Sayfa 537/819 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon
Arama sonucu : 6549 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sen de hic bir kapanisi begenmiyorsun gusel kardesim..

Bu arada bende tek lot TUKAS yok..

Benim kriterlerimin en onemlisi olan 1. si yani "Sahiplik" kriterinden gecemiyor.

Burada bir iki grafik paylastim cunku sevdigim bir tanidigim buna girdi..

Sirket kotu demiyorum..

Gitmez demiyorum.

Tam tersi teknik olarak da begeniyrum.

Benim kriterimden gecemiyor diyorum..

Bende yok..

Sosyal medyada Dudu TUKAS'a girmis gibi rivayetler var.

Girmedim girmeye de niyetim yok...

Benim kagitlarim HEKTS EREGL ve FROTO...

Syg,
    Sn Dudu,
    Kapanışları (hem tukas hem de froto biliyorsunuz) güzel olsaydı beğenirdim Tukas ta benim düşüncem su sekilde; evet yöneticileri ile ilgili bir tereddüt var kesinlikle, ancak şirketin finansal yapısı ve içinde bulunduğu sektörü düşünerekten orta vadede bir miktar kar bırakabilir. Bu sebeple çok derinlemesine analiz yapmadan küçük bir miktar satın aldım. Bunun tipte bir kaç kağıt daha var takip ettiğim. Gün içi çok oynaklar hatta %6-7'lere varan artışlar yapıyorlar ancak kapanışta bu oranları koruyamıyorlar, o yüzden bu tarz kapanışları sevmiyorum. Her gün en yüksekten kapatsın demiyorum ama bir gün bari gün içi gördüğün en yüksekten kapatsın istiyorum.
    Syg,

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Portföyümünden en yüksek payı alan hisse olarak Tukasa biraz ışık tutalım.

İlk çeyrek karı devam ederse:

Mevcut fabrikalarla yıllık karı = 243.756.142*4=975 milyon TL ( Satılan ürün fiyatlarının ve dövizin ilk çeyrekteki gibi olacağı varsayıldı ki mevcut durumda bu kötümser bir yaklaşım olur )

Niğde Bor da 1 ay sonra faaliyete geçecek yeni fabrikanın kapasitesi mevcut tüm fabrikaların kapasitesinin 1,67 katı olacak. Toplam kapasite 2,67 kat olacak.

Aynı karlılığın oluşacağı varsayılırsa ki normalde yeni fabrika daha teknolojik, verimli ve karlı olacaktır. Ayrıca Genel Yönetim Giderleri gibi bazı ortak sabit giderlerin ciro arttıkça birim maliyete düşen payı azalacaktır. Bu da kar marjını daha da arttırır ama bunları da yok sayalım.

975*2,67=2,603 milyar TL olacaktır önümüzdeki 1 yıllık kar.

Burada mevcut kapasite tam kullanılmamıştır ve yeni fabrikada da aynı kapasite kullanım oranı olacağı varsayıldı. Eğer yurt dışı talep patlaması olursa -ki olacağa benziyor- tam kapasite ile çalışma durumunda daha fazla ciro ve kar yapılacaktır.

10 fk için hedef fiyat belirlersek ( kötü senaryo ) :

2.603.000.000*10/272.650.000= 95,47 TL olmalı hisse fiyatı.

Tukaş geçmişte 20,30,50,110 FK larda işlem görmüştür. 10 FK tukaş için ihtiyatlı bir fk olacaktır.
    Üstad,,bu işte bir tezat yok mu,,,9 kat potansiyel var diyorsunuz,hisse gıdım gıdım gidiyor,ya da gitmiyor,,tavan tavan gitmesi gerekmiyor mu?
    Analistler hergün şirketleri inceliyorlar,,bugüne kadar kimsenin radarına girmezmiydı,,9 kat artış potansiyeli olan şirket.
    Bir yerde bi yanlışlık var ama,hayırlısı bakalım.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3. Yanlışlık şirketi iyi yönetip hissesini yönetemeyen borsacı kardeşlerde. Patronlarının borsacı kimliklerinden dolayı yatırımcıların ve kurumların uzak durduğu bir şirket Tukaş.

Yoksa bu şirket bu fiyatlarda olur muydu hiç?

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Yanlışlık şirketi iyi yönetip hissesini yönetemeyen borsacı kardeşlerde. Patronlarının borsacı kimliklerinden dolayı yatırımcıların ve kurumların uzak durduğu bir şirket Tukaş.

Yoksa bu şirket bu fiyatlarda olur muydu hiç?
    Aslında patronunun borsacı olması bir avantaj,,,çünkü hisselerini yükseltmek için şirketi büyütmek zorunda.Yıllardır netas süründü durdu,,ne zaman Takmak şirketi aldı,arsayı değerlendirdi,şirketi alladı pulladı,ABD deki şirkete sattı,heyecan geldi,hisse fırladı.
    Patronu borsacı olmayan çoğu şirket,piyasadaki fiyatlarla ilgilenmiyor bile.
    Bu bakımdan Okullu nun şirket için bir avantaj olduğunu düşünüyorum.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Aslında patronunun borsacı olması bir avantaj,,,çünkü hisselerini yükseltmek için şirketi büyütmek zorunda.Yıllardır netas süründü durdu,,ne zaman Takmak şirketi aldı,arsayı değerlendirdi,şirketi alladı pulladı,ABD deki şirkete sattı,heyecan geldi,hisse fırladı.
    Patronu borsacı olmayan çoğu şirket,piyasadaki fiyatlarla ilgilenmiyor bile.
    Bu bakımdan Okullu nun şirket için bir avantaj olduğunu düşünüyorum.
    Haklısınız aslında avantajda olabilir tabi. Yaklaşık 3 sene önce tukaşı 1 liradan 18 liraya götürmüşler bir kaç ay içinde hemde. Bende Tukaş ralli yapıyor kaçırdık bari tatgd alayım demiştim. Tatgd yerinde saymış, Tukaş gittikçede kafayı yemiştim.

Buna benzer bir ralli olur mu bir daha bilmem ama sizinle Netaş ta 7 den 307 ye giden bir ralli görmüştük.

6. Benim de kötü huyum bu. Hisselerin potansiyelini çok önceden kesfetmem. Keşke biraz daha geç fark etsem. Hektaşı dibin dibinde aldım ama sıkılıp sattim uzaya gitti. Aksa da keza öyle, arcelik, megap, blcyt, tire, doas, egser daha onlarcası. Bu sefer tukaslara blokaj koydum, sıkılıp satmayayım diye

Piyasa tukasın patronuna guvenmiyor yoksa beğenen ucuz bulan kurumlar var, tacirler mesela.

Tukas ta surekli artan karlılık ve devasa yeni fabrikayı dikkate aldım hesaplamalarimda. Olumlu bir çok kriteri de gözardı ettim abartı fiyat cikmasin diye.

Bekleyelim bakalım fiyat ne zaman bizim hedefe gelecek? Benim hedef sürem yeni fabrika faaliyete geçtikten 1 sene sonra.

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Üstad,,bu işte bir tezat yok mu,,,9 kat potansiyel var diyorsunuz,hisse gıdım gıdım gidiyor,ya da gitmiyor,,tavan tavan gitmesi gerekmiyor mu?
    Analistler hergün şirketleri inceliyorlar,,bugüne kadar kimsenin radarına girmezmiydı,,9 kat artış potansiyeli olan şirket.
    Son düzenleme : kazankazan; 03-06-2022 saat: 15:40.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

7.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Fiyat gitmezse gitmesin, 2023 kârından 5 TL temettü desek, o da mı hayal?

8.  Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    Fiyat gitmezse gitmesin, 2023 kârından 5 TL temettü desek, o da mı hayal?
    Yüzde 10 temettü verimi ile 50 TL;
    Yüzde 5 temettü verimi ile 100 TL hisse fiyatı demek.
    Asla yatırım tavsiyesi olamaz

Sayfa 537/819 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •