Sayfa 588/817 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon
Arama sonucu : 6533 madde; 4,697 - 4,704 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    3 tanesini 4 euro'ya satıyorlar. Avrupa gelir seviyesine göre çok ucuz bence.

Bizdeki fiyatlardan çokta yüksek değil. Tukaş'ın ihracat kar marjı mı yüksek, yoksa yurtiçi satış kar marjı mı acaba?
    Bizde bu ürün 16 TL, orada mevcut kur ile 23,5 TL'ye satılıyor. Lojistik ve diğer maliyetleri de üstüne koyunca aşağı yukarı aynı kâr marjına denk gelmeli.

2. Yurtiçi kar marjına parallelse gene iyidir. Şirketlerin ihracat yapması her zaman faydalıdır:

1-Şirketi iç piyasadaki daralmalara / şoklara karşı korur. İşin devamlılığını sağlar.
    2-Adreslenebilir pazararınızı büyütür. İç pazarları büyütmek belli bir büyüklükten sonra mümkün olmayabilir. (Niğde yatırımında yurtdışı talebin mutlaka etkisi olmuştur).
    3-Farklı pazarlara satış yapabilmek ekstra bir koruma da sağlar. Bir pazarda yaşanabilecek daralma başka pazarlar sayesinde tolere edilebilir.
    4-İhracat yaparken devletin sağladığı teşviklerden ve istisnalardan faydalanmak mümkün olur.
    5-Turquality vb. imkanlarla yurtdışı pazarlama maliyetleri için devlet desteği alınabilir.
    6-Uluslararası rekabet şirketin gelişimini destekler, uluslararası rakiplerini ve ürünlerini tanımanı sağlar.

3. 15 ve 21 haziran tarihli gönderilerim.

Yeni bir ay yeni vade çeyrek bitti açık açık yazayım roket roket roket beklentim var he roketi atmazsa ne olur atana kadar bekleriz taşıma maliyetimiz artar o olur. Yarından sonra ve özellikle bayramdan sonra uçuşa geçer diyorum.
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet düzeltme kısmını yaptık Temmuz itibari ile de inşallah patlama kısmı gelir diyelim ortaklara bol sabırlar bol kazançlar ( gunlukcu ler hariç)

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Arkadaşlar günlük ters hareket ihtimali malesef var gönül istiyor ki soluksuz 100 liraya gitsin inşallah da öyle olur ama gördüğümü söylemez isem de kendime karşı dürüst olmamış olurum burada amaç ben bildim değil ama bu bank of pislik yaptığı çok oluyor malesef kaşar olduk biz de artık. Dayak yiye yiye. Ama bence buralarda bu kağıt ile oyun olmaz bi patlar arkasından bakarsın inşallah en kısa sürede hareketini yapar.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    15 ve 21 haziran tarihli gönderilerim.

Yeni bir ay yeni vade çeyrek bitti açık açık yazayım roket roket roket beklentim var he roketi atmazsa ne olur atana kadar bekleriz taşıma maliyetimiz artar o olur. Yarından sonra ve özellikle bayramdan sonra uçuşa geçer diyorum.

Günaydın, o günleri bekliyoruz Sayın Nosfecagri

5. 1 hafta içinde Niğde Bor fabrika açılış haberini bekliyorum. O haberin zamanı geldi bence.

Tukas da ciroya göre net karlılık %45,,bu,müthiş bir rakam,,diğer salça şirketlerinde bunu göremiyoruz.
    Maliyetleri mümkün olduğu kadar aşağı çektiğinden,karlılığı artırdığından dolayı ben Cem Okullu yu tebrik ediyorum.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7. Tat'la kıyaslandığında Tukas'ın brüt kar marjı, favök marjı, net kar marjı, aktif karlılığı, özkaynak karlılığı daha iyi.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Bank of ve patron solda, artık roketleme zamanı geliyor ....

Sayfa 588/817 İlkİlk ... 88488538578586587588589590598638688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •