Sayfa 516/818 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon
Arama sonucu : 6538 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Son dönem çok iyi kar yazmış, Gerçekten çok iyi bir büyüme trendine girmiş görünüyor tukaş, hikayesi de var, temmuzdaki yeni fabrika açılış ile daha güzel bilançolar getirebilir, hatta dünyaca bir marka olur umarım.

2. Niğde fabrikası yatırımı ne durumda acaba? Yıllık olarak 300.000 ton domates, 100.000 ton patates ve 80.000 ton sebze işleme kapasitesinde olacakmış. Yaklaşık 700 kişiye istihdam sağlayacaktır denmiş faaliyet raporunda. 2022 yazında salça üretimi başlaması planlanıyormuş.

İnternette gezindim biraz Haziran veya Temmuz denmiş ama tarih ile bir netlik yok sanırım? 4. Fabrikanın ciroya ve kara etkisi ne olacak bakalım?

Finansallarını çok beğendiğim bir şirket Tukaş. Lakin patronu sosyal medyada borsacı kimliğinden dolayı çok iyi anılmıyor. Halbuki iş adamı kimliğinle Tukaş şirketini aldıktan sonraki hamleleri takdire değer. Tukaşı bir kaç yılda hem çok iyi büyütmüş hemde çok karlı bir hale sokmuş görünüyor.

Çok iyi tanıdığım bir şirket değil araştırıyorum. Son çeyrek bilançosu gerçekten takdire şayan bir bilanço. Niğde fabrikası katkısı ile karların devamı gelirse eğer Tukaş hissesi büyük bir ralli başlangıcında olabilir. Devir gıda devri, Tukaş gibi şirketlerimizin kıymeti iyi bilinmeli!

3. Sermayesi kadar 3 aylık kari var, bu karlılık devam ederse yıllık 1 milyar civarı kari yakalayabilir. Niğde fabrikasınin açılmasıyla da karlılık daha da artabilir. Gıda önümüzdeki yil/yıllarda dünyada önemi daha da artacak.Orta ve uzun vadede değerlendirilebilir. YTD.

4. Bir tavan yakışır...

5. Aşağıdaki rakamlardan anlıyoruz ki Niğde fabrikasının potansiyeli şuan faaliyette olan İzmir, Manisa ve Balıkesir fabrikaların toplamından çok daha fazla kapasite ile çalışmaya başlayacak.

Son faaliyet raporunda; Manyas, Akhisar ve Torbalı fabrikalarının yıllık toplam üretim kapasitesi miktarı 287.648 ton.
    Raporda bu yaz faaliyete geçeceği söylenen Niğde fabrikasının ise yıllık toplam üretim kapasitesi miktarı 480.000 ton.

Muazzam bir potansiyel barındırıyor 2 ay içinde açılması beklenen Niğde fabrikası. Mevcut faliyette olan fabrikalar çok iyi iş çıkarıp çok iyi karlar ederken bunlara eklenecek devasa bir fabrika ile neler olacak bakalım. Nasipse yaşayıp göreceğiz.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Niğde fabrikası yatırımı ne durumda acaba? Yıllık olarak 300.000 ton domates, 100.000 ton patates ve 80.000 ton sebze işleme kapasitesinde olacakmış. Yaklaşık 700 kişiye istihdam sağlayacaktır denmiş faaliyet raporunda. 2022 yazında salça üretimi başlaması planlanıyormuş.

İnternette gezindim biraz Haziran veya Temmuz denmiş ama tarih ile bir netlik yok sanırım? 4. Fabrikanın ciroya ve kara etkisi ne olacak bakalım?

Finansallarını çok beğendiğim bir şirket Tukaş. Lakin patronu sosyal medyada borsacı kimliğinden dolayı çok iyi anılmıyor. Halbuki iş adamı kimliğinle Tukaş şirketini aldıktan sonraki hamleleri takdire değer. Tukaşı bir kaç yılda hem çok iyi büyütmüş hemde çok karlı bir hale sokmuş görünüyor.

Çok iyi tanıdığım bir şirket değil araştırıyorum. Son çeyrek bilançosu gerçekten takdire şayan bir bilanço. Niğde fabrikası katkısı ile karların devamı gelirse eğer Tukaş hissesi büyük bir ralli başlangıcında olabilir. Devir gıda devri, Tukaş gibi şirketlerimizin kıymeti iyi bilinmeli!

Arkadaşlar merhaba;özellikle salça konusunda en çok ihracat yaptığımız ülke olan Almanya için gelecekte(artık gelecek çok yakın,yeni öngörüler yeni alanlar,yeni yatırımlar) neler olabileceği ile ilgili makaleler okuyorum,sizlerle de paylaşmak istedim..

Teslimat darboğazları bekleniyor
    :
    Yağ ve un pişirdikten sonra: Konserve domatesler kısa sürede tükenecek mi?

Yakın gelecekte domates salçası ve konserve domates için önemli arz darboğazları olabilir. Bu, “Lebensmittelzeitungâ€daki bir rapordan ortaya çıkıyor.

Lebensmittelzeitung"un bildirdiği gibi, yakın gelecekte konserve domates arzı azalabilir. Darboğazın nedenleri olarak hamster alımları, artan enerji fiyatları ve ambalaj eksikliği (kutu ve şişe) gösteriliyor. Almanya pazarı için konserve domates üretiminde en önemli üretici İtalya'dır.

Ancak, İtalyan çiftçiler artık yemlik mısır ve tahıl gibi daha kazançlı ürünlere giderek daha fazla yöneliyor.

Toptancı Otto Franck, "Lebensmittelzeitung"un raporunda, "Domates pazarı nihayet bir tür tırmanışa geçti" dedi. Buna göre, bazı tedarikçiler şimdiden tüm müşterilere teslimat kesintileri yapılması gerektiğini açıkladı.

Gazete makalesine göre Hengstenberg, önümüzdeki aylarda teslimat darboğazları konusunda da uyarıyor. Aile şirketi, diğerlerinin yanı sıra "Oro di Parma" ve "Oro d'Italia" markalarını üretmektedir. Hengstenberg Genel Müdürü Andreas Reimer, "Konserve domatesler için önemli maliyet artışları olacak ve bunları perakendecilere aktarmamız gerekecek," diye tahmin ediyor.

Yemeklik yağlar, birkaç haftadır perakende satışta yetersiz kalıyor ve raflardaysa, yalnızca yüksek fiyatlara satılıyor (SZ birkaç kez bildirdi).

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

7. Sayın efe09, yapmış olduğunuz paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Sizin olduğunuz senette ömrüm olduğu müddetçe bende varım. Ben egeen devam ediyorum. Hektaş ta yokum. Olmadığım için pişmanım. Pişmanlık eski yılları geri getirmiyor. Paylaşmak istedim.Y.T.D.

Alıntı Originally Posted by daraka Yazıyı Oku
    Sayın efe09, yapmış olduğunuz paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Sizin olduğunuz senette ömrüm olduğu müddetçe bende varım. Ben egeen devam ediyorum. Hektaş ta yokum. Olmadığım için pişmanım. Pişmanlık eski yılları geri getirmiyor. Paylaşmak istedim.Y.T.D.

Sayın @daraka;öncelikle ben teşekkür ederim mesajınız ve güzel sözleriniz için,daha önce de söylediğim gibi bilgiler paylaştıkça değerleniyor.Ve her şey nasip kısmet,sağlığımız yerinde olsun da sabırla güzel şeyler oluyor,tek ihtiyacımız umutlu olmak..Şu ana kadar ki yatırımım(5 yıl Ege Endüstri ve son 2,5 yıldır da Hektaş) konusunda hep kendi temel analizlerimle yol aldım,zaten siz de biliyorsunuz ki yatırım kuruluşlarının öneri listelerinde olmayan şirketlerdir,Ege Endüstri ve Hektaş.Ve bana arkadaşlarım sorduğunda hangi hisseyi alalım,ne öneriyorsunuz diye,sadece ben hisse öneremem vebal olur derim.Sadece,hangi hisseye yatırım yaptın ve detayları neler diye sorarlarsa ona cevap veririm..Herkes kendi özel durumuna göre yatırım yapıyor,kısa orta uzun vade durumuna göre,ihtiyaç para,bir hafta sonra lazım para ya da 3 yıl sonra..Onun için ben sadece şirket ve sektörüyle alakalı bildiklerimi,haberleri,makaleleri paylaşıyorum burada.Paylaşırken de yorum yapmaktan kaçınırım hep,bu anlamda Sayın @daraka,siz beni ve yapımı az çok biliyorsunuz.Şirkete yatırım yaptıktan sonra şirketi ve sektörü hergün takip ederim,beklentilerime uygun şekilde ya da tam tersi gidişat oluyor mu diye,bir durağanlık varsa da ona göre değerlendirme yapıyorum.Birşey daha söylemek isterim,ortağı olduğunuz şirketin geleceğini halen çok iyi görebilirsiniz ama daha fazla potansiyel gördüğünüz bir sektör ve şirket varsa(kısa ve orta vade için de olabilir) ona da yatırım yapabilirsiniz..Özellikle ülkemizde ve dünyada gıda fiyatlarının arttığı bu dönemde,enflasyon varken,bu durumu değerlendirebilirsiniz,en azından ben öyle düşünüyorum..Sanırım boş boğazlık yapıp lafı uzattım,54 yaşına gelmiş biri olarak naçizane tecrübelerimden çıkarımımı da paylaştım sizlerle.Önce sağlık,huzur sonrasında da mutluluk ve kazanç hep sizlerle olsun..Saygılarımla..

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

Sayfa 516/818 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •