Sayfa 784/821 İlkİlk ... 284684734774782783784785786794 ... SonSon
Arama sonucu : 6564 madde; 6,265 - 6,272 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Herkese bol kazançlar, bu hissenin emektarı var mıdır bu forumda varsa kimdir? bu şirketin hikayesi hakkında bilgisi olup fa bizi aydınlatacaklara teşekkürlerimizi peşinen iletiyoruz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

2.  Alıntı Originally Posted by efe09 Yazıyı Oku
    Sayın CAL;uzun bir değerlendirme yaparak sorunuzu cevaplamaya çalışmıştım ama sonrasında sildim..Şu kurum aldı,sonrasında sattı,en son Vakıf ve Deniz sattı,Azimut dan Deniz Portföye devroldu,şu,bu..Düşündüm ki bu yazıp sildiklerimi herkes biliyor izliyor zaten..Tukaş Şirketine ortak olalı 16 ay oldu,ortak olduğumda o an ki beklentilerim vardı ve çok şükür gerçekleşti(hem temel analiz hem de fiyat olarak)..Zaman içerisinde şirketi ve sektörü takibimde yeni beklentilerim oluştuğu için Tukaş şirketine yatırımım devam ediyor..Beklentilerim ne diye sorabilirsiniz,bunun fiyat ve ciro karşılığından çok Şirketin Büyümesi bende etken durumda..Buna nasıl karar veriyorumu kısaca şöyle ifade edebilirim..Marka Değeri ve Sanayi Kuruluşları sıralamasında yükselme,önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanacak Katılım 30 endeksi değişikliği içerisinde yer alma beklentim(işlem hacmi ve fiili dolaşım piyasa değeri üzerinden belirleniyor),nakliye şirketlerini takibim ile birlikte yoğunlukla Bor,Torbalı ve Manyas fabrikalarına domates taşınması,Cem Zeytinin borsaya girmesinden sonra Tukaş ile birleşmesinin(daha önce SPK izin vermemişti)şirkete büyük güç katacağını(örneğin Mut da zeytin alımlarının Tukaş ve Cem Zeytin markasıyla yaptıklarını gözlemledim)..Akhisar Fabrikasında zeytin işleme bölümüne yapılan kapasite arttırım yatırımı(zeytinde ülkemizin büyük avantajı var dünyadaki rekolte düşüklüğünden dolayı),Bor da yapılmakta olan geniş çaplı sebze konservesi ve dondurulmuş gıda yatırımı..Kendi adıma yapacağım şey SABIR ile beklemek..Ama körü körüne değil tabi ki..Bu beklentilerimden bir ya da birkaçının olamayacağı,daha geç olacağı gibi saptamalarım olursa da tekrar değerlendirme yaparım..Son birşey daha,Şirketi bazen ketun olmak ve hiç açıklamama yapmamakla eleştirenlerimiz olabiliyor ama bu konuda açıkçası tam bir büyüyen şirket profesyonelliğinde çalışıldığını düşünüyor ve şirketi tebrik ediyorum.

Saygılarımla..

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..
    @efe09 Ustam,

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Açıkcası sektöre, hisseye ve yatırımınıza bakış açınız bana çok şey katıyor. Sizin bakış açınıza kavuşmaya çalışıyorum.

Aslında fiyatın bizi kandırdığı, odaklanmamız gereken noktaların farklı olduğunu her seferinde anlatmış oluyorsunuz. Bu çok değerli ve faydalı.

Bizler borsada fiyata odaklanarak ana resmi kaçırıyoruz. Sizin gibi sektörü, dünyadaki gelişmeleri, şirketteki gelişmeleri takip eden yatırımcı seviyesine ulaşmamız gerekiyor.

Bu sayede gerçek manada finansal okuryazarlık ve şirket ortaklığı noktasına erişebiliriz diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

3.  Alıntı Originally Posted by efe09 Yazıyı Oku
    Sayın CAL;uzun bir değerlendirme yaparak sorunuzu cevaplamaya çalışmıştım ama sonrasında sildim..Şu kurum aldı,sonrasında sattı,en son Vakıf ve Deniz sattı,Azimut dan Deniz Portföye devroldu,şu,bu..Düşündüm ki bu yazıp sildiklerimi herkes biliyor izliyor zaten..Tukaş Şirketine ortak olalı 16 ay oldu,ortak olduğumda o an ki beklentilerim vardı ve çok şükür gerçekleşti(hem temel analiz hem de fiyat olarak)..Zaman içerisinde şirketi ve sektörü takibimde yeni beklentilerim oluştuğu için Tukaş şirketine yatırımım devam ediyor..Beklentilerim ne diye sorabilirsiniz,bunun fiyat ve ciro karşılığından çok Şirketin Büyümesi bende etken durumda..Buna nasıl karar veriyorumu kısaca şöyle ifade edebilirim..Marka Değeri ve Sanayi Kuruluşları sıralamasında yükselme,önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanacak Katılım 30 endeksi değişikliği içerisinde yer alma beklentim(işlem hacmi ve fiili dolaşım piyasa değeri üzerinden belirleniyor),nakliye şirketlerini takibim ile birlikte yoğunlukla Bor,Torbalı ve Manyas fabrikalarına domates taşınması,Cem Zeytinin borsaya girmesinden sonra Tukaş ile birleşmesinin(daha önce SPK izin vermemişti)şirkete büyük güç katacağını(örneğin Mut da zeytin alımlarının Tukaş ve Cem Zeytin markasıyla yaptıklarını gözlemledim)..Akhisar Fabrikasında zeytin işleme bölümüne yapılan kapasite arttırım yatırımı(zeytinde ülkemizin büyük avantajı var dünyadaki rekolte düşüklüğünden dolayı),Bor da yapılmakta olan geniş çaplı sebze konservesi ve dondurulmuş gıda yatırımı..Kendi adıma yapacağım şey SABIR ile beklemek..Ama körü körüne değil tabi ki..Bu beklentilerimden bir ya da birkaçının olamayacağı,daha geç olacağı gibi saptamalarım olursa da tekrar değerlendirme yaparım..Son birşey daha,Şirketi bazen ketun olmak ve hiç açıklamama yapmamakla eleştirenlerimiz olabiliyor ama bu konuda açıkçası tam bir büyüyen şirket profesyonelliğinde çalışıldığını düşünüyor ve şirketi tebrik ediyorum.

Saygılarımla..

Sayın efe09,

Cevabınız için teşekkür ediyorum.

Syg.

https://www.tomatonews.com/en/italy-...ck_2_2107.html

5. TUKAŞ İSO.jpg

Her yıl yayımlanan ISO 500 sıralamasında TUKAŞ hissemiz 222 sıra yükselerek 256. sıraya yükselmiştir.

https://iso500.org.tr/500-buyuk-sana...ulusu?yil=2022

Arkadaşlar Merhaba..Bedelsiz sermaye artışı tarihinden bu yana takas değişimini sizlerle paylaşıyorum..Cengiz Okullunun önce Azimut a sonrasında ise Deniz Portföye aktardığı hisse miktarı,sermaye artışı sonrası 285 milyondu..Yatırım Fonlarında görünen toplam miktar bugün itibariyle(Cuma günü Deniz yatırımın satışları ile birlikte) 285 milyon lotun altına düşmüş görünüyor..Ayrıca,İş Bankası çoğunluğunu yılbaşı öncesi aldığı hisseleri Yatırım Finans üzerinden sattı(yaklaşık 17 milyon lot)..Diğer büyük kurumlar da(başta iş yatırım ve ziraat yatırım olmak üzere)fonların satışını karşılamış görünüyor..Ana başlıklar ile benim gördüklerimi ve düşüncelerimi sizlerle paylaştım,herkesin kendine göre yorumlaması için de listeyi aşağıda paylaşıyorum..Saygılarımla..

https://ibb.co/4mZjhhK

Sayfa 784/821 İlkİlk ... 284684734774782783784785786794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •