Sayfa 628/820 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon
Arama sonucu : 6558 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

https://youtu.be/fJxfosnviZ8

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

2. Tekniği çok iyiydi ama hareketi yapmadı Temmuzda. Zaman kaybettik o oldu. Gün gün veya ay ay bakmak tabi ki riskli yani onu satayım gideyim başka alayım geri geleyim filan çok riskli şeyler. Iyi kağıt buldun mu oturacaksın yapacak bir şey yok malwseg.
     Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    21 günlük ema etrafında düzeltme yaparak gidiyoruz şuan. Düzeltmesini yapsın, bilançoları da düzgün şekilde gelerek adım adım fiyatlasın bence daha sağlıklı.

Enseyi karartmamız için henüz erken .

Arkadaşlar;az önce Tat ın bilançosu geldi,10 dakikalık incelemem sonucu şöyle bir çıkarım yaptım..

-1.çeyrekte toplamda 40 tonluk satış yapmışken 2.çeyrekte 33 tona düşmüş.Yaklaşık yüzde 20 lik bir azalış gözüküyor.Yine de Tukaş beklentimde belirttiğim gibi ürün fiyat ve döviz artışından kaynaklı ciro hemen hemen 1.çeyrekle aynı görünüyor.

-Yurt içi satışları 1.çeyrekte yaklaşık 290 milyon lira olmuşken bu rakam 2.çeyrekte yaklaşık 340 milyon liraya çıkmış.(Tukaş beklentimde belirttiğim gibi ev dışı gıda tüketimi kaynaklı olabilir)..

-Yurt dışı satışları ise 247 milyon liradan 140 milyon liraya düşmüş.

-Net dönem karı da 95 milyondan 2.çeyrekte 80 milyona düşmüştür..

Tekrar hatırlatmam gerekirse arkadaşlar,karşılaştırmamı 1.çeyrek ile 2.çeyrek arasında yaptım,sonuç olarak ihracatta belirgin düşme olsa da yurt içi satışlarının nispeten daha iyi olmasından dolayı net kar rakamındaki düşüş az olmuştur.Yine de tıpkı Tukaş gibi özellikle 4.çeyrek ve 2023 yılının 1.çeyreğini önemsemek gerek ve bu beklentileri piyasanın satın alacağını ifade etmek en doğrusu..Saygılarımla..

4.  Alıntı Originally Posted by efe09 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar;az önce Tat ın bilançosu geldi,10 dakikalık incelemem sonucu şöyle bir çıkarım yaptım..

-1.çeyrekte toplamda 40 tonluk satış yapmışken 2.çeyrekte 33 tona düşmüş.Yaklaşık yüzde 20 lik bir azalış gözüküyor.Yine de Tukaş beklentimde belirttiğim gibi ürün fiyat ve döviz artışından kaynaklı ciro hemen hemen 1.çeyrekle aynı görünüyor.

-Yurt içi satışları 1.çeyrekte yaklaşık 290 milyon lira olmuşken bu rakam 2.çeyrekte yaklaşık 340 milyon liraya çıkmış.(Tukaş beklentimde belirttiğim gibi ev dışı gıda tüketimi kaynaklı olabilir)..

-Yurt dışı satışları ise 247 milyon liradan 140 milyon liraya düşmüş.

-Net dönem karı da 95 milyondan 2.çeyrekte 80 milyona düşmüştür..

Tekrar hatırlatmam gerekirse arkadaşlar,karşılaştırmamı 1.çeyrek ile 2.çeyrek arasında yaptım,sonuç olarak ihracatta belirgin düşme olsa da yurt içi satışlarının nispeten daha iyi olmasından dolayı net kar rakamındaki düşüş az olmuştur.Yine de tıpkı Tukaş gibi özellikle 4.çeyrek ve 2023 yılının 1.çeyreğini önemsemek gerek ve bu beklentileri piyasanın satın alacağını ifade etmek en doğrusu..Saygılarımla..

Kötü gelmiş bilançosu Tat Gıda'nın. Enterasan bir durum!

5. Şirketin Yurtdışı satışlarında düşüş var. Sektörel ihracat rakamlarında düşüş görülüyordu zaten.

Hayırlısı, bizim bilançoda gelsin bakalım duruma.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Karın ağrısı tat bilançosu ile bir nebze anlaşıldı bence. Neyse gereken tüm yorumları yapmıştım hem temel hem teknik bekletir ise de beklemeyi düşünüyorum ortaklara bol kazançlar selamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by TheTaurus Yazıyı Oku
    Domates Salçası Gtip ihracat kodlarını kullanarak yıllık ve aylık Türkiye domates salçası ihracat rakamlarını konsolide edip grafiğe dökmeye çalıştım.

Aşağıdaki linkteki grafik ve tabloyu bulabilirsiniz. Tablo ve grafik sadece Salça için kullandığı Gtip kodlarını içeriyor. (Reçel, Turşu dahil değil.)

Sayın efe09 Gtip kodu olarak "2002" yerine "200290"'li kodları kullandım, internetten araştırınca sanki daha doğru gibi geldi.

https://ibb.co/fvxDYmR

https://ibb.co/cxVdZM0
    https://ibb.co/fvxDYmR

https://ibb.co/cxVdZM0

Daha önce 2020, 2021, 2022 yılı için ihracat grafiğini paylaşmıştım domates salçası için. İhracatı etkileyen mevsimsel bir etki de olabilir.

İhracat satış rakamlarımızda düşüş olursa kendi adıma sükunetimi korurum. 3.çeyrek verileri benim açımdan daha önemli.

Şuan hasat mevsimindeyiz ve Nigde fabrika üretime başladı. Bunların etkisi benim için önemli. Bakalım ne olacak.

Yazdıklarım beni bağlar, yatırım tavsiyesi değildir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Karın ağrısı tat bilançosu ile bir nebze anlaşıldı bence. Neyse gereken tüm yorumları yapmıştım hem temel hem teknik bekletir ise de beklemeyi düşünüyorum ortaklara bol kazançlar selamlar.
    Haklısınız Tat biraz sektörün tadını bozdu. Bunun ki de öyle mi olur acaba düşüncesi vardır piyasada.

Sayfa 628/820 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •