyon liradan 25.5 milyon liraya çıkarı. Şirketin piyasa değeri şu anda 2.3 milyar lira olarak hesaplanıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Ben bütün hisseleri köye edilmiş diye biliyorum, peki sen nerden biliyorsun kote edilmediğini,kote etmeddn sstilmazki zaten, bu ceza kote etmediği icinmi sence
    kottan cikma olmaz net ve taban tan gitmese iyi diyeceksi benim lotum sukadar azdan az coktan cok gider yok oyle bi durum 3 tl den geri kalani alir bizde zaten panikle elimizden cikaririz ceza gelse ne olur 2 memura 2 villa hediye alsa 5 tril ceza da verse birde bogazda topluca yemek yeseler devede kulak kiri olur 26 yil oldu daha ky yi dusunen hic bir yaptirim gormedim ve bu site gine iyi tukas forum sitesi tamamen cahil dolu gerci onlarda yavas yavas duduklendigimizi kabul etmeye basladi kara carsamba olmaz insallah

8.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Salça şirketi 500 milyon liralık hissesini borsada sattı
    Son 6 ayda Borsa İstanbul'a 350 bin yeni yatırımcı gelmesiyle beraber borsa şirketlerine ilgi artınca fiyatı 2 ayda 8.50 liradan 18 liraya giden salça şirketi Tukaş'ın şirket ortağı Cengiz Okullu satışa geçti. Şirket 2 günde 50.6 milyon hissesini 8,55 ile 10.50 arasında fiyatla satarak yaklaşık 500 milyon lira gelir elde etti. Okullu'nun şirketteki payı yüzde 38.5'ten yüzde 20'nin altına indi. Satışla beraber ve öncesinde şirket hisseleri 17-18 lira aralığından 8.55 liraya gerilerken şirketin çoğu yeni borsa yatımcısı küçük hissedarları şokta. Rahim Ak'ın haberi

01.06.2020 - 16:24 | Güncelleme: 01.06.2020 - 16:42
    İş-Yaşam

Paylaş
    Rahim Ak
    [email protected]
    Borsa İstanbul'da küçük ve orta boy şirketlerin hisselerinin son 2 ayda olağanüstü yükselmesi sonrası bu şirket hisselerini elinde bulunduranlar ile şirket ortakları satışa geçti. Salça şirketi Tukaş tarafından bugün borsaya yapılan açıklamada şirket hisse fiyatının iki kattan fazla fiyat artışı ile iki ayda 8.18 liradan 17 liranın üstüne tırmanarak zirveye çıkmasının ardından 28 ile 29 Mayıs tarihleri arasında şirket ortağı Cengiz Okullu'nun elinde bulunan şirketin yüzde 18.5'ine denk gelen hisseleri sattığı görüldü.

İKİ AYDA 2 KAT YÜKSELMİŞTİ

Son 6 ayda Borsa İstanbul'a 350 bin yeni yatırımcı gelmesiyle beraber borsa şirketlerine ilgi artınca fiyatı iki kat artan Tukaş'ın ortağı Cengiz Okullu, 50.6 milyon hissesini 8,55 ile 10.50 arasında fiyatla satarak yaklaşık 500 milyon lira gelir elde ettiğini beyan etti. Okullu'nun şirketteki payı yüzde 38.5'ten yüzde 20'nin altına indi. Satışla beraber ve öncesinde şirket hisseleri 17,18 lira aralığından 8.55 liraya gerilerken şirketin küçük hissedarları endişe etmeye başladılar. Şirketin şimdiye kadar yüzde 15.72'si halka açıkken bu satışla birlikte halka açıklık oranı yüzde 33'ün üstüne çıktı.

3 AYLIK KARI 25 MİLYON LİRA

Şirketin son bilançosuna göre 781 milyon liralık varlığına karşı 475 milyon lira borcu bulunuyor. Tukaş'ın 305 milyon lira da özkaynağı bulunuyor. Şirket 216 milyon liralık satış gelirine karşı yılın ilk çeyreğinde gelirini 11 milyon liradan 25.5 milyon liraya çıkarı. Şirketin piyasa değeri şu anda 2.3 milyar lira olarak hesaplanıyor.
    Vay vay vay.
    Organize işler. Filimlere konu olacak bir vurgun hikayesi.
    Hisseler Cengiz Okullu’nun. Dolayısıyla 500 milyon TL de onun şahsi cebine girdi.
    Kendisine ait kalan hisseleri bedelsiz birine devredebilir isterse.
    Kurtulan bir hayat. Ne uğraşacak üretimle fabrikayla falan.

Sayfa 440/816 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •