Sayfa 566/820 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon
Arama sonucu : 6556 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    ft-2 gel de bu yoruma bi eleştiri yap bakalım,,yok bilanço karartmaymış,şeffaf değilmiş.Bakalım bilançodan anlıyormusun
    Gel çamur at,izi kalsın,sonra kaç.
    --ben almak için inceledim....o nedenle yazdım...üretimdeki stok değişimlerinin her dönem ciddi olarak değiştiği bir sektörde satışların maliyeti tablosu karartılıyorsa, kar yönetimi çok kolay yapılır...

--bu tür şirketlerde dönemsellik çok farklı olur... 3 aylıklar çok iyi ise nereden geldiğinin ayrıntısını görmem lazım...

--aksi taktirde borsacı Okullu lar ne verirse onu kabul edeceğiz...

--sormak lazım...neden karartma gereği duyuldu???...

Küresel konserve sebze pazarının 2022 yılına kadar 22,5 Milyar ABD Doları değerinde bir piyasa değerine ulaşması ve tahmin döneminde (2022-2032) % 3,9'luk bir CAGR'de hızlanması bekleniyor.

Meyve ve sebzeler, insanların beslenmesinin önemli bir bölümünü temsil eder ve sağlığı geliştirir. Vitaminler, besin bileşenleri ile dolu oldukları için günlük diyete dahil edilirler. Taze sebzeler konserve, şişelenmiş, konserve, dondurulmuş, kurutulmuş veya diğer yöntemler gibi çeşitli şekillerde işlenebilir ve tüketim için muhafaza edilebilir .

Konserve sebzeler , tüketicilerin diyet ihtiyaçlarını karşılamaya katkıda bulunan uygun ürünlerdir. Tüketiciler sağlıklı besinler kadar aynı zamanda sağlığa fayda sağlayan ve bazı hastalık risklerini azaltan fonksiyonel besinler de arıyor .

Konserve Sebze Pazarı Tarihi ve Geleceğin Görünümü Nasıl Karşılaştırılır?

Future Market Insights'a (FMI) göre, gıda seçimleriyle ilgili tüketici algıları son yirmi yılda çarpıcı biçimde değişti. Bu değişimler sadece tüketicileri değil, gıda üreticilerini de etkiliyor. Bu, tahmin süresi boyunca konserve sebzelere olan talebi iyileştirdi .

Bu nedenle, gıda üreticileri artık her zamankinden daha fazla pazar odaklı. Sürekli değişen ve büyüyen beslenme tercihlerinin bir sonucu olarak, son yıllarda konserve sebze tüketimi önemli ölçüde artmıştır.

Uygun gıda ürünlerinin bu artan adaptasyonu ve tüketimi nedeniyle, konserve sebzelere yönelik küresel talebin, 2017 ve 2022 yıllarında %3,2'lik CAGR'nin aksine, 2022 ve 2032 yılları arasında %3,9'luk bir CAGR'de yükselmesi beklenmektedir .

ABD'de Konserve Sebze Satışları Nasıl Artacak?

“ABD Konserve Sebze Pazarını Güçlendirmek için Uygun Gıdaların Artan Tüketimiâ€

Fonksiyonel lifler, proteinler ve vitaminler açısından zengin sağlıklı gıda ihtiyacı, hızlı ve uygun öğünlere yönelik artan talep tarafından yönlendiriliyor. Tüketiciler, çabuk pişen kompakt, organik konserve sebzeler için para ödemeye hazırlar ve pazar satışlarını artırıyor.

Ayrıca, yiyecek ve içecek sektörünün genişlemesi ve plastik ambalajların olumsuz etkilerine ilişkin artan farkındalık, ABD konserve sebze pazarını yönlendirecektir. Ayrıca, sürdürülebilir bir alternatif ve daha yüksek geri dönüşüm oranlarına yönelik talep, piyasayı canlandıracaktır.

Almanya'da Konserve Sebze Pazarının Büyüme Beklentileri Nelerdir?
    “Konserve ve Paketli Gıda Ürünleri Talebi Almanya'da Konserve Sebze Satışlarını Artıracakâ€

Pandemi döneminde ülke genelinde taze gıda tüketiminin düşük olması ve alışveriş sıklığının azalması, konserve ve ambalajlı gıda ürünlerine olan talebi artırdı. Almanya'da bozulmayan gıda tüketiminin artması, konserve sebze satışlarının artmasına neden oldu.

İngiltere Konserve Sebze Pazarını Hangi Faktörler Yönlendiriyor?
    “İngiltere Konserve Sebze Pazarı, Kilit Oyuncular Tarafından Artan Ürün Lansmanlarından Yararlanacakâ€

İngiltere konserve sebze pazarının, tahmin döneminde önemli bir CAGR'de büyüyeceği tahmin edilmektedir. Konserve sebzeler piyasada hazır olduğu için tercih edilmektedir.

Bu nedenle, konserve gıda talebi artacak ve önümüzdeki on yılda konserve sebze satışlarını artıracaktır. Buna ek olarak, pazardaki büyüme, artan yatırımlara ve birçok önde gelen oyuncu tarafından yeni ürün lansmanlarına bağlanıyor.

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --ben almak için inceledim....o nedenle yazdım...üretimdeki stok değişimlerinin her dönem ciddi olarak değiştiği bir sektörde satışların maliyeti tablosu karartılıyorsa, kar yönetimi çok kolay yapılır...

--bu tür şirketlerde dönemsellik çok farklı olur... 3 aylıklar çok iyi ise nereden geldiğinin ayrıntısını görmem lazım...

Hadi kardeşim hadi, başka kapıya, Allah versin.

4. tepeden fazla basmış. biraz düzeltme dinlenme yapıcaz galiba.
    Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

5. Günlük bar baya kötü hem hacimli hem ters. Kısacı olup atlayani üzerim demiş biz temel orta uzun diyoruz sıkıntı yok ama her gün kazanmam lazım diye giren arkadaşlar dikkat etsin.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

Yanlış görmüşsün,bilançoda karartma falan yok,,gayet açık ve şeffaf,,,,gıda sektörü başka sektörlere benzemez.
    Bu,ne görmek istediğine ve niyetine bağlı.
    Son düzenleme : olimpik forum; 15-06-2022 saat: 10:45.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7. Bank of alista, her tahtaya bulaşıyor bunlar...

Alıntı Originally Posted by gulum26 Yazıyı Oku
    Bank of alista, her tahtaya bulaşıyor bunlar...
    Bofa genelde bu kadar alış yapmaz,,büyük ihtimalle,,bilançonun "karartma" (!) olmadığın gören,yabancı fonlar bofa dan alış yapıyordur
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Sayfa 566/820 İlkİlk ... 66466516556564565566567568576616666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •